Търся рецепта за маслен кекс

  • 3 511
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Има ли някой рецепта за маслен кекс? Искам да постигна нещо като маслените кексчета на "Победа", които се продават опаковани поотделно по магазините. Сещате ли се?

# 1
  • Мнения: 3 251
Мслен кекс с шоколадов вкус
Продукти:
4 жълтъка
4 с. л. какао
10 с.л. вода
2 пак . масло
1 и 1/2 ч.ч. брашно
4 белтъка
1 ч.ч. захра
1 бакпулвер или 1 ч. л. хлебна сода
Приготвяне:
Маслото, какаото, водата и половината захар се смесват и се слагат на котлона да заврат за около 2-3 минутки. От тази смес се отделя 1 к.ч. за сиропиране. Към останалата /вече поизстинала/ смес се прибавят жълтъците и бакпулвера. Белтъците се разбиват " на сняг " с останалата захар и се прибавят към горната смес. Слага се накрая пресятото брашно и се разбърква внимателно . Пече се в умерена фурна - до 180* . След изпичане се сиропира с отделената предварително смес .

# 2
  • Мнения: 2 125
Ето и моето предложение, което смятам да забъркам днес. Ще го правя за първи път, но за готовия кекс съм чувала, че е страхотен.

•250 г обикновени бисквити
•2 бр. яйца
•100 г масло
•1 ч.ч. (200 г) пудра захар
•3 с.л. (30 г) какао
•200 г орехови ядки   
Маслото се разбива със захарта и към сместа се прибавят яйцата, предварително натрошените бисквити, нарязаните орехи и какаото. Разбърква се добре. Така получената смес се оформя като руло, увива се във фолио или хартия и се оставя в хладилник.

# 3
  • Мнения: 3 251
stellina ,доколото виждам, това е рецепта за "Сладък салам". Наистина става вкусен, пусни търсачката назад има много теми за него и добри и разнородни рецепти .

# 4
  • Мнения: 2 125
stellina ,доколото виждам, това е рецепта за "Сладък салам". Наистина става вкусен, пусни търсачката назад има много теми за него и добри и разнородни рецепти .

Мерси Нина   bouquet
Наистина ще прегледам какво има и тогава ще изпробвам. Тази рецепта я имам отнякъде, ама кой помни откъде newsm78 и все се каня да я направя...

# 5
  • Мнения: 3 550
За колко време се изпича?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 890
За колко време се изпича?

Ако имаш предвид сладкият салам - не се пече. Лошото е че има две сурови яйца в него.

Колкото до масления кекс на Нина - пече се докато се отлепи от станите на тавата.

# 7
  • Мнения: 2 125
Raya, мерси, че си отговорила  bouquet вместо мен..
И мен суровите яйца ме притесняват, ама толкова хвалби отнесе тоя "сладък салам".....

# 8
  • Мнения: 3 251
Забравих да напиша, че най-добър вид има ,ако се пече кекса в кексова форма .
В обикновена тавичка като се пече, става по-плосък/от маслото се получава така/ и няма много приятен вид.А Raya  вече е отговорила,ч е се пече, докато се отдръпне от стените на съда или с проба с клечка за зъби.

Общи условия

Активация на акаунт