Пъви преглед при офталмолог-кога и къде?

  • 852
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Мами , кажете ми моля  кога се прави първият профилактичен преглед при офталмолог?и ако можете ми препоръчайте някой.Кайа е на 1.4г. Притеснявам се , защото и двамата с баща и сме късогледи- при мен е наследствено, откриха го късно и съм с висок диоптер. Иска ми се с нея да сме предпазливи. Същия въпрос имам и за зъболекар- кога и къде?
Сега като гледам темата май е за друг форум, но четох току що тук за детенцето на Лиорена и без да се усетя пуснах и моята тук.Ако модераторите преценят нека я преместят.

# 1
  • Мнения: 510
Мами , кажете ми моля  кога се прави първият профилактичен преглед при офталмолог?и ако можете ми препоръчайте някой.Кайа е на 1.4г. Притеснявам се , защото и двамата с баща и сме късогледи- при мен е наследствено, откриха го късно и съм с висок диоптер. Иска ми се с нея да сме предпазливи. Същия въпрос имам и за зъболекар- кога и къде?
Сега като гледам темата май е за друг форум, но четох току що тук за детенцето на Лиорена и без да се усетя пуснах и моята тук.Ако модераторите преценят нека я преместят.
Здрасти,Fighty Wink
Аз съм тази, с която си говори за детските ръкавици на LEVEL на Коледния базар ,видя и моето момиченце-на 6 г. bye
С миопия -10 съм(по наследство Confused).При деца на късогледи родители има правило-ежегоден профилактичен преглед на очите.Поисках направление от GP за първи път,когато детето беше на 2г ,засега всичко е наред,знаеш имат техника да проверят състоянието на очите и на малко дете,засега зрението й е нормално  Simple Smile

На зъболекар също я водим веднъж годишно,но за първи път отиде,когато беше почти на 3г.,трудно я убедихме Wink

# 2
  • Мнения: 3 491
На моите деца им прегледаха очите за първи път на 3 годинки, на годишния педиатричен преглед. На тази възраст вече могат добре да слушат, разбират и казват какво виждат. Но може някой и по-рано да процедира, не знам. На зъболекар големият ми син отиде първи път на 4 1/2 годинки, малкият - на 3 1/2. И в двата случая беше късно. Виждам, че има родители, които водят деца на годинка и половина - две на детски стоматолог за почистване и основен преглед. И добре правят.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 693
Синът ми за първи път посети офталмолог на 2.5 години!И то не профилактично, ами му кривеше едното око и аз се бях ошашкала яко.Оказа се че с времето сам ще отшуми този проблем и така и стана!

# 4
  • София
  • Мнения: 39 747
Джипито на Дияна каза, че мога да я водя след 3г на профилактичен. МИналото лято ходих на лекар, за да си сменя очилата. Цялото сем. мина на стола Simple Smile
Дияна най-вероятно е наследила някои мои болежки - астигматизъм на лявото око. Но за сега няма нужда от очила и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт