Отново за ваксините въпрос.

  • 776
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
За да пусна тази тема съм провокирана от две други, които вече прочетох. Искам да помоля тези, които ще прочетат темата да не ме препращат на търсачка и тн. защото въпроса ми е конкретен.
Някой от вас вече знаят , че синът ми е болен от Муковисцидоза. От както се е родил са му направени две ваксини а сега е на 2,8 годинки. Преди около 7 месеца минахме на комисия за освобождаване от ваксинации поради заболяването. Бях много учудена, когато председателката на комисията ми каза, че няма да бъде освободен и всички ваксини трябва да се направят задължително! Същата ме уведоми , че ако искам да си "гарантирам", че няма да има странични реакции ще трябва да си ги закупувам. До тук добре но тя ми каза още , че въпреки това нямам и 90% сигурност, че няма да последват реакции. Без да ме попита мога или не тя още веднага ми поръча ваксини (и аз не разбрах какви) на стойност над 500лв.  и ми каза след 3 дни да отида да си ги взема. Е нямате си представа как се изкоколих Shocked. От там отидох при личната и и разказах какво стана, тя се ядоса и каза, че "ще опраи работата" и няма да ги купувам защото това е изнудване.Каза още, че детето е специално и по-добре някой ваксини да се пропуснат защото така или иначе детето е рисково. Е не купих ваксините , но и от тогава не е му направена нито една друга ваксина. В същото време аз съм притеснена, че няма ваксини - от друга страна се притеснявам и да му направя дори и закупени от мен (по лекарска препоръка).
Сега чета какво  са преживели други майки на други деца поради поставена ваксина, знам, че има и смъртни случаи на дечица (макар и уж редки).
Моля за вашите мнения! Кое според вас е по-правилно в нашия случай? Надявам, се че ще ми помогнете със съвет.  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 181
Ох, мила, не знам какво да ти кажа. Много трудно решение трябва да вземеш. Аз може би не бих поставила ваксините, но все пак това е от позицията на човек който не се е сблъсквал с подобна ситуация. Незнам. Според мен трябва да говориш с педиатърката и да вярваш на нея, защото тя наблюдава детето дълго време и най-добре от всички лекари го познава. Ти си майката, каквото и да решиш ще бъде правилно.
Пожелавам ти успех и дано с детенце всичко да е наред!  Hug

# 2
  • Мнения: 1 858
Благодаря ти! Аз имам пълно доверие на личната защото е доказала не един път,че мога да и се доверя. Там е работата, че и личната е против да му се поставят ваксините при това положение. Обаче комисията, на която мина за освобождаване са на мнение , че няма защо да не му бъдат направени , но за да се смали риска трябва да си купувам повечето от тях. Надявам, се че някой лекар или мама, която е имала същите проблеми ще се включи и ще ми помогнат да реша.

# 3
  • Мнения: 1 428
Какви 500 лв.за ваксини.Тия наистина са луди. #CrazyЩом те задължават да ги сложите -ми да ви ги осигурят безплатно.Егати скапаната система. Задействай въпроса -надай гласност.Пиши до Министерството,до Здравна каса.Потърси помощ от някоя организация.Твоето детенце е с проблем и не само то, има хиляди деца,които са с противопоказания за ваксиниране със задължителните живи ваксини,а никой не го е грижа за това.
Личната ти лекарка е права,че не трябва да се ваксинира детето със стандартните живи ваксини,защото това може да обостри болестта и да доведе до много повече проблеми.
Аз не съм против ваксинирането и никога не съм била.Против съм за ваксините,които се слагат в България.Не са добре пречистени и дават реакции и върху напълно здрави деца ,какъвто беше и нашия случай,за който вече писах.Дъщеря ми сега е добре ,слава богу,но ако беше останала инвалид дали някой щеше да си признае ,че е виновен?Едва ли!
Как е сега детенцето ти?От все сърце ви желая пълно оздравяване и да намерите бързо решение на проблема с ваксините.

# 4
  • Мнения: 1 942
Моята дъщеря даде реакция след ваксината за Хепатит Б и аз нямам намерение да и поставя скоро другите. Взех направление за алерголог, който ще напише, че препоръчва отлагане и така ще мине една година, после аз ще видя. На твое място хич и не бих рискувала да слагам ваксини въобще. Това разбира се е мое мнение. Много майки въобще не искат да слагат ваксини без дечицата им да имат някакво заболяване.  Ако ХЕИ-то в града където живея не ме освобождава ще разбера как мога да преместя документите си в друг град и така докато стане това, което аз искам! Както са ти писали по-горе бих дигнала такъв шум по управления, министерства и телевизии и тая дето ти го е казала и поръчала ваксините си има шефове ... направо си го казваш, че ви изнудват!!! Или взимаш тия ваксини за 500 лв. са ви казали, или да ви поставят тези от здравната каса пък каквото стане.... и така в тоя дух /атака му е майката  Mr. Green/. И нещо, което съм разбрала - хората МНООООГО се страхуват от писма с обратни разписки и писма на които пише "КОПИЕ ДО"  Joy  Пиши писмо на някой експерт във вашата област на заболяването с копие до ХЕИ!!! и искай мнението му, пиши до по-горна инстанция и копие до вашето ХЕИ, пиши на Маргарита Михнева и ако си схванала все в тоя дух, да видят че си огън майче Heart Eyes. И накрая с всички отговори от когото успееш да събереш искай пак отменяне на ваксините.
А ако пак ти откажат аз за себе си съм решила, че като искат да ме глобят да ги видя как ще си вземат парите, ако трябва ще се съдим.  #2gunfire Те със здравето на моето дете няма да се е..ват, за тях то ще бъде част от статистиката, а за мен целия ми живот. Ако може да помагаме пиши. Мога да разпитам докторката на нашето ХЕИ тук в Русе /много разбрана жена ми се стори по телефона/ как да минеш към друга комисия на ХЕИ.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 095
 newsm78 Така и не разбрах, защо трябва да купуваш ваксините.  newsm78

Първо - няма да ги слагаш
Второ - би трябвало да се безплатни.

Наистина НЯМАМ ДУМИ!!!  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт