Помощ мами от Пловдив - сватба през май в Пловдив!!!

  • 3 531
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Привет на всички страхотни МАМИ!!!
Имам нужда от помощ, или по скоро от препръка. На 27 май с моето съкровище ще се взимаме, сватбата ще е в Пловдив. Ние работим в София, по тази причина нямам време да си търся добър фризьор и гримьор в Пловдив. Ако някоя от вас се сеща за такъв, ще съм ви много благодарна! Знам че трябва да си направя 2-3 седмици по-рано пробна прическа, много се шашкам, от 2 години не съм си в Пловдив, и съм загубила представа кои са добрите салони, и тн.
Предварително ви благодаря за помоща!!!  bouquet

Последна редакция: нд, 19 фев 2006, 14:41 от ioli

# 1
  • Мнения: 274
Коцето, Новотел Пловдив.Сега нямам време, но ще проверя по-късно днес и ще пиша.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз ползвах фризьор + грим от салон МАНИЯ. Фризьорката е ок, аз нямах много претенции - тя се съобрази с всичко, а гримьорката е невероятна!!!! МНОГО ти я препоръчвам.
Ще ти потърся тел., но салонът е след ТОХ-а, пресечката в ляво след моста, улицата се казва Сава Муткуров 31.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 70
Здравей. Нашата сватба беше съшо през май - страхотен месец за сватби, защото все оше не е станало прекалено горещо. Загубих дирите на мадамата, която ми направи прическата и грима на моята сватба, но миналата година за сватбата на зълва ми (пак през май) ходих в студио за красота Ками. Намира се на ул. Хан Аспарух 125 - това е пресечка на бул. христо Ботев, малко след спирката срещу Военна болница в посока МакДоналд'с. Тук можеш да видиш как ме направиха: http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=8732&AlbumId=42264
Телефон в салона: 62 16 19. Фризьорката се казва Мария. мобилен : 0886152092
Ако имаш нужда от оше нещо, ми пиши на лични.

# 4
  • Мнения: 139
Благодаря ви МАМИ!!!
Rumya, много благодаря за препоръката, ще кажеш ли как се казва салона, за да потърся телефон?
Мира- много си хубава и прическата е много добра. Аз съм със средно дълга права като клечка коса, и се чудя с каква прическа да съм, и дали ще ми се задържи за повече от 2 часа....
sonia - ако намериш име и телефон ще се радвам да го науча.

Благодаря ви Мами, смятам да разгледам салоните, да си избера този, в който се почуствам най-добре... сантименти разни, знаете как е  Laughing

# 5
Ioli, ние с мъжа ми правихме сватба през 2004 август в Стария град и беше мн. топло. Супер, че сте избрали месец май. Фризьорката ми беше номер едно. Казва се Вили и работи в салона, който е на спирката на Байкал срещу Пловдивския Университет. Тя е печелила много награди в БГ и в чужбина също. Направи ме страхотно - с водопад от коса на леки вълни (аз съм с права коса). Много е добра и, ако се заеме с някой, го прави страшно професионално. Силно ти я препоръчвам. Ама мисля, че е много зле при нея със записването на час, защото има много клиентки. Ето и 4 снимки от всички страни на прическата, която Вили ми направи: http://pg.photos.yahoo.com/ph/nina_stefanova/album?.dir=deff
Успех и много романтични мигове ти желая! Къде ще се състои сватбата?

# 6
  • Мнения: 139
Приве Солей,
Благодаря за съвета  bouquet , ще намина през салона знам къде е, аз работех точно срещу него Wink. Много си хубава...и двамата сте приказни!
А сватбата е на 27.05.2006 - в Джия Бийч, на гребната. А венчавката ще в Богородица - на Джумаята. Вече нямам търпение, само за това си мисля  Rolling Eyes  Laughing. Но малко остана...
Ти от къде си купи роклята, от Асеновград ли? Аз от там ще ходя да избирам, в началото на арпил. Не знам от къде да си купим малки подаръчета за гостите...фигурки някакви или нещо такова, още обмислям вариянти. Вие какво подарявахте?
Извинявай, че те разпитвам така, но ми е интересно, събирам идеи.
Ще чакам отговор  Whistling...

# 7
  • Мнения: 5 317
Не знам от къде да си купим малки подаръчета за гостите...фигурки някакви или нещо такова, още обмислям вариянти.
Ами,пак от Асеновград.Там е пълно с такива магазини.Тъкмо ще имате голям избор.

# 8
  • Мнения: 2 596
Приве Солей,
Благодаря за съвета  bouquet , ще намина през салона знам къде е, аз работех точно срещу него Wink. Много си хубава...и двамата сте приказни!
А сватбата е на 27.05.2006 - в Джия Бийч, на гребната. А венчавката ще в Богородица - на Джумаята. Вече нямам търпение, само за това си мисля  Rolling Eyes  Laughing. Но малко остана...
Ти от къде си купи роклята, от Асеновград ли? Аз от там ще ходя да избирам, в началото на арпил. Не знам от къде да си купим малки подаръчета за гостите...фигурки някакви или нещо такова, още обмислям вариянти. Вие какво подарявахте?
Извинявай, че те разпитвам така, но ми е интересно, събирам идеи.
Ще чакам отговор  Whistling...
За рокля, такива неща покрай сватбата, всичко от Асеновград, там има огромен избор.

# 9
  • Мнения: 3 216
АЗ сьм много доволна от моята фризьорка.Тя ми направи прическата и тя ме гримира.Работи вьв Сити Студио.http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=12140&AlbumId=3330 … rol_CurrentPage=3
Виж последната снимка.Това сьм аз преди да се облеча-да подчертая,че в цялата суматоха забравих да си оправя веждите,та тя и до сега се шегува как сьм се омьжила "рошава".Исках нещо сьвсем семпло и останах много доволна от резултата.Сватбата ни беше 10.12.2005 г. и аз бях бременна в 6-я месец.Ако ти трябва някаква друга информация свиркай-ще погам с каквото мога. Party

# 10
Здрасти, Иоли! Радвам се много, че сме ти харесали. И нашата сватба (църковната) беше в Св. Богородица срещу Гражданското.   Simple Smile
Роклята си я взех от Асеновград, да. Само че обиколих почти всички салони там, докато попадна на една страхотна дизайнерка. Бях си разпечатала от интернет снимката на една рокля от колекцията на италианска дизайнерка и много исках да ми ушият същата. Само че, където и да показвах в Асеновград снимката, все ми казваха, че в България такава рокля не могат да ми ушият и който ми бил кажел, че ще може, значи щял да ме излъже, защото в родината нямало нито такива платове, нито можели да шият така. Обаче се оказа, че може  Laughing и то как! Ушиха ми досущ същата рокля, като на снимката, която носех, посипаха ми я горе с камъни, както исках. Даже ми предложиха камъните да са Сваровски, но струваше доста и аз си поръчах обикновени камъни. Правеха ми я точно по мен, питаха ме за всичко, направо съм много доволна. Оттам си взех и булото и тия работи за закичване на гостите и кумовете). Има най- различни други неща в магазина. Само че ние допълнителните работи (кошнички, украса на бутилките със шампанското и други такива историйки) не ги купувахме от магазин, ами ни ги направи една позната, която много искаше да направи това за нас. Тя ни измайстори и прекрасна кутия за парите, тъй като не щяхме с мъжа ми да минаваме като едно време по масите, ами който искаше да ни подари пари вместо подарък, просто си имаше една страхотна кутия, която беше във формата на сърце и цялата в сребристи и бели панделки. Та тази жена ни направи и кутията. И като отишла да я покаже в един магазин, че да и дадат съвет или нещо такова, те така я харесали, че я взеха на допълнителна работа при тях  Grinning
А за подаръчетата, не искахме да са някакви сватбарски статуйки или пиленца, а нещо по- оригинално и затова отидохме на Търговиите на Брезовско шосе и от един голям магазин за украси си взехме на едро едни табелки със смешни мисли или пожелания. Нещо от сорта "Човек и добре да живее, един ден се жени" и т.н. Гледахме по бройки да не се повтарят пожеланията често, за да не се падат на толкова много хора едни и същи неща, а и аз като подарявахме подаръците бях строила моите приятелки да ми подават подходящи мисли за всеки. Бяхме надписали на гарба на тези плочки с мисли, писахме датата на сватбата иблагодарности от нас. Оттам (от Брезовско шосе) си взехме и други джунджурийки, като например едни смешни грамоти, които после ни ги връчваха кумът на мен и кумата на мъжа ми. Грамотите бяха "Съпруга номер едно" за мен, с описания на моите "права" и "задължения", а за мъжа ми "Рецепта за вярност", където се описва как да поддържа пламъка на любовта ни  Heart Eyes Тези двете смехорийки ни ги изчетоха кума и кумата на самата сватба.
Другото, което си правехме беше вместо обикновените табелки с имената за гостите, си направихме сами сърца от розов картон, посипани в краищата със сребрист брокат и в средата на сърцето пище със сребрист химикал името на госта. Тези сърца ги закачихме на чашите на гостите. А чашите бях настояла да са обърнати със столчетата нагоре, когато пристигнат гостите в залата. А под чашите имаше листа от рози, на столчетата на чашите бяха закачени сърцата с имената. И като госта си повдигне чашата и се разпиляват листата от рози. Малко после е зор за тези в ресторанта, които чистят, но така е  Joy Иначе, за да не станат много цветове държах всичко на сватбата да е в сребристо и бяло, с изключение на сърцата в розово (но пък със сребрист брокат) и на розовите листчета, които гледах да са в бледо розово, бяло и кремаво, за да не стане много шарения и да не се цапат покривките от червени листчета. Обаче тия розови сърца с имената на гостите ни разказаха играта, щото извикахме сумати хора да ни помагат с рязането и броката и всички се изпоцапахме в брокат и като стана една смехория  Laughing Баща ми после го бъзикаха на работата няколко дена, че ходи целия в брокат, щото се беше разлетял из зялата къща  #Crazy
А за дизайнерката, тя е една младичка, мисля, че се казва магазина Жанет или Жанет Стил, трябва да питам майка ми, щото не се сещам сега. Или ще се разтърся във визитките и като намерия името на магазина иадреса, ще ти пиша.
Да знаеш, че ти предстои приказно време на подготовка, особено, ако си падаш по такива сложнотийки и брокатчета като моя милост-ненормалната  Mr. Green  #Crazy

# 11
Т.е. имам предвид, че листенцата от рози бяха похлупени от високи чаши за вино. Беше красиво. А тези сърца с имената гостите така ги харесаха, че си ги взеха и си ги пазят като спомен, заедно с плочките с мисли, които бяха подаръците за гостите.

# 12
  • Мнения: 239
Иоли, пак съм аз (Солей), но се регистрирах вече. Нещо не мога да открия визитката с адреса и тел. на дизайнерката в Асеновград, но ще продължавам да търся. Обаче се сетих друго. Ти намери ли си вече Ди Джей и видео-оператор? Защото, ако не си, горещо ти препоръчвам Видео Зани, които снимаха моята сватба и все още ги благославям за страхотната работа. Там работят няколко оператора, а нашата я снимаше Пламен Зангаров. Направо нямам думи - направи всичко като холивудски филм, с много романтика и с кратко представяне в началото на фона на песен, която аз си избрах. По този начин почва филма с много романтични моменти, аз му дадох снимки на мен и мъжа ми от бебета, през тинейджъри и чак до момента, в който се запознаваме. След това той включва кратки култови моменти от сватбата в забавен каданс и после много красиво е снимал Стария град на фона на страхотна песен. После започва цялата церемония и т.н. Всичко е супер направено и все ми искат телефона на "Зани", като ни гледат филма от сватбата. Освен това не съм виждала толкова красиво направени обложки на ДВД-та и Видеокасети от сватби, както тяхните. Правят ги като официална обложка на филм, просто са невероятни. Ние изпаднахме във възторг като си взехме готовите дискове и видеокасети от тях, а да не говорим като ги гледахме, на места подсилват ефекта от събитията във филма с много подходяща музика. Абе, върхът са! Офисът им се намира в уличката зад спирката на тролеите на Водна Палата. Ул. "Асен Златаров" 19, тел. 638363, мобилен: 0888626326.
А за Ди Джей ти препоръчвам Емил Дрехаров. Но него така или иначе го препоръчват всички, много е добър и голям професионалист, дори ти предлага подписване на договор и т.н., което малко хора го правят. Успя да изтърпи всичките ми капризи  Embarassed, да обсъдим милиардите ми предложения и да направи невероятна програма с божествена музика.  newsm44 Той се занимава с това от много време, озвучава освен сватби и официални конференции и презентации и още като отидохме в офиса му ми направи адски добро впечатление, обяснява ти всичко, дава предложения, показва видеота от други сватби, знае всички ритуали, има страхотен глас и т.н. Ето ти и сайта на Дрехаров: http://www.dreharov.com/ Там му пише и адреса и телефона. Офисът му беше на "Богомил" 62.

# 13
  • Мнения: 239
Ioli, намерих най- сетне визитката на дизайнерката. Казва се Жана Джинева. Адресът е: Асеновград, ул. Цар Иван Асен II, страницата им е: www.jinevabridal.com - там има снимки от отделните им колекции, но разбира се само на готовите рокли.

Магазинът на вид не е голям, но там шият наистина хубави рокли по поръчка, както и изнасят доста продукция за Германия и други страни. Жалко, че на снимките роклята ми не се вижда толкова добре в детайли, но беше доста труден модел за изработка, а и не се виждат сребристите везани орнаменти, камъните, завитата талия и дълбокото деколте отзад  newsm12

# 14
  • Мнения: 139
  bouquet Стела-Мари (Солей)!!!!
Благодаря много за ценните идейки, ние също не искаме подаръците да са традиционни "боклучки", вкъщи имаме 1 кутия с такиа подаръчета от различни сватби, който се чудя къде да прибера. Аз в момента съм в София, така че ще се рзтърся из тукашните големи пазари за таквиа дреболийки, мисля да отидем до Илиенци, там има интересни неща, който с допълнителна обработка биха станали приказни.  Относно роклята, задължително ще отида при тази г-жа, която препоръчваш. Аз нямам конкретни изисквания за момента, ще се съобразя с препоръката на дизайнерката, защото съм кръгличка  Blush и имам нужда от съвет относно тоалета. Сега ще отворя сайта да разгледам какво предлагат.
Благодаряяяяяя  Hug Flutter  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт