Т.нар. баща

  • 2 905
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Т.нар. бащи имат задължение да плащат издръжка и право да виждат детето 2 пъти в месеца. Веднъж ви питах дали плащат издръжка. Сега ви питам дали виждат детето.

Що ми се струва че ще излезе, че и това е задължение?
Напоследък като опознах една част от вас, взех да оставам с впечатление, че т.нар. бащи са виждали децата си 0 /вкл./ до 4 пъти след раздялата. И после се покрият.
Нашия такъв се влачи - защото не знае какво да прави, май в момента в който се осъзнае и той ще се покрие.

# 1
  • Мнения: 2 655
Това не е задължение, а право т.е. негово. Дали ще се възсползва или не си е негово решение. Има бащи, които се чувстват привързани отначало, после малко по малко с времето това отшумява. Thinking

1 вариант: От моята практика смея да твърдя, че когато раздялата е при малки деца и бащите не са участвали в отглеждането и възспитанието на детето, то и не припират да го виждат кой знае колко често.
А и след като създадът ново семейство това право съвсем отшумява, остава им само задължението за заплащане на издръжката.

2 вариант: Съвсем друго става, когато бащата е участвал в отглеждането на детето. Тогава желае и поддържа контакт с него.

3 вариант: Има и трети вариант, когато иска да навреди и "унищожи" майката на детето. За него няма да пиша.

4 вариант: При по големите деца, когато те сами правят избора да се видят или не с бащата. Имах случай, в който бащата системно е пребивал майката пред детето на около 7 г. Това така се е запечатало в съзнанието му , че дори на 14 г. тя не искаше да вижда баща си. Дойде и го заяви пред Съдия-изпълнителя и никой нищо не можа да направи. Е сложихме и експертизи и прегледи при дет. психиатър. Амбициозната му адвокатка остана с амбицията си пред катвегоричния отказ на детето да вижда баща си.



Ако на някой от Вас се е случвал друг вариант МОЛЯ, да сподели.

# 2
  • Мнения: 289
Нашият отначало го виждаше често, на месец или два се стараеше да идва /не живее в Б-я/. Но последният път, когато дойде беше юни месец по повод рожденият ден на синчето.

# 3
  • Мнения: 934
Страшно съм съгласна с Пела.
Моя случай е 1 вариант от това което описва Пела. Гласувах естествено с последната опция. В началото орева света, че не може без дъщеря си, ама това ден до пладне и в последните 3-4, че и овече години не съм го чувала или виждала. Той си има друга дъщеря и явно счита, че МОЯТА дъщеря не е и негова. Прав му път, да е жив и здрав, че направи единственото добро нещо да ми подари такова прекрасно дете като нея.

Последна редакция: сб, 18 фев 2006, 17:59 от salai

# 4
  • Мнения: 4 458
Аз май за съжеление попадам в 3та точка  Sad

А, иначе, оставам с впечатлението, че това право на виждане се тълкува като задължение от бащите. Поне в моя случай беше така де, а иначе цяла България вече знае колко много той онеправдания си обича децата и държи на тях....

# 5
  • Мнения: 583
нашият честичко ни идва на свиждане за по 10 минути, но се чудя вече дали не е по-добре въобще да не се мярка щото дечко като почне да разбира ще се чуди това дали не е хазаина? #Cussing out

# 6
  • Мнения: X
нашият честичко ни идва на свиждане за по 10 минути
ммм дааа.. бе те от едно тесто месени всичките бе...

# 7
  • Мнения: 357
Немога да разбера как нашият татко се радваше на детето, гледаше го, когато ми се е налагало да изляза, ходехме заедно на разходки, дори ставаше нощем, когато съм била тотално изтощена и в един момент, когато разбра, че решението ми за развод е окончателно, спря да се интересува от детето! И така вече повече от три месеца не го е виждал!!!
Как е възможно човек да се промени толкова много за толкова кратко време? newsm78
При него май е въпрос на инат - не иска да вижда мен и затова не търси детето (така каза)  Crossing Arms
И с цялото си нахалство ми държи сметка, къде водя детето и кой ми бил любовника Close и ми звъни по телефона в 22.30 да чуел как е детето #Cussing out Побеснявам! Отрязвам го и той обиден ми затваря телефона!!!
Това е нашият т. нар. татко!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
При нас само времето ще покаже как ще се вместим в точка 1. Засега сма там с лека модификация. БНД орева света, че щом дъщеря му била негова кръв и давал пари за издръжка искал и да я вижда по-често от 2-та пъти в месеца....При което идва 2 пъти седмично за час и малко и ден от уикенда за 2-3 часа....което сумарно май пак прави като 2 пъти в месеца от 9 до 18 newsm78 Но това ще е до време - вариантите са няколко - някоя мома, дет ще му стъпи на врата здраво и той ще загуби интерес и време към малката....същата или друга мома ще му произведе ново поколение и така...и ако родителите му получат внук от него или сестра му, дребната тотално ще бъде отсвирената от цялата рода....Класика в жанра..... #Cussing out Но дребната за сега е железна - приема го като различните роднини и приятели, които ни идват често на гости!  И ме радва, че никак не страда като и тръгва - казва "чао" и се врътва по нейни си задачи! Joy

# 9
  • Мнения: 1 327
Но дребната за сега е железна - приема го като различните роднини и приятели, които ни идват често на гости!  И ме радва, че никак не страда като и тръгва - казва "чао" и се врътва по нейни си задачи! Joy

тотално ме изкефи това ти изказване! да цункаш малката от мен!

# 10
  • Popovo
  • Мнения: 571
Гласувах с веднъж годишно. И нашият татко като всички останали май, много го искаше, много му липсваше детето, ама май само на думи. Сега даже забравя да се обади на Марти за РД  #Cussing out Аз се обаждам да му напомня. Лошото е, че Сина ми е вече на 9 и му е много мъчно.

# 11
  • Мнения: X
Ели, и мен ме изкефи.
Е, очевидно за детенце е толкова по-добре, колкото по-малко е то. В този случай ние сме супер привилигировани.
Май и ние ще сме по наште си задачи, ако се стигне до там де.

# 12
  • Мнения: 488
Т.нар. бащи имат задължение да плащат издръжка и право да виждат детето 2 пъти в месеца. Веднъж ви питах дали плащат издръжка. Сега ви питам дали виждат детето.
Гласувам с няколко пъти седмично.
 Пари дава когато има и когато може, купува и памперсите. Идва да го вижда по няколко пъти седмично , играе си един час с него и после Криси реве за него. Много ми е чудно как знае ,че това е баща му и даже тати му вика. Като звънне някой на врата тича и вика "тати","тати".

# 13
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз май съм най-тежкия случай  Twisted Evil
Гласувах с последното.
Нашия не е виждал дъщеря си от 12 години, дори не се е обаждал....
Вече му забравихме и физиономията /детето дори не го помни  Rolling Eyes/

# 14
  • Мнения: 3 634
Веднъж годишно сложих, че няма вариант 5 пъти годишно.
Ама сега да ви се похваля, чакаме го в понеделник да дойде.
Инак Моргана хубаво е написала... аз ей така си се надявам оняз новата на моя да му стъпи тъй на врата, че тоз да спре съвсем да се интересува... че тогава мога да искам попечителство само за мене си и хич и да ми не пука какво е неговото мнение за къде децата ще ходят.

Общи условия

Активация на акаунт