Дайте отзиви за Мальовица

  • 7 839
  • 16
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Предстои ми почивка за 5 дни на Мальовица.Бих се радвала да споделите вашето мнение за това място.

# 1
  • Мнения: 583
много е красиво!не съм почивала,но съм ходила няколко пъти на ''поход'' до хижа ''мальовица'' и то през зимата.красота!желая весело изкарване и умната,че има мечки newsm46 newsm10!

# 2
  • Мнения: 510
Предстои ми почивка за 5 дни на Мальовица.Бих се радвала да споделите вашето мнение за това място.
Хей,това ми е любима тема-МАЛЬОВИЦА.
Кажи кога отивате,кой месец,за да ти пиша повече,целогодишно-поне 6-7 пъти ходим до там,виж това,макар да е със съвети за летен туризъм в района,постнала съм го в тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76902.msg1332682#msg1332682:
Рила,Мальовица-любимо хотелче- http://www.tkalenmak.hit.bg/ сайтът е стар и не представя мястото достойно(има нови фитнес,но за какво ли ти е точно там ,сауна,джакузи,парна баня),а има до къде да се отиде дори с малко дете- за аклиматизация-до хижата,до Елениното езеро,до Йончевото езеро,до заслон БАК,чудно е.В стария,вече ремонтиран хотел http://www.maliovitsa.com/,май също са се постарали, Централна планинска школа -до х-л Мальовица също е обновена - 0487 60 647,а и хижата претърпя страхотни промени
 А,забравих,минералният басейн на село Белчин е на 30 минути път с кола
 



Аз бях за ден на 20 дек,после от 23-26дек,след това за съжаление не сме стигали до Мальовица,а само Боровец и Витоша,та планираме скоро да отпрашим и пак към любимата ми Мальовица  Hug

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Сега тази неделя на 26.02. ни е резервацията в хотел Мальовица и ще бъдем там до края на седмицата.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Много любимо местенце, но ходим там само лятото. През зимата освен до хижата, която е на около 40 мин, май няма къде да се ходи. Иначе за по-топло време има приказни маршрути - до връх Мальовица /респ. езерото/, до Страшното езеро, до Злия зъб, до Йончевото езеро... Приказно е... С нетърпение чакам май. Участакът от хижата до края на котловината е фантастичен. Леле как се размечтах.... Приятно изкарване и задължително повтори през лятото Grinning

# 5
  • Мнения: 396
Огормна красота  Hug ,ходила съм там през лятото и е изумително.Приятно изкарване и да се нарадваш на природа и заради нас  Peace !!

# 6
  • Мнения: 510
Сега тази неделя на 26.02. ни е резервацията в хотел Мальовица и ще бъдем там до края на седмицата.
Хайде,ще разказваш Wink,ние още не сме били в обновения хотел(за 8-те ходения миналата година Ален мак/ЦПШ в съотношение 7/1), там имат и  и-нет ,така ще можеш да проверяваш прогнозата за времето,която е много точна на този адрес http://www.snow-forecast.com/resorts/Malyovitsa.0to3top.shtml , ако можете си вземете гети!!! ,ще са ви необходими,много се гази по това време на годината- сняг/киша . Особено,ако решите да ходите до хижата-шейната минава мин. 2 х на ден и утъпква,но ако вали така,както виждам в прогнозата ще ви трябват зимни гети(аз си взех за 20 лв,понеже ме домързя да ходя до ски-пазара,където са по-евтини,та от една пряка до операта"11август"спуска се към "Дондуков" ,или като вървиш по "Дондуков" към Партийния№42, виж за ориентир сайта на магазина http://extreme-bg.com/) Така разходките ви ще са сухи,освен това,за да се качите до пистата "Ръждавица" освен по обиколнота,точно над паркинга на вашия хотел има една стръмна пътечка,обикновено неутъпкана,та и за там си трябват Wink

В Ален мак,ако нямат големи групи чужденци/бургаски ученици,могат да ви поглезят с манджи,ако ви се хапва в столска атмосфера готвено- ЦПШ е мястото,а на хижата новият екип на Иван Масларов прави чудесни крем супи,но не от картофи ,оставям отговора на "какви" в тайна Wink,като се качите ще кажете харесало ли ви е.Но си мисля,че и в х-л "Мальовица" ,който е едва на 2 месеца ще се стараят доста  bouquet
Ей,щях да забравя,много добри супи  и запечени сандвичи предлагат и в островърхото бунгало,точно до голямата паничка,като погледнеш към пистата-вдясно.

И,като си тръгнето туристите в неделя ,ще кротне цялата планина и ще видите колко е хубаво да си направиш една вечерна разходка до пистата,докато снегът тихо пада...

# 7
  • Мнения: 6 390
МАЛЬОВИЦА МАЛЬОВИЦА МАЛЬОВИЦА еххх любов моя  Heart Eyes
МАЛЬОВИЦА,
е една страхотна красота  Heart Eyes, била съм на ски курс и на алпинизъм/туризъм курс на МАЛЬОВИЦА Grinning само мога да си спомням за добрите хубави времена / защото май повече от 10г. назад във времето е това време  ooooh! Hug/
Пистите са супер, просто по хубаво здраве му кажи, и за туризъм е супер, но незнам с бебата как ще сте  Wink

Чоча направо ти завидях  Crossing Arms Mr. Green
Ще чакаме снимки и впечатления от това вълшебно място  Party

Гледам сайтовете който са дали момичетата, този х/л Ален Мак до х/л МАЛЬОВИЦА ли е близо  newsm78 едно време беше само х/л МАЛЬОВИЦА всяка вечер ходихме на диско там  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 510


Гледам сайтовете който са дали момичетата, този х/л Ален Мак до х/л МАЛЬОВИЦА ли е близо  newsm78 едно време беше само х/л МАЛЬОВИЦА всяка вечер ходихме на диско там  Mr. Green

Хотел "Ален мак" е в сградата на "Битовото"-постройката , в която живееха спасителите,помниш ли я,в горичката вляво,преди хотела,който е вдясно като пристигаш.
2003 го направиха,пълна реконструкция,всяка година вапцат стените ,грижат се,държи го при това сдружение-бургаско,туристическо,а не някое ООД или АД Wink

# 9
  • Мнения: 6 390
March,
да ти кажа честно не се сещам точно  Embarassed, но изглежда добре хотелчето, уютно  Wink
Дано някое лято се навием с бебона да отидем малко на планина, че само на море ходиме, а там е супер и през лятото  Grinning
аз съм била винаги в в хижата на ВИФ точно от ляво на хотела ама към поляните  Wink

# 10
  • Мнения: 307
Аз съм от Самоков. Винаги съм предпочитала Мальовица пред Боровец. Природата е фантастична. Само дано времето ви се случи хубаво, че иначе на мен би ми било скучно.
Желая ви приятна почивка.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Здравейте!Днес се завърнах от Мальовица и съм доволна.Пътят е без дупки,изключвам тези на тръгване на Панчарево.Хотелът е чистичък,топъл и пълен WinkВ ресторанта бяха малко бавни,но това се преживява.Има много сняг.Даже вчера валя цял ден и наваля нови 20-30см.Мъж ми кара ски ,ние с малката се разхождахме.Не се сещам какво друго да ви дам като инфо,но ако някой нещо го интересува да пита.Това са снимки:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5852&AlbumId=43371

# 12
  • Мнения: 510
chocha, http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=5852&AlbumId=43371 е мноооого добра  Party
Добре дошла Hug Казах ти,ще ти хареса  Wink Почакай още 2 години и ще видиш колко весело може да бъде горе с хлапето,ще е по-самостоятелно и ще си починеш и ти Wink

З сатите нямам какво да питам,качили са ги на сайта,можеш да пишеш за менюто-стандартон ли е или има,някоя манджичка,която особено ви е харесала.
Има ли още строителни работи вътре-по фитнес/друга част на хотел "Мальовица"?Гледат ли деца почасово?Как е барът-тип музика,коктейли?Предполагам с отоплението не е имало никакви проблеми?

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Ресторантът е със стандартно меню,нищо особено.Работници не видях да има във фитнеса.Даже в момента имаше някаква промоция:джакузи,парна баня и сауна общо 10лв. за 1ч.Иначе бяха по 4лв. всяко на час и фитнеса също.Деца почасово не гледат.Дневният бар е тип сладкарница и неоснователно скъпо,според мен.За пример кафе с мляко беше 1,40лв.До нощния бар не стигнахме,защото вечер в 22ч. бяхме по леглата Embarassed,а той тогава отваря.Татито уморен от ски,аз от търчане по малката.Та общо взето вечер си почивах пред ТВ-то.

# 14
  • Мнения: 510
chocha ,мерси за инфото,много конкретно  Wink
Цените на фитнеса  и сауната в "Ален мак" са същите,проучили са ги явно.
Нямат дневен бар,но правят страхотни палачинки,идете  следващия път Wink и имат сладоледена торта("купешка").
Дано  и ние отскочим до там скоро  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт