ужасен обрив!!!!!някой преживял ли е такова нещо?

  • 905
  • 3
  •   1
Отговори
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
много съм уплашена!
моят малък син беше 3 дни с много висока температура /38.5 - 39.5/ и зачервено гърло.докторът му предписа Сумамед /това е антибиотичен сироп/ за вирусната инфекция и Калпол и свещички Ефералган за температурата!на 3-тия ден от антибитика по коремчето и гърдичките на Виктор се появи светъл обрив от дребни пъпки.на 4 ден вече нямяше температура,но обрива стана болезнено червен като цяло петно по цялата предна част - гърди и корем и по гърба.спрягме антибиотика и всички температуросвалящи и почнахме антиалергични сиропи и капки.обрива днес е по затихнал,но има по цялото лице,малко по крачетата и ръчичките.уточнявам,че това са по скоро петна,отколкото пъпки.доктора отхвърля каквато и да била шарка!някой преживял ли е такава алергия?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Най-вероятно е следствие на високата Т и наслагването на толкова много лекарства.
Организма се чисти от токсини след висока Т и при по-бяла и чувствителна кожа избива като петна, може и да е обрив. Единствено, ако има сърбеж сври смрадлика и лайка и слагаи вечер във ваната на детето и без сапуни.

# 2
  • Мнения: 1 645
Ние сме имали подобен обрив(получи го от Панадола).
Малкият пи Финистил капки(някъде към 10 дни,можи и повече да е било)
Не очаквай обрива да изчезне веднага,трабва да минат няколко дни за да се изчисти организма.
Не се притеснявай,детенце ще се оправи.

# 3
  • Мнения: 178
А на мен този обрив ми прилича на РОЗЕОЛА (казват и 6-тата или 7-ма беше шарка) и е безобидна. Синът ми я изкара като беше на 8 месеца. Симптомита са същите-няколко дни подред много висока Т до 40 градуса  без да може да се свали много с разни температуросвалящи и зачервено гърло и на 3-тият или 4-ият ден изби точно такъв обрив по цялото му телце, който засилваше яркостта си. Когато обривът изби Т изчезна. След два дни и обривът изчезна. Тази Розеола засяга само малките дечица до 3 г. възраст и няма последствия. Но наистина температурата и обривът са стряскащи и плашещи и приличат на алергична реакция. Няма страшно!

Общи условия

Активация на акаунт