Филирани бадеми - как?

  • 8 313
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Опитни сладкарки - помагайте PraynigЩе правя една торта, която се украсява с филирани бадеми - т.е. нарязани на тънки филийки, всички сме виждали по готовите торти такива бадеми.Но как се правят newsm78Готови не намерих.Купила съм сурови бадеми, защото печените всичките бяха със сол.Сега тези какво да ги правя newsm78Да ги опека и после да ги нарежа?Или първо да ги нарежа?Да ги пека ли изобщо или така сурови да ги слагам на тортата?Да ги обеля ли и ако да - как ShockedА рязането - имам кухненски комбайн, но дали ще стане с него?
ХЕЛП smile3514

# 1
  • Мнения: 1 399
В Метро продават филирани бадеми.
Би трябвало и в по-големите вериги супермаркети също да има Thinking
Иначе със съвет, за съжаление, не мога да помогна. Аз лично, на толкова тънко не мога да ги нарежа

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И аз си мисля, че на ръка няма да стане. Опитай с комбайна, сигурно имаш приставка като едро ренде. Според мен сурови, обелени. За да ги обелиш ги полей с вряла вода и ги похлупи за 15-20 минути. После люспата лесно пада. Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 6 243
Най-многото, което можеш да постигнеш със собствени сили е да направиш бадемите на половинки - далеч не са филирани бадеми, но за козунаци стават. Бадемите се попарват, ципата се сваля лесно с ръка и после се разполовяват също н аръка - без проблем. Пипкаво е, но не е трудно.

Иначе за филираните бадеми и аз бихте пратила в Метро.

# 4
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз съм ги правила по описания от хапка начин...наистина е пипкаво ,но става все пак.....Филирани май няма как да ги направиш.Другия вариант е да ги смелиш и така да украсиш тората.Видът може да се измени ,но вкусът ще се запази Peace

# 5
  • Мнения: 139
Защо не пробваш на робота?С приставката за чипса може и да стане.
Пробвала ли си тортите на JOTIS (бадемовата е най-добра)?  В кутията си имаш всичко: 3 блата,сироп, 2 вида крем,бадеми на парченца и филирани бадеми за украса.Трябва да си вземеш само 1 прясно мляко за кремчетата.За 15-20мин.е готова.Струва около 7лв. и ще останеш много доволна.ГАРАНТИРАМ!!!
Успех!!! newsm10 smile3525 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт