За секциото?

  • 1 388
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Искам да родя секцио, но нямам възможност да го платя.
Въпроса ми е, какви са показанията за секцио и дали годините имат значение?
Ако някой има идея как да стане, да пише.
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 032
Не знам как е в София, но в Бургас е масова практика ако жената е над 30 години и раждането е първо, лекарят да назначи секцио. Седалищното предлежание, проблеми с очите също са фактор, който накланя везните в полза на секциото. Трябва да поговориш с лекаря си и със сигурност ще намерите вратичка за секцио по медицински показания. Все пак здравната каса плаща за операцията, така че не би трябвало да ти откажат. Късмет

# 2
  • Мнения: 1 427
И при мен годините(32) +високо кръвно последния месец бяха предпоставките за секцио.

# 3
  • Мнения: 3 447
Години (32) и едър плод (4.400)

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 4 762
При мен пък  тесен таз  Sad , но по-добре е да родиш нормално, ако няма някакви сериозни причини.

# 5
  • Мнения: 7 186
Ако имаш познат офталмолог може да минеш на консултация и да ти даде документ с мнение за секцио.
Иначе в другите случаи, ако нямаш показания трябва да се уговаряш с гинеколога.

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Годините(над 30г.),проблеми със зрението,едър плод,високо кръвно,тесен таз,много стегната мускулатура(наблюдава се при спортистки),многоплодна бременност.За това се сещам в момента.Има вариант да поговориш сериозно с гинеколога си и той да ти напише някаква диагноза.Аз така се бях разбрала с моята гинеколожка,но после,заради много високо кръвно не й се наложи да пише измислена диагноза.Така и така ми се наложи секцио.

# 7
  • там край реката
  • Мнения: 153
И при мен годините(32) +високо кръвно последния месец бяха предпоставките за секцио.

Аз родих Георги на 32 години и исках секцио заради възрастта.,но лекарят ми каза,че след 35 години това е предпоставка за секцио.Така че раждах "нормално".Със система,предизвикано  Laughing

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 898
 Възраста не е предпоставка за секцио.
 Комбинирана с други фактори - да, но не и това, че си над 35.
 Родих втората ми дъщеря на 36 - нормално.
 Зълва ми роди първото на 35, второто на 36 и двете нормални раждания.

# 9
  • там край реката
  • Мнения: 153
Възраста не е предпоставка за секцио.
 Комбинирана с други фактори - да, но не и това, че си над 35.
 Родих втората ми дъщеря на 36 - нормално.
 Зълва ми роди първото на 35, второто на 36 и двете нормални раждания.

Е,това имах предвид,че само възрастта не е предпоставка.На мен той ми каза 35 години,но може би ми е отговорил ориентировъчно.Сигурно зависи и от здравето на жената и много др.неща.Абе, и нормалното раждане минава и всичко се забравя  Heart Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Eдър плод, проблеми с очите Thinking

# 11
  • Мнения: X
За съжаление и аз мисля, че само възрастта не е достатъчна предпоставка. Незнам колко си висока, но ръст под 155см. също се води рисков. При мен беше така - 152 ръст, тесен таз 17 и очакваха голямо бебе /за мен/. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 866
Аз по принцип не исках да раждам със секцио, но видях, че е възможно да поискаш, защото очната лекарка, която ми прегледа очните дъна, за да даде мнение дали мога да раждам нормално ми каза, че ако искам, може да напише диагноза, която да предполага секцио. Аз отказах, но важното е, че може. Прегледът беше частен.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Много ви благодаря за отговорите  bouquet
Значи трабва да се разбера или с очен лекар или с гинеколога ми ( този който води ЖК предполагам) за измислена диагноза.
Годините са ми 36, но съм висока 169 см., значи и така няма да стане, ще пробвам както сте ме посъветвали.
Още един път- БЛАГОДАРЯ ВИ! Hug  bouquet

# 14
  • Мнения: 17
Родих Марти преди 15 дни със секцио, като в епикризата ми беше записано като причина "възрастна първескиня", защото съм на 37 години, но бих посъветвала всеки, който може - да ражда "нормално", поради доста причини.

Общи условия

Активация на акаунт