хапят се!!!

  • 3 863
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
така зверски се хапят, целите са в синини по корема, по гърба, по ръцете, по краката!!! не хапят мене, нито баща си.
Леа почна да хапе първа, ама зверски. опитвах да я отуча и не можах, а емка,  горката, не знае как да й отвърне, и само идва и плаче... Cry Cry Cry. Сега и тя се научи, есетествено.
Първо се хапеше сама по ръчичката, като се ядоса, после разбра, че може да хапе сестра си и сега е БАСИ яденето на живо месо. ooooh!
Вечер броя рани и ги умножавам по две...
айде, оплаках се. smile3514
Здрави нерви, момичета  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 965
 Laughing При нас хапането е вид защитна реакция. Обикновено Киса си играе кротичко самичка, а Еса търчи из къщи или танцува. Понякога обаче Еса решава да "свие" някоя играчка от Киси (обикновено точно, с която играе) или да започне бурно да й се радва. И в двата случая е като меченце - за играчката е готова да се сбие, докато радостта й е груба (прегръдки, целувки, гъделичкане - особено любимо й е да държи лицето на сестра си и да я целува по бузите). Понеже е по-силна, другата няма как да спаси играчката или себе си и се ядосва, след което се нахвърля да я хапе (обикновено после Есата ходи със следи от зъби няколко дни). Еса не хапе, а и Кисето по други поводи не "пуска зъбите". Понеже това са си отношения между тях, а аз съм либерална майка  bowuu, ги оставям да се изясняват помежду си и само следя да няма отхапано месо или (съответно от другата страна) някой прекалено силен удар. Хубавото е, че рядко изпадат в такива ситуации - през повечето време или играят заедно и заедно вършат щуротии, или всяка си се занимавас нейните работи.
 hahaha Joy

# 2
А като са по-големи успяваш ли да се понаспиш понякога?
Понякога имам чуството, че ходя и спя:-)

# 3
Това с хапенето май няма отърваване... В на4алото запо4на единият, другият му омразна да е все жертва и запо4на и той. Най-4есто споровете са за игра4ки. Да не говорим, 4е и баткото гледа да не остане по назад. Аз гледам да ги разтървавам, но не винаги успявам да се вклю4а навреме...

# 4
  • София
  • Мнения: 23
Момичета, ако ще мога малко да ви успокоя хапането значително намалява когато станат на три годинки. Поне при моите момчета беше така. Сега са почти на 4 и не че съвсем е изчезнало но отстъпва място на ръкопашния бой и раздаването на шамари и юмруци. Както се казва всичко с времето си.

# 5
Зна4и 4акат ни тежки битки  #Crazy
Един мой колега има три мом4ета (15, 13 и 7 годишни) и казва 4е и при тях все още се скубят и бият. Аз си мислех 4е като станат на 5,6 и ще спрат.

# 6
  • Мнения: 331
... когато станат на три годинки.  Както се казва всичко с времето си.
neee изощо не можеш да ме успокоиш!!! ОСТАВА ОЩЕ ГОДИНА И ПОЛОВИНА, ПОЧТИ... но c'est  la vie... така си калявам неривчките напоследък, такъв непукист съм станала, че мама даже не мож да мЪ познае...
Това с хапенето май няма отърваване... , 4е и баткото гледа да не остане по назад.
ооох, миличка vex, хич не ти е лесно с тоя малък батко. нашия батко, понеже  е голям, ги ядосва на психологическо ниво : "вижте кво си имааааам..." или "кой иска да влезе в моята стаааааая" - и тресва вратата под носовете им /неговата стая е като храм за тях, защото не ги пуска там. като влязат вътре, сядат на леглото и не мърдат... но тоий не им дава... или "имам една количка - кой я иска? Mr. Green"/
Аз си мислех 4е като станат на 5,6 и ще спрат.
КАк ще спрат, БАЩА ИМ, който скоро ще стане на 32, не е спрял с боричкането и истинсата борба... никога няма да спре...   първтата му работа, като се прибере, е да намачка всичко, що е будно и да го нагъделичка и нахапе... аз кво очаквам от децата, всъщност....
А като са по-големи успяваш ли да се понаспиш понякога?
Понякога имам чуството, че ходя и спя:-)
Бижу1, сега би трябвало да ти е доста тежко... спомням си смътно за този период... гледай да спиш с тях през деня, особено сега, през зимата. ако можеш. забрави за подредената къща, чистата баня, измитите чинии и изГЛАДЕНИТЕ дрехи. ПРОСТО ЗАБРАВИ за това., по-добре отсега, отколкото после. дано нямаш проблеми с ДОМАШНИТЕ, защото аз доста повиках, докато ги науча, че НЕ МИ ПУКА че има петна по печката.... ще чистиш, когато имаш сили, а НЕ КОГАТО  ТРЯБВА.
пази се!!!   bouquet  bouquet  bouquet

Сега, да кажа и аз - след едноседмично възпитание в тази насока,май им създадох чувсто за вина като се ядят. като се ухапят, виновната сяда настрани и гледа ВИНОВНО, а другата се гушка в мене. после карам ВИНОВНАТА да дойде да я цунка / Joy Joy Joy това е много смешно!/,
http://community.webshots.com/photo/547561113/2407224850077055778HVpahw
 а ПОТЪРПЕВШАТА й отвилчам вниманието с някоя маслина /а това им е любимата храна!!  hahaha hahaha/
и така...

Последна редакция: ср, 22 фев 2006, 22:57 от мамамила

# 7
Благодаря  bouquet
Хубаво поне, че мъжа ми много се радва и много смешно се надува smile3521 smile3532, че поне малко ми олеква...
Иначе пък с две бебета е супер, ама аз не помня от кога не съм чистила..... Grinning
Така че смело смело се възползвам от съвета ти. Акъла не ми го ражда като се върна на работа след 4-5 месеца как ще се оправям Grinning

# 8
  • Мнения: 3 336
Маме Мила, стахотни са ти щерките, доста им се порадвах, да не им е уроки, пу пу! Особено снимката с големите чехли и тази с разхвърляните играчки Laughing
Бижу1, просто не знам как ще се връщаш на работа след няколко месеца, как мислиш да го направиш този номер newsm78 Аз хем имам домашна помощница, хич е не си помислям да се връщам на работа #Crazy
ПРосто не знам вие без помощ как се оправяте, шапка ви свалям на всичките  bouquet  bouquet  bouquet
Аз едвам издържам и с помощничката. Това хранене през 3 часа ме подлудява просто Embarassed Чувствам се като дойна крава Rolling Eyes
А съм решила и да изкарам и последния семестър от магистратурата сега и после държавен изпит newsm78 Просто не ми го побира акъла как ще стане тоя номер като нямам сила дориза кърменето нощно време. А изпитите ми почват в края на месеца #Crazy
Аз наскоро открих чудесната поза настарни легнали в леглото и аз и 1 от бебетата с лице един към друг, кърмейки се в просъница Laughing Peace Така и двамата подремваме добре bowuu Само че рядко се кърмим така, защото напоследък ни се уеднаквяват вече режимите, самво сутрин Ники се буди 1 час по-рано от сестра си и тогава се разминават.
Момичета, вие до кое време ги кърмехте вашите дечица?

# 9
  • Мнения: 331
Маме Мила, стахотни са ти щерките, доста им се порадвах, да не им е уроки, пу пу! Особено снимката с големите чехли и тази с разхвърляните играчки Laughing
Момичета, вие до кое време ги кърмехте вашите дечица?
мерси, merci beaucoup, mishlentze!!! и твойте да са живи и здрави и мноооооооого усмихнати!!!

кърмих до погачата. - месец и половина с големи мъки, защото едната не искаше да суче и се изцеждах за нея, за другата не оставаше достатъчнао, после почнах по малко да ги дохранвам, после ми намаля кърмата, после почнах само сутрин и накрая - край. не се бях ентусиазирала достатъчно. но, по-добре малко, отколкото без хич.  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 965
Мишленце, ние също се кърмихме до погачата. После направих страхотен мастит, защото малките се храниха на 2,5 ч., а Кисата не можеше да суче правилно. Спрях за няколко дни, за да пия антибиотик и да се мажа и кърмата ми изведнъж секна (като се има предвид, че бях и под голям стрес точно тогава - свекър ми почина, а мъжът ми беше много зает в работата). Минахме директно на АМ.

# 11
  • Мнения: 3 336
мерси, merci beaucoup, mishlentze!!! и твойте да са живи и здрави и мноооооооого усмихнати!!!

Благодаря  bouquet
Ние погачата я минахме вече и продължаваме с кърменето, но се дохранвяме отдавна. И лека полека кърмата ми намалява все повече. Чудя се дали да не пия от тези чайовете за повишаване на лактацията, ама ме е страх, че пак ще текне кърма от всички посоки и докато се орегулира голям зор ще видя #Crazy
От друга страна не се виждам да кърмя много, защото не ми остава време за нищо друго почти, а и гърдите ми доста поувиснаха Embarassed
Айде, оплаках  ви се Embarassed
Извинете ме, че разводних темата Sick

# 12
  • Мнения: 216
За щастие още не сме на етап хапане.. дали не може някак да го прескочим, а? Rolling Eyes
То засега само Асен има зъбки и хапе предимно мен и баща си... но предполагам, че е от растежа на зъбите. Не ми се иска да прехвърли апетита към сестра си... уф , дано се разминем ....
btw мами, мнооого сладки бебоци си имате:)

# 13
  • Мнения: 440
Днес за първи път Стефан ухапа Георги по бузата. Той пък с тази бяла кожа се сдоби с чуден отпечатък от всички възможни зъби на брат си и изглежда като жигосан. Стефан се е научил и мен да придърпва за ушите и да хапе.
Мамамила,дано не стигнем до вашите висини. Колко ти съчуствам ако знаеш.
то верно че понякога ми идва да го изпапкам, ама чак пък като брат му Laughing

# 14
  • Мнения: 412
и ние сме така..на пепи с месеци закъснение му никнат зъбките и ина е вечна жертва горката..ако й видите гръбчето..навсякъде си личат предните му две зъбчета - нали е като зайче;
оня ден за пръв път ме захапа и мен и цяла вечер таткото не успя да свали поглед от врата ми и захапката там Laughing

Общи условия

Активация на акаунт