Как научих бебето си да суче на един месец!

  • 1 058
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 588
Все нямам време да вляза тук и да благодаря голямо на всички, които ми помогнаха...

Та историята ми вкратце е следната:
В болницата ние с бебешора бяхме разделени за 6 дни, имахме най - различни проблеми, с които няма да ви занимавам сега.
Въобще не ми дадоха бебето, само го виждах през стъклото на кувьоза, направо не искам да си спомням какво ми беше. На всички други им носят бебетата, на мен йок.
Не можех да му давам и изцедена кърма, понеже бях на 5 вида антибиотици и други лекарства. Но пък за сметка на това на всеки 3 часа (когато носеха бебетата на другите майки) цедях усилено с помпата, като това ми помогна да не загубя лактацията, а напротив, даже се усилваше притока на кърма все повече и повече. Та както се майтапи мъжът ми тая помпа Авентската ни е най - добрата инвестиция до сега Wink

На 7 ден на бебето, след като вече си бяхме вкъщи, лекарите спряха моите антибиотици и ми позволиха да кърмя бебето, да де ама то след като 7 дни не беше засукало, нали се сещате как реагира - с голямо неразбиране "кво пък сега се опитва да ме накара тая да правя" като го сложих на гърдата.
 
След няколко опита, в които и двамата само се измъчвахме, реших че така или иначе съм цедила до сега, ще продължавам в същия дух и ще давам шишето с кърма на бебето. И понеже съм упорита, постоянно преди да му дам шише го слагах на циците, дано да засуче, че това с помпата е егати ужаса, цедене, миене, стерилизиране и т.н.
И постепенно, постепенно, разбра каква точно е работата и какво се иска от него и засука. Като стана точно на 1 месец започна да цока както си трябва и до момента още го кърмя.

БЛАГОДАРЯ НА МОМИЧЕТАТА ОТ ФОРУМА, които с много идеи ми помогнаха.
Ако има и други като мен - не се отчайвайте, щом аз съм успяла, и вие ще можете!

# 1
  • Мнения: 6 472
Асием, още тогава ти го казах - шапка ти свалям smile3501. Тоя Краси направо ни изненада всичките Hug

# 2
  • Мнения: 6 243
Поздравления!
Със сигурност историята ти може да окуражи много майки.

# 3
  • Мнения: 829
е, като видя такъв постинг в този форум, ми става едно леко на душата!!! браво на теб! дано с опита си да помогнеш на други мами в такава ситуация (най-малкото да вдъхнеш кураж).  Grinning

# 4
  • Мнения: 1 512
Браво, браво!
И при нас положението беше същото, даже ние две седмици бяхме разделени. И все чувах :"Ама тя сега ще се научи на шише, ама няма да иска да суче, ама на теб кърмата и без това ти е малко...бла бла..." Ама аз нали съм Теле упорито, право в стената напред с рогите и успяхме двете с бебката- така засука милото, че и до днес не се отказва Wink
Дано да върви все така добре при вас!  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
На това му викам аз ентусиазъм!Браво, ама наистина голямо браво!!!  bouquet

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
aseim2, поздравления за куража! Дано все така да продължи кърменето, безпроблемно и да носи удоволствие!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 823
Поздравления и от мен.Страхотно е,че си успяла да преодолееш проблема и сега бебчо си цоцка от мама.С твърдост и постоянство всичко се постига,стига човек да се реши.

# 8
  • Мнения: 3 161
Поздравления! Направила си най-доброто за детето си. Надявам се да изпиташ в пълна степен радостта и удоволствието от кърменето и да разбереш, че усилията ти са били възнаградени!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Асеим, много подобна на нашата история....Почти същата, само дето беба беше много малка и нямаше сили да засуче. На нас това ни отне малко повече време, но и ние се справихме! Важното е, че в нито един момент не се стигна до АМ. Е, супер! Да си се кърмите още дълго.... Wink

# 10
  • Мнения: 790
Поздравления!   bouquet
Чудесно е, че си успяла. Възхищавам се на търпението и упоритостта ти. Надявам се и аз да мого да се справя така успешно, ако не дай боже, ми се наложи при следващо бебе!

# 11
  • Мнения: 588
Благодаря момичета, ако не беше форума, със сигурност да съм се отказала и да съм дала 100 пъти адапте още от началото...
Еф, тва Енформацията голямо нещо...

# 12
  • София
  • Мнения: 557
 newsm10
Искрено ти се възхищавам!!!

# 13
  • Мнения: 2 220
ПОредното доказателство, че има ли желание, има и начин! Браво!

# 14
  • София
  • Мнения: 4 381
Твоите думе ме върнаха година и половина назад, когато и ние с момата се учехме какво е това кърмене. Аз бях избрала директното изцеждане на бебка в устата и не давах никакви биберони и шишета. След 2 седмици можехме да се похвалим с успешно засукване.
С пожелания за приятно кърмене, докато и на двете ви харесва да го правите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт