бебе на 7 месеца си търси възглавница! нормално ли е?

  • 597
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 327
здравейте всички! мойта щерка е на 7 месеца. От 1 седмица, особено вечер, си търси възглавницата, за да заспи.. в началото си мислех, че ме имитира, защото когато я сложа на леглото да я преобувам, тя лазеше до възглавницата, слагаше си главата на нея и започваше да ми се хили насреща.. до тук добре, обаче започна да се катери вечер и да си търси място на възглавницата. слага си главата на нея и тогава заспива..
и сега така - преди час заспа. 20тина минути след това влезнах и я заварих сложила главичка върху една мека играчка и гледа.. оставих до нея една малка възглавница, тя си се завъртя, легна на нея и пак заспа... нощем редовно се буди и се катери по мене, за да е по-нависоко...
нормално ли е от толкова малка да спи на възглавница? има ли и други майки, чиито деца от толкова рано търсят възглавницата?

# 1
  • Мнения: 1 613
Дъщеря ми спи на много тънка възглавничка от 8-ми месец Wink

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Руми спи на много тънка възглавничка(направо символична),но си я търси и без нея не заспива!Даже като я пратя у майка,пращам и възглавничката.Ако я няма се върти и накрая заспива отвита,с глава върху юрганчето Wink!

# 3
  • където има любов
  • Мнения: 307
Нашата възглавница е тънка колкото салфетка,но без нея не можем!От много малка се привърза към нея и сега абсурт да заспи без нея.Винаги,когато й се спи си я слага на лицето и така разбирам ,че момента е дошъл.

# 4
  • Мнения: 8 505
Моето диване си я поиска към годинка.
Не я махай обаче,много ясно си е показала,че си я иска.

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Значи че на детето му е по удобно на възглавница. Тук във Варна продават детски възглавнички, меки, ниска (висока е около 3-4пръста, но като легне се смачква до 1 пръст) , антиалегненни и са дълги от край до край на креватчето, за смешната цена от 3лв. Аз купих на сина си някъде около годинката.

# 6
  • Мнения: 3 089
като му е удобно на дтето - нека. няма защо да превръщаш вечерния ритуал в мъчение. а и става въпрос за тъничка възглавничка. освен това сте на 7 месеца - не сте вече толкова малки.

# 7
  • Мнения: 488
Криси от тримесечен започна да се завира във възглавничката , която му слагах над главата , за да не се опира в таблата. И досега си я търси при лягане, захлупва се с нея и така заспива. От скоро му слагам две възглавници в леглото,  малката си захлупва на лицето или я пегръща, а на по големичката ляга. И двете са бебешки, не за възрастни. Не ги иска с калъфки, когато му сложа калъфка я маха веднага.
П.п. Как се пише правилно:калъфка или калъвка??? Сега взех да се чудя? newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 39 715
Щом му е удобно на бебчето не му махай възглавничката. Намери някоя тънка. На Дияна й сложих възглавничка, тънка, към 7-8 месец. Сега коа лучайно реши да спи на нашето легло, спи в/у нашите възглавници, но в нейното легло е с тънка, на Чико.

# 9
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони отскоро си търси възглавницата, но ми се струва, че я използва като предмет за гушкане преди заспиване newsm78, защото когано вече е заспала главата и почти никога не е на възглавницата.

# 10
  • Мнения: 5 370
Хм....интересна идея ми давате да свикна Станислав да спи сам през деня-без ръце. Плюс че вече наближава годинка и май вече може да се слага възглавничка?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт