Каша за вечеря?

  • 2 590
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте,

имам проблем с храненето на дъщеря ми и по-точно с кашата. Винаги когато яде каша след това не е гладна 5 а и повече часа. Миналата седмица бяхме при GP-то и тя каза да и давам кашата за вечеря  Confused  ? Доколкото знам кашата я водят за по- тежка храна и май не е подходяща за вечеря? Иначе сме изцяло на кърма, обедното ни хранене е зеленчуково пюре. Та кажете какво мислите, кога е най-подходящо време за каша.

Също така ме интересува вярно ли е, че когато детето не е гладно и са му повече храненията обикновенно отказва вечерното ядене?

Благодаря !

# 1
  • Мнения: 18 542
Аз давам каша за вечеря на Борис, защото иначе ми се буди нощем. Той обаче е на 1,4г. В началото кашата давах следобяд.

# 2
  • Мнения: 288
На колко хранения е детето ти?
Моите деца минаха на 4 хранения към петия месец. Факт е, че кашата е най-тежката храна, но след млякото тя засища най-много. Менюто на 7 месечната ми дъщеря е: 6-7ч. попара, 10-11ч. пюре, 15-15.30ч. някакъв крем (нишесте, грис, овесени ядки, рядко каша), 17-17.30ч. плодов сок, 20ч. адаптирано мляко. И за мое най-голямо щастие децата ми спят по цяла нощ, без да им се чуе глас. Моето мнение е, че детето само подсказва от какво има нужда.  Желая ти успех.

Р.Р. Вярно е, че когато детето е сито отказва хранения, и то не само едно(по мое собствено наблюдение).

# 3
  • Мнения: 2 006
Един път се пробвах да дам каша за ве4еря и Алекс4ето не можа да спинка цяла нощ-беше и тежко и до сега си пием млекце Grinning много е доволна и се сабужда 4ак за закуска около 8 4аса Grinning

# 4
  • Мнения: 8 163
Нашата хубавица (на 11 мес.) преди една седмица просто отказа да пие адаптираното си мляко за вечеря. Искаше нещо с лъжица. Затова сега закусва мляко, а вечеря кисело с бисквити.

# 5
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Ако вече си захранила с каша и нямате проблеми, спокойно може да я дадеш на вечеря, тъкмо ще си осигуриш по-спокойни нощи. Ако се притесняваш, че няма да кърмиш вечерта направи по-малко каша и дай и цица.
Това е лично мнение, на не много дълго кърмила мама  Wink  Grinning .
Успех в избора

# 6
  • Мнения: 3 927
и аз знам, че не е хубаво вечер да се дава каша, защото затормозява стомахчето.
аз я давам сутрин в 10:30. заместила съм само 2 яденета, бебка кара 8-я месец.

а за да не огладнява толкова време все пак колко каша и правиш???? да не даваш много???

и мисля, че по-засищащата храна няма нищо общо с нощния сън. бебка спи откакто влезе в 3-я месец по цяля нощ от 21:00 до към 6:30/7, а от една две седмици, защото сутрин е тъмно спи до 7:00/7:20 - никакви събуждания, само чат-пат изплаква заради зъб.....

# 7
  • Мнения: 4 358
Оги дълго време беше на каша за вечеря, но му правех малка порция каша (половината от следобедната) и го дохранвах с адаптирано мляко. Никога не е имал проблеми заради кашата и винаги е спал добре.

# 8
  • Мнения: 1 517
и аз давам каша за вечеря или бисквитена торта.И Ники отказа млякото вечер тоест от шише а е голям тормоз мляко с лъжичка,да чукам на дърво и ни е до сега не сме имали проблем  с кашата вечер

# 9
Цитат на: A.A.M.Belev
Един път се пробвах да дам каша за ве4еря и Алекс4ето не можа да спинка цяла нощ-беше и тежко и до сега си пием млекце Grinning много е доволна и се сабужда 4ак за закуска около 8 4аса Grinning

По принцип нова храна се въвежда само с обедното хранене и то в минимални количества.

# 10
  • Мнения: 276
Blagodarja na vsi4ki vi za otgovorite, moge bi njama da ja dam. Ne sum i davala ogromni koli4estva, naprotiv dage po-malko ot okazanoto.

Blagodarja  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 455
Mili momicheta, molia pomognete. S kakva kasha da zahrania sincheto si, koeto kara 5-tiat mesec. Veche mu davah po malko jaltak ot iaice, smesen sas zelenchukovoto piure, koeto varia na obiad. Kashite sa mnogo, kakva da izbera za nachalo? I koga, i kak da mu ia davam? Moje li da se dava v nachaloto savsem riadka s shisheto s biberon, a ne s lajichka? Davali li ste drobcheta i otkoga? Kak? I voobshte kakvo se pravi sled zahranvaneto sas  zelenchukovite piureta??

# 12
  • Мнения: 4 358
Аз захраних Оги с ябълковата каша на Хумана и препоръчвам нея. Сладичка е и бебетата я харесват.
Може да захраниш с оризова каша, може с гречка на Беби.

По-добре давай кашата с лъжичка, нека бебо й усети вкуса (от биберона храната се излива направо в гърлото). В началото може да е по-редичка.
Каша се дава за следобедна закуска. Започни с 10-тина лъжички и постепенно увеличавай.

Аз дробчета не бих дала преди годинка. Дробът пречиства организма и там се събират всякакви веселби, затова не мисля, че е подходящ за малко бебе.

# 13
  • Мнения: 195
И на моето бебе кашата някак си се измести от 16-17 часа до 19-20. В смисъл, че като му я предлагах следобед си въртеше главата и сега си я яде вечер. После пак суче де, направо ще ми изяде ушите това дете.
Мисълта ми е, че не е проблем за него, според педиатърката също не е проблем. Случва се вечер да яде и разни манджи с хляб вместо каша - ако седна да вечерям преди него си иска - пак добре си му действа.
но колкото и да яде(стигал е до 250 гр), нощем към 3 часа пак пие мляко...
На 10 мес. е .Яде и зеленчуково пюре на обяд, а сутрин настъргани плодове.
Кашата е овес и елда, не му давам готови.

# 14
  • Мнения: 2 807
Цитат на: cheta
Аз давам каша за вечеря на Борис, защото иначе ми се буди нощем. Той обаче е на 1,4г. В началото кашата давах следобяд.


Половината от познатите ми го практикуват, за да не се буди бебето нощем.
Пробвай, ако спи спокойно, значи всичко е наред и не й е "тежко" на коремчето.

Общи условия

Активация на акаунт