за базалната температура *Б*

  • 9 042
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 841
Здравейте мили моми4ета! От скоро следя с голям интерес този форум. Благодаря ви, нау4их пове4е полезни съвети за няколко дена, отколкото за десет години назад!
За мен: от половин година съм омъжена и с мъжът ми се опитваме да си направим бебе, но уви НЕ СТАВА !!!!!
Сега сме на вълна термометър, след като тестовете за овулация не помогнаха. Ве4е няколко дена температурата ми е една и съща 36.2, кога е най-подходящия момент за бебе след предполагаемото пока4ване на температурата?
Благодаря Ви много предварително!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Здравей  Милена  Simple Smile !
Добре си дошла при нас , но ще се радвам ако скоро видиш желаните две чертички !

# 2
  • Мнения: 4 068
Здравей Милена и добре дошла при нас!
От сърце ти пожелавам бързичко да се обебиш и да се прехвърлиш в мамешкия форум.
Сега за температурата: ако температурата се покачва бавно то овулацията е в първия ден на покачването,тоест преди да стигне 37 градуса.Ако се покачи рязко на 37 то овилацията е в деня на рязкото покачване.Много е труден този метод и едва ли от първия месец,ще успееш да определяш точно дните на овуто.Донж не ти се налага да го правиш далго де.Но иначе казват че трябват поне 3 месеца измерване,за да стане ясно кога точно е овулацията на една жена.

Надявам се да съм ти била полезна!
Весел ден!

# 3
И от мен здравей, Милена!

Ренци, страшно ми хареса това 'обебиш'  superuu  Hands Clap

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Цитат на: renci
Здравей Милена и добре дошла при нас!
От сърце ти пожелавам бързичко да се обебиш и да се прехвърлиш в мамешкия форум.
Сега за температурата: ако температурата се покачва бавно то овулацията е в първия ден на покачването,тоест преди да стигне 37 градуса.Ако се покачи рязко на 37 то овилацията е в деня на рязкото покачване.Много е труден този метод и едва ли от първия месец,ще успееш да определяш точно дните на овуто.Донж не ти се налага да го правиш далго де.Но иначе казват че трябват поне 3 месеца измерване,за да стане ясно кога точно е овулацията на една жена.

Надявам се да съм ти била полезна!
Весел ден!


Ти винаги точно обясняваш мила Ренци  Wink

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Само да добавя, че ако мериш температурата орално, то тя е малко по-ниска отколкото вагинално и ректално, тоест рядко се стига до 37 градуса, което не означва, че няма овулация.

# 6
  • Мнения: 4 068
Много вярно.
Извинявам се за пропуска.......от ЕГН-то ще да е. Wink
Мерси Ва за допълнението.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 841
Цитат на: wa_wa
Само да добавя, че ако мериш температурата орално, то тя е малко по-ниска отколкото вагинално и ректално, тоест рядко се стига до 37 градуса, което не означва, че няма овулация.

Благодаря,май следващия месец трябва да сменя "позицията" на термометъра Simple Smile
Означава ли това, че ако си меря температурата орално, то най-високата ще бъде може би 36.7 или 36.8?

# 8
  • Мнения: 4 068
Да така мисля.
Понеже ако се мери орално или вагинално е с около 2-3 десети от градуса по-ниска то 36,7-36,8 мисля че може да значат наличие на ову.
Но понеже аз не я меря там Embarassed  и не мога да ти отговоря съвсем сигурно.

# 9
  • Мнения: 2 489
Ами лекарите казват да се мери базална температура, не орално, защото така няма да разбереш нищо точно.

Температура се мери - /съжалявам/...анално.

# 10
  • Враца
  • Мнения: 5 185
да, права е Съни, най-простото обяснение, което четох беше, че ако се ме ри ректално(в ануса) е по-близо до събитията от това да се мери орлано.
Колкото до ралзиките, аз един ден реших да проверя как седят нещата, защото и аз не видях темп от 37 градуса(е аз нямам и овулация де). Та разликите орално-вагинално са в порядъка 0.3-0.4, тоест ако имаш 36.3 орално , вагинално ще е 36.6-36.7, а вече ректално май беше с около 0.1-0.2 по-високо от вагиналана температура.
ако решиш да смениш начина на мерене, то изчакай следващия месец, защото така има опасност да разместиш графиката и да не се забелеби това характерно и тъй желано покачване.
успех, а и в темата полезно има няколко сайта за графики и програми за БТ, които в началото могат да  ти бъдат от полза

Общи условия

Активация на акаунт