HiPP Combiotic - тема 2

  • 149 256
  • 737
  •   1
Отговори
# 525
  • гр.София
  • Мнения: 269
Здравейте,
Двойката се почва при навършени 6 месеца. Разликата е в това, че двойката е по- хранителна. Мисля, че директно може да замените млякото. Постепенното въвеждане се прави при смяна на марката мляко, в случая оставате на Хип. Peace
Тоест, сега като е на 5 месеца и половина да не бързам да сменям с двойка? Като стане на 6 месеца просто започвам да приготвям за всяко хранене от двойката, а единица изобщо не купувам повече? Правилно ли съм разбрала Simple Smile
Точно така Simple Smile

# 526
  • Мнения: 10 651
Здравейте, мами Simple Smile
Моят син след четири дни прави 6 месеца и от известно време ми се струва, че единицата не му стига.
Реших като начало да мина на двойка на последното му вечерно хранене. А останалите хранения да са с единица до свършване на опаковката, която ми е налична Simple Smile
Той по принцип пие по 210 мл. /7 мерителни лъжички/ на последно вечерно, но сега се чудя за двойката, тъй като е по-хранителна дали да не му правя по 150 мл. или 180 мл.?
Какво бихте ме посъветвали? Целта ми е да изкара нощта до сутринта, без да се буди от глад...

# 527
  • гр.София
  • Мнения: 269
Ние тъкмо приключваме една кутия 1-ца и минаваме на 2-ката.
Мисля да пробвам отначало със 150мл вода, ако не му стигне тогава ще вдигам дозата.  Peace

# 528
  • Мнения: 10 651
Ние тъкмо приключваме една кутия 1-ца и минаваме на 2-ката.
Мисля да пробвам отначало със 150мл вода, ако не му стигне тогава ще вдигам дозата.  Peace

А колко даваш от единицата, Семирамида?

# 529
  • гр.София
  • Мнения: 269
5 хранения по 210мл вода.
Ние сме на 6 месеца и 12 дена и определено го засища по-малко, затова добавих и пето дневно хранене.
Надявам се, сега като минем на 2-ката да ги смъкнем пак до 4.
Захранваме се по ЗВБ и млякото все още е основната храна на малкия Simple Smile .

# 530
  • София
  • Мнения: 11 408
Ама ти искаш и броя на храненията да намалиш, и количеството мляко  newsm78
Лично аз не бих намалила количеството. Двойката не е "по-хранителна". Просто отговаря на нуждите на по-големи деца.

# 531
  • гр.София
  • Мнения: 269
Бях останала с впечатлението, че следващата формула е по-хранителна.
Не бих намалила грамажа, ако детето не се наяжда добре. Peace

# 532
  • Мнения: 10 651
По-хранителна е двойката, разбира се.

Енергийна стойност на 100 мл готов продукт - 291 kJ / 70 kcal - HIPP 2
Енергийна стойност на 100 мл готов продукт - 277 kJ/ 66 kcal - HIPP 1

# 533
  • гр.София
  • Мнения: 269
По-хранителна е двойката, разбира се.

Енергийна стойност на 100 мл готов продукт - 291 kJ / 70 kcal - HIPP 2
Енергийна стойност на 100 мл готов продукт - 277 kJ/ 66 kcal - HIPP 1
Happy Mijjj, пробвахте ли вече двойката?
Аз тази вечер отварям кутията Simple Smile Вече смених и бибите на шишетата с такива, които са 6+

# 534
  • Мнения: 10 651
Да, снощи му дадох от двойката  Simple Smile Нямаше проблем, но пак се буди през нощта... Явно зъбите много го мъчат...  Confused
Бибероните и аз ще сменям днес-утре  Simple Smile

# 535
  • гр.София
  • Мнения: 269
Да, и ние се будехме нощем почти на всеки два часа, докато не избиха долните зъбчета. Сега вечеря към 19:30, заспива към 20:00 и спи до 5-6 часа. Simple Smile
Ще видим до кога  Mr. Green

# 536
  • София
  • Мнения: 11 408
С тези малки разлики не бих нарекла млякото ЧАК "по-хранително". Това не е причина да се намали количеството. Млякото просто отговаря на нуждите на по-голямо дете.

# 537
  • гр.София
  • Мнения: 269
Именно, единицата вече не ги задоволява, точно поради тази причина му увеличих храненията докато не употребим останалото количество от единицата.
Надявам се с двойката пак да се върнем на 4 хранения.

# 538
  • Мнения: 45
Здравейте,

от около 10на дена започнах да дохранвам с хип 1-чка по препоръка на педиатърката ми. От тогава насам обаче синът ми изпитва ужасен дискомфорт при акане, има повече газове от бикновено ( а той си има доста газове откакто е роден). Започна всяка нощ да плаче, рита с крачета през час-два в съня си.
Сега спрях храната от вчера в опит да разбера дали е от нея. Нищо друго в диетата/режимът не се е променяло освен дохранването с Хип. Преди това не съм дохранвала.

Някой да е имал същия проблем?

забравих да кажа, че синът ми е на 4ри месеца.

# 539
  • гр.София
  • Мнения: 269
Здравей,
Моето бебче е недоносено и в началото се налагаше да му давам специализирано мляко за деца с ниско тегло. След като нормализираме килограмите (в началото на втори месец) трябваше да сменя млякото. Първо взех Лактана, но сякаш ни се увеличиха коликите. Педиатърът каза, че стомахчето има нужда от малко време за да свикне с новото мляко. До края на кутията вече нещата се бяха нормализирали. Точно и тогава открих тази тема и се информирах, че от Англия може да се купува Хипо на много добри цени. Смених му млякото за втори път, пак за първите 2-3 дни ни се увеличиха коликите, но след като привикна към него не сме имали проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт