нещо против пърхут

  • 9 701
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 645
моля споделете ако знаете дори бабешки рецепти против пърхут.

винаги на смяната на два сезона се сдобивам с него .

# 1
  • Мнения: 6 314
Низорал.

Досега ми се е налагало 3-4 пъти да го ползвам - има ефект.

Не се подлъгвай по разни шампоани уж против пърхут - поне според мен те не вършат никаква работа.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
202uu    202uu

# 3
  • Мнения: 6 243
Ако ти се занимава с домашни рецепти - отвара от корени на коприва, косата се залива с нея след измиването, после се изплаква. Аз съм я правила едно към гьотюре, не й знам пропорцията, но помага!!! Корените от коприва се продават в билковите аптеки.

# 4
  • Мнения: 645
много Ви благодаря

# 5
  • Мнения: 189
И аз съм за Низорал-а, но при по-продължителна употреба ефекта му намалява. Бебешките шампоанчета изобщо не дразнят кожата и са добър вариант за постоянна употреба.

# 6
  • Мнения: 5 539
Себорал също помага.
Във всяка аптека го има, български препарат е и  не е скъп.

# 7
  • Мнения: 4 068
Сега понеже пърхота всъщност е вид себорея която може да се прояви както по косата така и по кожата трябва да ти кажа,че има два вида себорея и пърхот.Мазна и суха.
Сухата себорея се проявява повече при блондините,а мазната при брюнетите.
Ще ти напиша няколко рецепти и за двата вида.Доколкото помня ти си брюнетка,но все пак.

За сух пърхот:

2 часа преди миене косата се намазва със затоплена смес от:
300 гр. свинска мас и 50 гр. стипца

или

3 гр. непречистена сяра,0,5 гр. салицилова киселина,2-3 гр. рициново масло и 30 гр. вазелин.

тези смеси размекват люспиците и те се отделят по-лесно.Има и антисептично деиствие.

За мазен пърхот:

5 гр. хлор-алхидрат,100 гр. дестилирана вода,100гр. винен дестилат/70 градусов/

с тази змес се прави фрикция на главата всеки ден в продължение на 6 месеца.

Може също така да се пие сяра на прах 1/4 кафена лъжичка 1-2 пъти дневно,но това не ти го препоръчвам защото не се знае как ще повлияе върху други функции на организма.
В козметичен салон можеш да помолиш да ти направят Д`Асонвал кварцов на главата със специална приставка която прилича на гребен.

Ако искаш мога да ти напиша и още съвети.Само кажи.

# 8
  • Мнения: 645
много ти благодаря ренци
злато си ти
знам си аз
и на всички Ви много благодаря.

# 9
  • Мнения: 672
На мен низорала не ми помогна Sad . Ползвам Себорал - доста приемлива цена ( около 2лв) и сега мога да използвам всякакъв шампоан.

# 10
ima edim krem v bg po aptekite kazvase "vita sin" ili neshto takova ( ne pomnia mnogo dobre imena izveneteme) struva okolo 3.60lv
i e adski efekasen za parhut i kosopad.
 opitai da se majesh 10 dena redovno i shte ima efekt sigurna sam

Общи условия

Активация на акаунт