кенгуру-от кога?

  • 897
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 949
Вчера отпразнувах ме 40 дни от реждането на Виктор и сред многото подараци имаше и кенгуру,на което много се кефя Party,та въпроса ми е-От кога може да се понесем в кенгуру?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 763
Дияна съм я носила от 2рия месец нататък. Важното е на гъбчето и главичката да е твърдо, т.е. да има къде да се опре.

# 2
  • Мнения: 160
зависи какво ти е кенгурото,ние имахме 2 ,едното ставаше за малко бебе понеже обхващаше и главичката , а другото беше за по голямо бебе което се е научило да си държи главичката изправена.По добре поизчакай още малко поне да стане на 2 месеца Simple Smile

# 3
  • Мнения: 513
От втория месец почнах да ползвам кенгуру , но знам че има и такива в легнало положение който вероятно стават за по малки деца .

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз почнах да нося дребния от 3ия месец в кенгуруто; нашето е на Чико, но по-обикновеното, няма позиция и за легнало бебче.
Важното е да може да си държи главичката, да не се килка Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 596
Ние се носихме от третия месец, зная че може и по-рано, но не се бях сетила да взема. Страхотно удобство беше  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Доколкото знам, по лекарските препоръки, от третия месец.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Ние започнахме от средата на третия,но това защото аз се запавих с покупката.Имаме и за легнало положение но го ползвахме 2 пъти-бебка вече е голяма.

# 8
  • Мнения: 827
 Аз моят го сложих още на 14тия ден. Не съм имала проблеми, стига кенгуруто да е подходящо за новородени.

# 9
  • София
  • Мнения: 154
Зависи от кенгуруто. Добре е все пак да има твърда част за вратлето. Иначе ортопедите препоръчват употребата на кенгуру след третия месец.

# 10
  • Мнения: 1 708
      И аз така си мислех, че трябва поне след третия месец. Мен лично ми беше жал за детето да го сложа толкова рано в кенгуру!

# 11
  • Мнения: 1 735
Аз започнах от 3-тия месец.
Ако искаш да ползваш кенгуру сега,купи си такова,което да има и легнало положение.Моето е такова и съм много доволна(с 3 позиции),защото когато на бебка й  се доспи ,а аз съм без количка ,само премятам едни презрамки и кенгуруто става легнало. Wink Марката е Бертони.
Кажи какво е твоето и позволява ли,легнало положение? Имаш ли подложка-възглавничка за главичката?

# 12
  • Мнения: 373
Аз също започнах да слагам Дея в кенгуруто от втория месец с лице към мен, а от четвъртия с лице напред и груб към мен и честно казано много се кефи, защото може всичко да вижда. Разбира се зависи и какво ти е точно кенгуруто.

# 13
  • Мнения: 3 537
От края на втория месец започнахме. Peace

# 14
  • Мнения: 3 089
има такива, които са посходящи за малки бебенца - с твърда подложка за главичката и с възможност за легнало положение на бебето. те сатват още от момента на раждането. обикновените, които са 'седящи', се препоръчват от 2, 5 месеца. аз лично се осмелих да сложа бебка в изправена позиция в кр. на 3-я месец. до тогава използвахме кенгурото в лежащото му положение.

Общи условия

Активация на акаунт