Кой не дава кисели и кремове?

  • 2 131
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 505
Това ми е въпроса.Не вярвам от цял форум само аз да съм,а и не мисля,че има нещо полезно в тях (лично мое мнение).Вече срещам все повече майки (въпреки че се броят на пръстите на двете ръце),които също не дават.И взе че ме загложди-каква ли е тенденцията?

# 1
  • Мнения: 515
Аз не й давам кисели. Когато им дойде времето се оказа, че изобщо не ги харесва. И аз престанах да й давам. И да си призная и аз - не съм се замисляла сериозно, но не виждам какъв е смисълът. newsm78

За кремчетата някъде към 9-тия ги прояде. Обаче само ако са млечни.

Последна редакция: сб, 18 фев 2006, 17:12 от nad

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз давах.
Не искам никого да агитирам в полза на кремчетата, само ще кажа някакъв мой си аргумент в тяхна полза: Аз давах домашно приготвени. На 200мл. мляко слагах по 1 несъвсем пълна мерителна лъжичка нишесте. Значи-с кремчето детето ми приемаше 200мл. мляко, а от друга страна-не го пиеше, което заради консистенцията на крема беше някаква форма на преход към по-твърда храна.

# 3
  • Мнения: 1 089
Кисел не съм давала никога, а кремче и правих два пъти, но  Naughty не пожела да яде. Така, че до тук бяхме с кремчетата, поне за сега Simple Smile

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Давах чат-пат. От тия, с какаото- само те нямат оцветители. Е, има нещо полезно- ако ги правиш с мляко.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Натуралното царевично нишесте също е без оцветители. Аз месеци наред правех кремчета само с него.

# 6
  • Мнения: 7 837
И аз не давам  Wink
Тук не продават нишестета, подходящи за по-малки деца.

# 7
  • Мнения: 27 524
Не давам,няма и да давам.Кисели със сигурност,за кремчетата зависи - давам на Нестле с плодове и АМ или на Данон с плодове и АМ и малко сметана,ако се води това крем - значи давам. Grinning

# 8
  • Мнения: 918
Аз не давам, защото синът ми не ги харесва Mr. Green. Само като ги види и протестите започват.
А какво давате за следобедна закуска newsm78, ние обикновено сме на плодове Rolling Eyes

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Натуралното царевично нишесте също е без оцветители. Аз месеци наред правех кремчета само с него.
Да, и пшеничното също. Но ако не му прибавиш нищо е някак блудкаво. А какаото не е лош вариант.

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Кисели не давам, защото моят син тях не ги яде; пробвах няколко пъти, но твърдо не ги иска;
кремчетата от кухнята ги яде засега, затова ги давам, като се възпротиви, евентуално, ги спирам

# 11
  • Мнения: 46 437
Аз съм давала 2 пъти, когато беше малка, след това прецених, че има много по-хубави неща от нишестето и спрях.

# 12
  • Мнения: 1 032
Натуралното царевично нишесте също е без оцветители. Аз месеци наред правех кремчета само с него.
Да, и пшеничното също. Но ако не му прибавиш нищо е някак блудкаво. А какаото не е лош вариант.

Аз слагам ванилия в млякото за нишестето. Така на вкус го докарва почти до пудинга на д-р Йоткер. Иначе кисели не правя- малката не им е фен, кремчета яде, но не с голям апетит. Виж бисквитената торта е друго нещо  feeding

# 13
  • Мнения: 1 178
Не съм давала.
За яденето в 16ч. давам готово пюре с плод и грис (царевичен или ориз) или оризова или друга зърнена каша с плодово пюре или плод (ябълка, банан).

Кремчета ще правя, когато прояде прясно мляко, а това ще е след около година  Wink

# 14
  • Мнения: 228
Разбира се ,че й давам.Как да няма нещо полезно в тях, като започнете от млякото  та до самото нишесте иначе от къде енергия за тичане и игра.Плодове яде два пъти на ден  в 10 часа и в 18часа .

Общи условия

Активация на акаунт