кога децата ви започнаха да се хранят сами

  • 2 128
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Синът ми е на 2г. 4 мес. и единственото, което изяжда сам и докрай са макароните на закуска. В яслата се храни сам (поне така ми казват учителките, а той твърди, че го храни госпожата, в което аз много се съмнявам ама...). На вечеря ако му дам храната скача, протестира, и отказва да яде. Ако го храня аз обаче изяжда всичко. Да дапълня, че винаги се е хранил добре и не сме имали проблеми в това отношениел Дори порциите, които изяжда са като за голям човек - колкото макарони за нас с баща му- толкова и за него и всичко се "омита" за отрицателно време.
P.S. Макароните се ядат без проблеми и за вечеря

# 1
  • Мнения: 532
Ясен след една година започна да яде сам, оставях го на масата с чинийката и се правех, че имам някаква работа, а скришом го наблюдавах. Като видеше, че няма кой да му даде, какво да прави детето  Laughing
Елена също на около година, но на около 3-4 години дядо й я научи да я храни и имахме голям проблем. Сяда да се храни и си слага ръцете под масата. Голям зор беше, но сега вече е голяма  Stop
Ники не ми е давал да го храня никога от лъжичка, само от бутилка, става страшна свинщина на около метър в диаметър, когато се храни, но е много горд  bowuu Когато е с баба и дядо, те се опитват да го хранят, но аз твърдо съм против  Naughty
Робин посяга към всяка лъжица, която подавам към устата му и понякога така я сграбчва, че с усилие я измъквам от ръката му  Mr. Green
При вашия случай мисля, че ще помогне номера, който правех с Ясен - казваш: "мама има малко работа и сега ще се върне" /но не да го нахрани/, ако наистина е гладен, няма начин на тази възраст да не може сам.  Wink

# 2
  • Мнения: 649
Това е най-дразнещото в цялата ситуация, че той може сам, но е въпрос на инат кой ще надделее в такава ситуация. Искало ми се е  да пробвам за една седмица да го оставя сам да се оправя, но при нас проблема е, че баба му го гледа основно когато не е на ясла (т.е. повече сме в къщи отколкото на ясла) и тя не оставя детето гладно. Ще видим какво да измислим. От една страна няма дете, което да не се е е научило да яде само, но имам една позната, която все още храни 5 годишната сди дъщеря (разбирай че щерката не яде в градината и първото хранене за деня е около 17 ч.)

# 3
  • Мнения: 144
При нас ината беше в обратна посока - неще и хапка ако не се храни сама. Започна на около годинка - маже, клепа ,но тя сама - това е важното. Мнооого е самостоятелна, чак ме подлудява понякога.

# 4
  • Мнения: 111
При нас ината беше в обратна посока - неще и хапка ако не се храни сама. Започна на около годинка - маже, клепа ,но тя сама - това е важното. Мнооого е самостоятелна, чак ме подлудява понякога.
при нас сьшто беше така но сега вече не обича да се цапа и след като приключи с яденето почва едно бьрсане Grinning

# 5
  • Мнения: 144
при нас сьшто беше така но сега вече не обича да се цапа и след като приключи с яденето почва едно бьрсане Grinning
О, и ни вече се бършем, и не само нас си  ами и всичко наоколо. "Чишим" - както казва мъника.  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна започна да се храни сама към 2г, след това в яслата се доусъвършенства.
Но не и пречи да каже "Мамо обичам да ме хранищ" или "обичам да ме облича" Simple Smile

# 7
  • Мнения: 510
И моята дъщеря,принудена от обстоятелствата,понеже ходеше на ясла-от 1г и 10 м се храни самичка,но сега когато е на 6 от време на време ,особено накрая на храненето,за да не се подвалчва -помагам и аз,а и таткото,понякога.

# 8
  • Мнения: 205
моят син е 1и6м.много рано се научи да пие сам от чаша ,а сега прави опити и да яде с лъжица,но аз нямам нужното търпение май Blush

# 9
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Още не се храни сама, но има огромно желание....то май аз съм виновна, че не се е научила сама, защото не ми се ще да се оклепа отгоре до долу Embarassed.Засега сме на компромисният вариант да има две лъжици - една за мама и една за Рони.

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Борянка се храни сама от 1г2м,в началото беше голямо мазане,но сега се храни по-чистичко.Имаме си дрехи специално за храненето,с лекета за да не се притеснявам,че ще омажем поредната блуза и панталон.Оставям я сама без да се карам,че се е окапала или изцапала пода.Под стола и е теракот и после само забарсвам с парцал,но вече все по-рядко цапа Grinning

# 11
  • Мнения: 5 622
 Абсурд е дете на една година да се храни само! То няма още нужната координация! Сина ми е на почти година и 5, но все още обръща лъжицата наопаки, поднасяйки я към устата си. Предполагам, че към 2-рата годинка ще е по-похватен.Не и преди това  Stop

# 12
За храненето сами, мисля, че детето е готово от момента, в който може да посегне, да хване и да набута нещо в устата си - която е и целта на всяко едно захващане с ръка Whistling Не говорим само за ядене с нож и вилица, нали? Те, разбира се, идват с усъвършенстването на движенията! Лазар се кефи страшно да си похапва сам, да пие от чаша - вече даже е добър и въобще не се полива, пробваме и с прибори - средна успеваемост. Проблемът при нас /естествено, имаме си/ е, че бързо му минава интереса. Обича да си "чопне", да си бодне, но не и да седне да се наяде така, както на мен ми се иска. А и аз го подканям, което сигурно е е много добре, ама не издържам понякога. Моята приятелка Ирина и нейният прекрасен Стефчо на 1вия РД на Лазар, Стефан - на 1г. и 2-3м. се надигаше и теглеше от масата кашкавал, питка, баница, краставици, домати - каквото става за ядене! И винаги засмян и нещо дъвчи. Завидях й, лазар е по-скоро злояд, според мен. А как имате доверие на детските градини, ясли, че детето е нахранено? Аз имам една жена, която му дава закуска и обед докато съм на работа и винаги се чудя дали е така, както тя казва - че се храни нормално, защото с нас следобед и на вечеря много често отказва да яде. Сигурно точно, защото е сит... Tired

# 13
  • Мнения: 641
С лъжичка се храни сама вече почти без "поражения"  Grinning. Опитва да боцка с виличка ама не се получава още... мъничка е.

# 14
  • Мнения: 8 505
Започна около годинка-давах лъжица/вилица и на нея,докато я храня.Сега с вилицата е перфектна,но с лъжицата има какво още да се желае...

Общи условия

Активация на акаунт