Дайте мнения за 42 ОДЗ - Надежда 5

  • 2 895
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Знам, че от този район няма много майки във форума, но пък току-виж някоя изкочи Mr. Green, ще се радвам.
Записах дъщеря си за догодина в 42 ОДЗ и е номер 1 там. Ще се радвам да разбера мнения за там, както и да се запозная с някоя майка, която също е записала или ще записва детето си там.

# 1
  • Мнения: 5 468
По тази тема обичам сама да си пиша Peace, за това и се разписвам, за да я върна от февруари за юни.
Е, има ли някой отзиви за там?

# 2
  • Мнения: 811
ми аз съм от района ,ама нямам отзиви защото нямаше места за калин  и ходи в 61 ясла,а наесен ще е в 90 одз,далече ми е SickCry
но пък може да се засечем Mr. Green
всъщност базата е хубава,егида,и басейн май има-защо не идеш да разгледаш?

# 3
  • Мнения: 5 468
ми аз съм от района ,ама нямам отзиви защото нямаше места за калин  и ходи в 61 ясла,а наесен ще е в 90 одз,далече ми е SickCry
но пък може да се засечем Mr. Green
всъщност базата е хубава,егида,и басейн май има-защо не идеш да разгледаш?
И моето ходеше в 61 ясла, но го спрях наскоро, защото много боледуваше. Беше във втора група. Синът ти как е с болестите от яслата? Или имаш късмета да не боледува?
В 42 ОДЗ ще ходя да разглеждам, но искам да разбера нещо за възпитателките, как е там и въобще... Иначе като база много не ме интересува, освен разбира се, да не пълзят хлебарки по леглата на децата. Понеже мъжа ми ходи да я записва, каза че на пръв поглед изглежда добре градината, но не е влизал вътре в спалните и където децата играят през деня. А е бил при директорката.

# 4
  • Мнения: 202
Ню, аз живея в Надежда 2 част, но се ослушвам за градини за детето. От март ходи в 40 ясла и отсега търся къде да го запиша на градина. Проучвам, но във форума са малко мамите, които дават информация за ясли и градини в Надежда. Въпреки , че в 5-та част ни е малко далече, ние сме с кола и ако градината е добра (по-скоро персонала, защото според мен той е най-важен) бих записа Ради там. Ще следя темата дано някоя мама, която води детето си там се включи и даде мнение.
Ти само там ли си подала молба, аз смятам тези дни да пусна молби  в 15 ОДЗ, 24 ОДЗ и 115 ДГ.
Ако има мами, които знаят нещо за тези детски заведения моля за споделят.

anjeliNE, къде се намира 90 ОДЗ и какво знаеш, добри ли са отзивите за него?

# 5
  • Мнения: 5 468
Ти само там ли си подала молба, аз смятам тези дни да пусна молби  в 15 ОДЗ, 24 ОДЗ и 115 ДГ.
Ако има мами, които знаят нещо за тези детски заведения моля за споделят.
В 24 ОДЗ я записахме също, но е номер 81, което означава, че няма шанс да бъде приета. А и на мен не ми е удобно да ходя до там всеки ден да я водя и взимам. Не е кой знае какво разстоянието, но трябва да сменям два транспорта. Записахме я някъде през февруари месец, а какво остава сега... сигурно сега който иде да се записва, ще е номер 130.
А в 42 ОДЗ, когато мъжа ми е отишъл да я запише същия ден, директорката му казала, че още нямат отворена книга за набор 2004. Ама айде да не го връща и записала нашето в нова книга, набор 2004... и съответно №1. И картонче му е дала. Интересно ми е сега, кой ли номер ще е дете, което се запише там?!
Дано се намери някой, на който детето му е там и да каже нещо повече. Че голяма мистерия Crazy...

# 6
  • Мнения: 811
А е бил при директорката.
тя една засукана мадама Mr. Green
зимата боледуваше един път месечно,което си е ок
откакто се оправи времето не е  Peace
ще разпитам за персонала една позната и ще пиша

гиги 90 одз е зад сладкарницата кериан,една от госпожите на калин много ми я похвали и директорката е -имам лични впечатления-отзивчива и мила,на една позната детето е там и също е доволна
  bouquet

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 22:24 от anjeliNE

# 7
  • Мнения: 1 547
Ню, сори, че се намесвам, но и аз се ослушвам по въпроса.

А какво мислите за детската градина на ул. Република? Май "Калина Малина" се казва. Мисля, че е само ДГ, номерът беше 137 или нещо подобно. Никъде не открих никаква информация за там, освен че трябват много яки връзки, за да запишеш детето си там. В квартала се говори, че директорката е невероятно амбициозна и намира фирми, които са спонсори на градината. Материалната база е доста подновена, а персоналът - мотивиран да се грижи добре за децата.  Решила съм да проверя как точно стоят нещата тази седмица, защото, въпреки че ми е съвсем близо, все не сколасвам да отида.

Защо и вие не видите как стоят нещата там?

# 8
  • Мнения: 202
Смърфи, добра идея ми даде, и аз ще проверя за Детска градина 137 Калина-Малина. За нея зная, че от 2000г. има много добри контакти с Посолството на Китайската Народна република и всяка година правят дарения на градината. На празници като Коледа , 1 юни и др. подаряват играчки и като цяло се обновява материалната база. Ето и нещо на ухо- през 2003г. са подарили компютър и факс машина Mr. Green

# 9
  • Мнения: 202
Ню, това, че сте №1 в списъка на чакащите за 42 ОДЗ е добре, наистина ще е интересно да се види кой номер ще сме ние като подадем молба ( ако подам там де). Ще проверя първо как стоят нещата в близките градини около нас и ако нямаме шанс, отивам да пусна и в 42 ОДЗ. Simple Smile
А когато разговарях днес по телефона с директорката на 24 ОДЗ направо ме отсвири като разбра, че съм от Надежда- 2 част. Имало в нашата част достатъчно детски градини, да съм подала документи там и до момента молбите им били над 90 за набор 2004г. Shocked. Районирането отдавна е отпаднало като едно от нормативните изисквания за приемане на молби и те могат да се подават независимо от района на живеене, но си мисля дали ще има смисъл при толкова много чакащи Thinking

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Коя е тази 42? Да не е ОДЗ дето е между блоковете при моста на бакърената? Или е това в блока? За това в блока съм чувала само добри отзиви, но там предполагам че нямат плуване или други някакви спортове. А в това дето е и ясла и градина при моста няма места. Освен това записват децата от 5 част с предимство, така че деца от друга част може и да не вземат. Същото е и в 24 ОДЗ в 3 част - там пък взимат деца само от 3 част.

# 11
  • Мнения: 5 468
А е бил при директорката.
тя една засукана мадама Mr. Green
Да, аз я гледах по ВВТ един ден я даваха преди 2 месеца някъде. Млада е, сигурно на около 32-3 години и тогава каза, че била директор от 2 седмици някъде, та тепърва се запознавала с проблемите на ДГ.
Гиги, в тази 24 ОДЗ и мъжа ми са се опитали да отсвирят, ама от тях да мине са му приели молбата, като са му казали, че няма шанс да бъде приета дъщеря ми. Така че въобще не я броя тази градина като шанс. А и няма да ми е удобно да ходя до там. Ама защото тука във форума някой я беше похвалил, та за това го засилих натам.

Ето я тук
Гери я записаха без проблеми, а не сме от 5 част. Живеем в Модерно предградие.
 

# 12
  • Мнения: 3 146
Искам да попитам някой успя ли да се запише в "Калина Малина" и за кога?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 397
Искам да попитам някой успя ли да се запише в "Калина Малина" и за кога?
Май само аз съм от форума, където съм си записала детето в ''Калина Малина'', засега съм доволна, не са ми искали пари за нищо, както е почти навсякъде ти свалят кожата за щяло и нещяло. Не трябва да има връзки за да си запишеш детето там  Peace аз просто подадох молба една година по рано и без проблем ми го приеха.

# 14
  • Мнения: 202
kimba77, не си само ти  и аз записах детето в Калина Малина за септември 2007г. Hug
Потвърждавам твоите думи, че не са необходими връзки, за да се запише там дете, въпроса е по-ранното подаване на молба, защото приемат само 1 група от около 28-30 деца, а има доста желаещи. Ние сме № 28 и много се надявам да сме приети, както ме увери директорката.
Моля те кажи какви са ти впечатленията от градината, от кога ходи твоето детенце и доволна ли си от персонала?

Общи условия

Активация на акаунт