подарък за първи рожден ден

  • 869
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте! Според вас какво е подходящо да се подари за първи рожден ден на дете - играчка или дреха. ще се радвам да разбера ако има мами които вече са отпразнували първият рожден ден на своето слънце, на кой подарък се зарадва детето най-много? newsm78

# 1
  • Мнения: 6 164
Да ти кажа на всички първи рождени дни, на които съм била, подаръците са всичко, но не и подходящи! Mr. Green
Колички с дистанционно, някакви сложни самолети, е да ние големите се изтрепахме да изграем с тях, а хлапето какво му разбира главата? Като я изтреска два пъти в земята и забрави за колички и играчки. Дрешките са практичен подарък - и без това са скъпи и необходими, та поне улесняваш родителите, на детето му е все тая какво е облякло.

# 2
  • Мнения: 5 103
По- добре питай майката от какво има нужда детето, вместо да и пълните къщата с глупости.

# 3
  • София
  • Мнения: 190
Майките се радват на дрешки, а децата на играчки.  Ние също скалдирахме много неподходящи играчки от рождения ден.
От играчките, които са подходящи за него, най много се радва на една музикална дрънкалка.
Мека, кожена топка с картинки е другата любима играчка (има и кубчета).
Основното е играчката да няма дребни части, които могат да се глътнат или напъхат в носа, да е много цветна, а явно им харесва и да вдига шум.
Ако се спреш на плюшена играчка - да няма лепени части, а да са избродирани и да е с къс косъм.
Книжки също му подариха (с дебели, картонени корици) , още малко трябва да порастне обаче за да ги оцени.
Ако избереш дреха, предварително се осведоми какви са размерите на детето. Моя върви малко дребен за възрастт  си и са му подарени доста дрехи за сезона, които са му големи, а догодина ще са му малки.

# 4
  • Елин Пелин
  • Мнения: 209
Ако е играчка,наистина е по-добре да е музикална/ за ужас на родителите и за радост на децата/.

# 5
  • Мнения: 98
При нас наи-голяма беше радоста  когато получи голям плюшен тигър и до днес ни е любим.

# 6
  • Мнения: 1 881
Най - добре ще е да попиташ майката, тя знае най - добре. Моето момиченце пък изобщо не си играе с плюшени играчки например. Иначе подаръците от мама и тати са най - хубави , бебата ги оцени по достойнство, едната е слон - люлка, на който, като му се махне основата, остава на колелца за бутане. А другата, която се радва на голям успех е надуваема подводница със 100 топки, разгледай сайта на "Комсед", там я има;)

# 7
  • Мнения: 641
Ей такъв тип играчки: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73_105&products_id=750, музикална играчка също е добра идея, книжка с твърди корици... За плюшените съм малко против, малката е алергична и трябва да я пазя от сума неща вкл. прах, е питай ме как да изпера заек метър висок и толкова широк изобщо голямо нещо, при това с дълъг косъм Shocked. А тя не го и поглежда тоя заек.

Все пак е рожден ден на детенце, та си мисля че играчка ще е най-подходящия подарък. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 447
Нещо такова според мен също става
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=73_103&osCsid=0b735faac … a427101d2940e08a8
Има и по-евтини варианти на Чиполино, де.
При всички положения детето ще се зарадва повече на играчка, а нали е негов рожден ден все пак... И аз съм върл противник на плюшените - нито му развиват мисленето, нито нищо, само прах събират ooooh!

# 9
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
идеята е чудесна...

# 10
  • Мнения: 48
благодаря ви мамчета! много ми помогнахте.! smile3501

# 11
  • София
  • Мнения: 596
http://www.pilsantoys.com/en/index.htm

Един от падаръците ни за 1ят РД беше такъв мотор. На самият празник може би бе още малък, но сега доста се забавлява.
Другите ни подаръци повечето бяха дрешки, и няколко неща които аз си бях поръчала на приятелки /първата чашка на Чико, седалка за тоалетна - все практични, но необходими неща, които така или иначе щях да взема/. Съветът ми е да питаш майката от какво има нужда, ако каже че имат всичко - взимай някаква играчка  Hug

# 12
  • Мнения: 307
Ще споделя моя опит.
За играчките-За съжеление хубавите играчки са скъпите играчки, но никого не можеш да обвининиш, че не може да си позволи скъп подарък.Но евтините играчки ,които ни подариха се изпочупиха /лошото е че падат дребни парчета,които могат да се гълтат/ за няколко дни и сега се чудя къде да ги крия.Хем си ги харесва,хем от тях стърчат конци,жечки,остри ръбчета и др.
За дрешките-децата не им се радват,но пък вършат страхотна работа.Особено ако си попитала майката,от какво точно има нужда.Също може домашни пантофки /питай за размер/.Халатче за баня...
Картонените книжки са много подходящи също.Безопасни са,а и децата им се радват и добиват нови впечатления.
Успех в пазаруването Peace

# 13
  • Мнения: 1 014
Ще споделя моя опит.
Ние получихме за подарък изключително играчки. Не е трудно да се намерят такива, които отговарят на възрастта на детето. Най-добрият вариант е майката да каже коя играчка е харесала (тя най-добре знае предпочитанията на детето си). Разбира се на тази възраст за предпочитане е играчката да бъде маркова - в смисъл, че евтините играчки обикновено са опасни - чупят се лесно, а бебето пъха всичко в устата си. (Откакто имах проблем с една такава дрънкалка - беше пълна със сачми, а и се счупи на такива остри парчета, че съм категорична - докато не спре да пъха в устата си всичко, няма да купувам евтини  играчки.)
Проблема с по-високата цена на тези играчки се решава, като няколоко човека се събират и правят общ подарък. Това може да са майките от детската площадка, или роднини (ако сте си близки и можете да споделите с тях). При нас с каката, това беше традиция - приятелчетата от детската гладина, а след това и в училище, винаги правеха общ подарък, който аз предварително посочвах в зависимост от желанията на щерката (ама и мамите си бяхме приятелки Grinning)
Скептично съм настроена към подаряването на дрешки.  Thinking Макар и да е практично, много рядко получаваме (да не кажа никога) дрешки, които да са по мой вкус. А и размерът трудно се уцелва. Обикновено тези подаръци остават завинаги по шкафовете.

Общи условия

Активация на акаунт