Д-р Георгиев - МЦ "Св. Димитър"

  • 4 719
  • 6
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Извинявам се, ако темата не е за тук, но ми е много спешно, а тук ще я видят повече мами, които може да имат информация.
Интересувам се от отзивите ви за този лекар (мисля, че до миналата година е бил и в Майчин дом). В момента той наблюдава бременността ми, но напоследък много неща започнаха да ме притесняват. Не пуска никакви изследвания (до сега само веднъж кръв и урина, и след това веднъж урина за албумин и то след като си поисках сама...). Аз като всяка бъдеща майка се притеснявам дали всичко е наред и понякога неговото спокойствие ми се струва съмнително. Имам предвид, че когато нещо ме боли или не ми добре, той казва, че всичко е наред и толкова. Относно последните ми оплаквания (които също каза, че са нормални) днес прочетох, че наистина са нормални, но ставаше въпрос за 9-ти месец малко преди раждането, а не за 6-ти  Rolling Eyes
Малко объркано и дълго стана, но искам да чуя някакви отзиви. До сега нищо не можах да намеря за него. Само една доволна мама от форума, която каза, че познава и една недоволна, и още една, в един друг форум, която чак ме уплаши. В общи линии - никаква информация...
Дано някоя от вас да може да ме осветли по въпроса  Tired

# 1
Ходя при доктор Георгиев от началото на 2005 година. Тогава се наложи да ми се направи кюртаж след спонтанен аборт, направи ми го той, последва лечение нормално след такава интервенция. В общи линии съм доволна , не ме обърка с нищо. След това като забременях отново отидох там да ми следят бремеността.Пак не мога да кажа нищо лошо, но наистина съм съгласна с теб че е много спокоен.В началото на бремеността си разбира се бях изключително наплашена да не се случи нещо като предишбния ми несполучлив опит и постоянно му звънях ако имах някакви притеснения и той действително много спокойно се отнасяше и не предприемаше кой знае какви мерки. Иначе за професионалните му качества не се съмнявам, но наистистина е доста спокоен. Относно изследванията на мен досега са ми пуснали две - едно в третия месец, едно в шестия и следващата седмица ще ми пускат последните. Според него ако изследванията са добре, не е необходимо повече, но аз мисля че ако ти искаш да си правиш повече може да му казваш, но нали знаеш поетите от здравната каса изследвания са 3, така че може да си правиш колкото искаш, но си ги плащаш. Междувременно още от самото начало на бремеността си бях решила че ше раждам при д-р Колева от Св. София и няколко пъти ходих при нея на частния й кабинет ( така се бяхме уговорили) с идеята по касата да ме преглеждат в Св. Димитър, а само в определени моменти от бремеността при Колева, но така или иначе излезе, че и в Св. Димитър си плащам всеки месец  ехографа, така че може би ако сега трябва да избирам бих ходила само при един лекар. Аз лично смятам, че щом си започнала да се преглеждаш в Св. Димитър си продължи там, ако нещо много те притеснява се консултирай с второ мнение. Иначе относно документи - болнични, обменна карта и т.н. всичко е ок и няма никакви проблеми. Наистина спокоен е човека, което в определени моменти е положително в други отрицателно за нас качество. Не знам доколко ти казах нещо ново, но това е личният ми опит и мисля че доста реално представен. Всичко добро ти желая и дано нямаш никакви проблеми.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 1 155
... но нали знаеш поетите от здравната каса изследвания са 3...

... и в Св. Димитър си плащам всеки месец  ехографа...

как така само 3 изследвания се поемат  newsm78 До колкото знам са 3 ехографски прегледа, след които започваш да си ги плащаш, а изследванията са си определени кое в кои месеци се прави... ух много се обърках вече с тея каси, глупости  ooooh!

# 3
  • Мнения: 934
Д-р Георгиев и на мен ми следеше бременноста. Не мога да се оплача от него като професионалист, но точно неговото спокойствие е една от причините да родя толква рано /в 33 г.с./. Въпреки че бях рискова бременност, не ми пусна допълнителни изследвания, плащах си за последните ехографи и т.н. Така че лично според мен ако нямаш сериозни притеснения, той е добър специалист, но ако искаш някой да ти отделя необходимото внимание, просто си избери друг лекар.
Колкото за изледванията и те са много малко, поетите от здравната каса. Той лично ми е пуснал само два пъти кръвна картина. Добре че полежах в болница, та не се налагаше да настоявам прекалено често за още изследвания. А за цитонамазката направо си го изнудих, аз ако не бях настоявала едва ли щеше да ми я пусне. Пък и като я взе вече беше малко късно.

# 4
ехографските прегледи са 2, а изследванията(пълна кръвна картина и урина) са 3 , обикновено в 3-ти, 6-ти и 9-ти месец, всичко останало за което не ти вземат пари е въпрос на добра воля. Мисля, че ако има някакъв проблем с урината, може да ти пусне изследване по касата без да си го плащаш, но пълната кръвна картина е около 25 лева, ако не е по касата.

# 5
Здравей Deb

Аз ти писах, че съм домолна от него и че познавам момиче, което е недоволно потърсих из другия форум от какво точно е недоволна. Не знам дали ти помагам с тази инф., но си мисля че имаш право на повече мнения, за да вземеш решение та това е написала:

Ако има "черен" лекарски списък, бих искала непременно да добавя "д-р" Димитър Георгиев от медицински център "Св. Димитър" и "д-р" Иван Диков там! Първият ми води бременността. Въпросният "лекар" не успя да види двойно усуканата пъпна връв на сина ми и ми даде четворна доза хапче за предизвикване на раждането (което е недопустимо, а при усукана пъпна връв - такова хапче е абсолютно противопоказно), за да хвана на смяна неговия колега Диков и да раждам при него (имах уговорка с Георгиев,но точно когато ми започнаха силните болки от хапчето,той ме уведоми, че не си е подновил договора с МД, няма право да изражда там и ще го замества неговия колега - "страхотен професионалист и човек"). А заради въпросния "страхотен професионалист и човек" Диков лежах две седмици в МД с редица усложнения - двойна епизиотомия, ревизия (която самият той ми направи след като ме заши - явно поради нещо забравено в мен по немарливост), няколко огормни хематома заради шевовете ми, на които всички в МД се дивиха и цъкаха като ги видят...А просташкото ,грубо и нечовешко отношение към мен просто не мога да коментирам...

Аз лично с него проблеми не съм имала, но заради това спокойствие и аз ходих допълнително на няколко прегледа - другият лекар ми каза същото като Георгиев - та се замислих дали не съм параноичка
Това спокойствие е нож с две остриета, защото по време на раждането и аз се чувствах много спокойна и така родих първото си дете за 2 часа .

Желая ти успех, леко раждане и много сладко бебче

# 6
А за ехографските прегледи -всеки месец ми правеше не си спомням да съм плащала. Плащах само преди да занеса направление от личния лекар, за да се регистрирам там и накрая платих 1, 2 слушане на тоновете.

Общи условия

Активация на акаунт