До кога с плюшените играчки в леглото?

  • 1 242
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Привет на всички!
Синът ми е на 8,5г., във втори клас. Всяка вечер е борба за играчката, с която ще спи. Когато беше по-малък не реагирах, защото повечето деца искат да спят с играчки. Не че ми пречи да спи с играчки, но не е ли вече голям за това?  newsm78 Все пак е момче. Аз лично спях с едно мече дори като студентка, ама нали той ще става мъж  newsm78 Rolling Eyes
Споделете, моля ви, при вас как е и трябва ли да се притеснявам за нещо? Praynig

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Според мен излишно се притесняваш. С времето сам ще я забрави. Сега явно има нужда от нея.  Hug

# 2
  • Мнения: 3 405
И моето момче е почти на 8 години, но без Мечко не си ляга - той му е приятелче от бебешка възраст и е с него до сега.  Simple Smile
Няма значение дали детето е момче или момиче, за да си гушка плюшена играчка, с времето ще я забрави. Няма поводи за тревоги.
Ако това те притеснява намерете и почетно място, на което ще остане за "вечни времена" върху шкафче или където иска детето.
Но щом все още си я търси за заспиване, не му я взимай, той сам ще се отдели от плюшеното същество.
Peace Laughing

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ами според мен не трябва да се притесняваш. Рано или късно ще се почувства голям и вече няма да му трябват играчките. Но ще ти дам пример с брат ми - той е на 19 и гаджето му му подари плюшено мече - сега спи с него  Joy.

Но ми се иска да обърна внимание за плюшените играчки на мамите на малките. Една алерголожка ми каза, че ако е възможно децата да не спят с плюшени играчки, дори да се махнат от стаята. Ако пък не е възможно - да се перат всяка седмица на 90 градуса и след това да се слагат за по 2 часа във фризера... Та се чудя ако се спазва това какво ли ще остане от играчката след 2- 3 пранета... Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 4 272
Моят син е на 6 и половина и се притеснявах за същото нещо. Той спи с две плюшени играчки - куче и крокодил. Но някак се успокоява като ги гушне и не му правя забележка. А освен това всяка нова играчка първата вечер си я слага в леглото, независимо дали е камион, кола...С времето се изживяват тези неща. И няма значение дали е момче или момиче. Някои деца са по-чувствителни и сантиментални, без значение от пола.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 756
За "бели кахъри" се притесняваш Simple Smile Аз до преди няколко години си спях с един мечок, който мама го е купувала 2г преди да се родя. Накрая го метнах, защото беше пред разпад. Кръстника на Дияна й подари страхотен мечок, носи го чак от Мюнхен, и дребната реши, че трябва аз да спя с него Simple Smile Ама аз нощем гушкам големия мечо Simple Smile

Дияна също спи с една огромна Мини Маус. Спи с нея, защото е последния й подарък за Коледа, от мама. И тя си сменя играчките. Едни захвърля в кашона, други слага в леглото. Ако е натрупала доста в леглото... разчиствам.

Сина ти сам ще се откаже от играчка в леглото.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Благодаря за примерите и поясненията. Щом е така вече няма да му правя забележка. Embarassed

......Една алерголожка ми каза, че ако е възможно децата да не спят с плюшени играчки, дори да се махнат от стаята. Ако пък не е възможно - да се перат всяка седмица на 90 градуса и след това да се слагат за по 2 часа във фризера... Та се чудя ако се спазва това какво ли ще остане от играчката след 2- 3 пранета... Thinking

По този повод да отбележа. Тъй като дъщеричката ни проявява симптоми на алергии (много е малка, за да кажат има ли въобще и към какво е), нас също ни посъветваха същото за плюшените играчки. Е, не ги пера всяка седмица, но е достатъчно често. Качествените играчки нямат проблеми след "къпането". Но пък за рожденният й ден, когато обикалях магазините, ми обясниха, че вече има играчки от еко-плюш, пълни с противоалергични нещица, т.е. от този вид играчки децата не алергизирали. Дали е вярно, все пак незнам, но се надявам...  Thinking

# 7
  • Мнения: 14 133
Да когато иска.Няма лошо.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 272
Наистина има играчки от еко плюш. На сина ми крокодила е от такъв плюш. Купен е от Халите. Не знам къде другаде се продават такива играчки.

# 9
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
брат ми си спеше с едно малко мече и снимката на майка под възглавницата почти до казармата Mr. Green
това не му попречи да стане мъж, не се притеснявай Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Пък моята, въпреки поощренията ми, не ще да спи с играчка Sad. Лично аз го намирам за мило и сладко и не бих имала нищо напротив. Братовчедка ми спеше с плюшения си заек докато се роди детето й. Не смят, че е проблем и когато детето е момченце. Ако опиташ да го насилиш, още по-трудно ще се откаже.
Леичке, здравей и тук Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 5 828
Моята дъщеря от малка си обича плюшените зайци, имала е сигурно към 30-тина, периодично сменящи се  Grinning
Обаче си има един любим от както се е родила, който вече прилича на парцал и продължава да си спи с него.
Не се притеснявам, като му дойде времето ще го изхвърли сама.

# 12
  • Мнения: 377
Големият ми син е почти на девет и продължава да спи с една малка възглавничка. Сигурно така се чуства спокоен. Носим я навсякъде с нас. Така си я обича, че ще ми е трудно да го откажа от нея,  затова и не пробвам. 

# 13
  • Мнения: 3 740
Моят Бобо е почти на 16 - дългокос, боботещ и вече бръснещ се тийнейджър, който не обича да разкрива на нежната си душа, обаче навсякъде си мъкне любимата плюшка и спи с нея. Което не му пречи през деня да демонстрира грубовата мъжественост.

Общи условия

Активация на акаунт