да попитам за овулационите календари

  • 2 742
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Здравейте момичета от доста врвме не бях влизала тук искам да попитам някой от вас ползвала ли е Ovulation Calkulator до колко са верни и показват овулацията аз по прнцип ползвам Woman Calendar но ми се струва че не показва вярно в момента ползвам един руски календар казва се Женский Календар версията ми е 1.1 та да попитам някоя от вас ползвала ли го е,предложете ми някой календар за исчесляване на увото  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 716
Ня вярвай на тези календари.

# 2
  • Мнения: 88
и аз не вярвам на тези календара гениколожката ми каза свърши ли ми цикала в следващите 8 дена ми е овулацията и мога да забременея незнам дали е вярно

# 3
  • Мнения: 1 243
кажете някой календар който по може да е верен,и аз вече не знам на какво да вярвам четох най различни теми не само тук и в нета ама наваякаде различни работи пише  и вече не знам на какво да вярван един едно пише друг друго и т.н.за това най добре всеки ден секс и все един път ще стане и ще забреминея

# 4
  • Мнения: 686
Овулационните календари по-принцип са удобни и могат да ти помогнат да определиш кога ти е овулацията. Но ако ти сама не я усетиш, няма компютърна програма, която със сигурност да ти каже точно в кой ден ти е овулацията. Успех в бебеправенето и не му мисли толкова за дати и овулации!  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 9 990
Женският организъм не е компютър все пак Partyиначе щеше да е супер лесно.Тези календари могат да те насочат и ориентировъчно в кои дни да се оглеждаш за признаци.Нищо повече.Аз лично го ползвам за запис на цикъла, но овулацията си я определям сама по ред мои си признаци и не винаги съвпада с това, което календара казва.

# 6
  • Мнения: 1 243
какво по точно се усеща когато съм в овулация аз четох но ще може ли да ми обясните малко по подробно че не съм на ясно как седят нещата ако правя всеки ден секс няма ли да се получи да забременея или не трябва да се прави всвки ден а през ден даите ми някаъв съвет моля Simple Smile

# 7
  • Мнения: 14 486
и аз не вярвам на тези календара гениколожката ми каза свърши ли ми цикала в следващите 8 дена ми е овулацията и мога да забременея незнам дали е вярно
аз мисля че това е вярно щото аз си я следя по ЦС и имам обикновено малко кървене между 9 и 11 ден от началото на цикълал мене ако питаш може и на 7 ден да ти е - кажи речи да ти свършва цикъла и да овулираш.особено ако ти е по кратък около 22 дни напр овулацията може да е в края и да не можеш да забременееш ако не правите секс докато ти се изтича последната кръв

# 8
  • Мнения: 9 990
какво по точно се усеща когато съм в овулация аз четох но ще може ли да ми обясните малко по подробно че не съм на ясно как седят нещата ако правя всеки ден секс няма ли да се получи да забременея или не трябва да се прави всвки ден а през ден даите ми някаъв съвет моля Simple Smile

Ами ти може и нищо да не усещаш...щом питаш явно е така.Различно е-едни имат симптоми, други не.В библиотеката има много информация-разгледай я обстойно.Аз са мен мога да ти кажа-имам болки ниско долу, както и обилна цервикална слуз.Но не всеки месец, което пък не е гаранция, че щом не съм имала тези симптоми не съм имала и ову...разбираш ли?Също така, ако си определиш че ову-то ти е на 15 ден примерно -това не значи,че всеки месец ще е точно така, твърде възможно е да се мести-човешкият организъм се ръководи от ужасно много неща тъй че-секс му е майката, пък ориентировъчно ти можеш да си определиш за себе си кога имате най-голям шанс и преди и след този ден да си се сексите на воля Hug

# 9
  • Мнения: 1 243
моя цикъл си е нормален идвами на 27-28 ден както трябва да бъде,та въпроса ми беше как трябва да се прави секс всеки ден или през ден щото от лекари съм чувала всеки ден а от някой през ден,и какво е усещането когато си в уволация  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 768
виж тоЗи календар.АЗ съм много доволна от него.На немски е.
http://www.urbia.de/services/eisprung/

# 11
  • Мнения: 178
Не знам за другите,но аз се доверих на  FEMTA ..и сега съм бременна в 4 месец

# 12
# 13
  • Мнения: 3 154
Можеш да се опиташ да се ориентираш по ЦЕРВИКАЛНАТА СЛУЗ, можеш да си купиш тестове за овулация...
Аз лично на тези програми не се доверявам, просто защото лутеалната ми фаза е по-дълга, а в програмите е заложена универсална дължина (при 28дневен цикъл - 14 дена). Та идеята ми е, че ако лутеалната ти фаза е по-къса или по-дълга няма как програмата да ти определи ову-то точно.

Най-добре е да правите секс през ден. А за усещането на овулацията... аз разбирам, че наближава по цервикалната слуз, а като мине започват да ме наболяват гърдите...

# 14
  • Мнения: 235
 Пробвай с тестове за овулация. Когато ти отчете положителен резултат бъди редовна следващите три-четири дена. И аз още не мога да се ориентирам как е по-добре през ден или всеки ден. Чела съм различни мнения. Но гледам да спазваме нормата всеки ден за по-сигурно.
 От скоро следя симптомите на овулация и усещането ми е като за предменструална болка засега долу в дясно, която продължава няколко часа.
  Поразрови се във форума има доста полезни мнения и статии.

Общи условия

Активация на акаунт