За мокрите памперси

  • 500
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112

 Мами имам един въпрос,
 Не мога да преценя дали се храни бебчо достатъчно, малко се задържа на гърдата понеже в началото ми теква много мляко , пръска на фонтани и тя се дави , махам я от гардата и пак , но като цяло рядко яде спокоино и продължително,все се върти , особенно глава и яде с много паузи. няколко пъти се уригваме и така.в момента сме на месец и 2 седмици и е наддала 1680 гр.
Та сега за памперсите - как разбирате колко мокри има - в смисъл че няма гаранция че след като го смените не е пишкала 2 пъти или 3 пъти в него , и ако го сменяте по нарядко , може да са по малко от 6-8 .аз не го сменям след всяко хранене понеже се храним на поискване и понякога през час . Та как да ги сменям тези памперси за да им хвана точната сметка
 Малко може да са глупави питанките ми , но от толкова четене из форума вече се шашкам за всяко нещо,

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ето тук има обяснения за мокрите памперси....И на мен ми беше чудно ,но след подробни разяснения вече съм в час.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74802.0
А за наддаването ви.Просто перфектно сте качили.Незнам какво те притеснява Hug

# 2
  • Мнения: 250
много добре си наддава бебо, незнам какво те притеснява. Относно кърменето предпологам, че си чела че първите 5 мин бебета сучат активно след което просто си задоволяват сукателния инстинкт. Моя бебо от 2-я месец сучеше по 10 мин и после ги направи на 6-7мин и си надаваше по 1000 на месец. А за памперса не се шашкай толкова, даже и да не го сменяш всеки път то си личи, когато бебето е пишкало. Просто преди всяко хранене проверявай и ако е по-тежък от предния път, значи има резултат , а дали през тези 3 часа е пишкало 1,2 или 3 пъти не е толкова важно.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Роселини, на всичкото това качване просто няма нужда да броиш памперсите. Ясно е, че не е обезводнено детето Wink

# 4
  • Мнения: 112
Daeta ,, Благодаря за линка Laughing - до сега четох и вече всичко ми е ясно , а на моята принцеса доста и тежат памперсите, но утре ще направя тази проба с 3 часа оставане без памперс . Сега пак се притесниавам че много спи днес само папа и спи- ама бебешка му работа , иди ги разбери  newsm78

# 5
  • Мнения: 3 760
Днес явно е ден за спане-много мами се оплакват. Вкл. и аз. А детенце много добре си качва. Все така да я карате!  bouquet

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И принас е сънен ден....Заспал е в 16,30.Събуди се в 19 да суче и пак заспа newsm78

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Копирам един постинг отпреди година и половина, по друг повод е, но пише и точно за мокрите пампи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4020.msg50763#msg50763

# 8
  • Мнения: 1 771

 Мами имам един въпрос,
 Не мога да преценя дали се храни бебчо достатъчно, малко се задържа на гърдата понеже в началото ми теква много мляко , пръска на фонтани и тя се дави , махам я от гардата и пак , но като цяло рядко яде спокоино и продължително,все се върти , особенно глава и яде с много паузи. няколко пъти се уригваме и така.в момента сме на месец и 2 седмици и е наддала 1680 гр.
Та сега за памперсите - как разбирате колко мокри има - в смисъл че няма гаранция че след като го смените не е пишкала 2 пъти или 3 пъти в него , и ако го сменяте по нарядко , може да са по малко от 6-8 .аз не го сменям след всяко хранене понеже се храним на поискване и понякога през час . Та как да ги сменям тези памперси за да им хвана точната сметка
 Малко може да са глупави питанките ми , но от толкова четене из форума вече се шашкам за всяко нещо,

Всичко е наред и няма място за притеснение, а още повече, че качва добре. Моя син ядеше около 5-7 мин през час и половина до три. В един момент нещата се регулират, а и сукането се усвоява по добре. 

# 9
  • Мнения: 337
Все пак бебка не иска ли да яде на 2-3 часа. И ние бяхме така първия месец докато педито ни каза да му направя режим защото аз се оплаках от изтощение. Моя бебо стоеше на гърдата ми по 1 час, следваше приспиване още половин час и след още половин час искаше пак да яде. Та за памперсите гледай някъде на 3 максимум на 4 часа когато е буден и ако може преди ядене да го сменяш. В противен случай ако е много мокър започва да пропуска. Четох някъде че малкитет бебета уринират около 25 пъти в денонощие. В родилното го сменяха 5 пъти на ден. Аз сега също го сменям 5 пъти/толкова и ядем/ на ден преди всяко хранене.

Общи условия

Активация на акаунт