Вредят ли кремовете против стрии?

  • 1 323
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
От препълване ми се нацепиха гърдите и сега имам стрии, които са още червени. Казват, че все още има шанс поне да не станат много дълбоки. Обаче аз кърмя и се притеснявам дали тези кремове против стрии не проникват през кожата и да се отделят в кърмата.
Ако някой знае или има опит с конкретен крем, ви моля да споделите. Притеснявам се да не навредя на бебо....

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
мустела Peace

# 2
  • Мнения: 1 383
Не знам как може някой да измери доколко това вреди на бебето му. Остава да се довериш на производителите и да търсиш крем където изрично е посочено че е подходящ. На тези, които аз съм ползвала, пишеше, да не се мажат гърдите по време на кърмене. Докато се чудиш какво да предприемеш, мажи със зехтин, поне ще облекчиш сърбежа и сухотата, и може би по-нататъшно нацепване. Грешка е че си допуснала хиперлактация. И аз го направих първия път. Затова сега тръбя, че няма нужда гърдите да се изцеждат, освен по малко първите 2-3 дни.

# 3
  • Мнения: 69
Това което ми бяха казали на мен,защото аз търсих крем за стягане на бюста е че не може да се ползва крем,който има в състава кофеин.
Хубаво е да се консултираш с фармацевт в аптеката,да не копуваш от магазин.

# 4
  • Мнения: 171
Благодаря ви за мненията  Hug
Ще питам в аптеката за Мустела или пък най-сигурно май е зехтин  Grinning
Все пак важно е бебо да е здрав, пък мама все ще се оправи някак си  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 014
Аз ползвам крема на Мустела за бюст, на него пише, че трябва да се отмива преди кърмене, което според мен значи, че е предназначен и за кърмачки. Аз просто не мажа зърната, а само гърдите.
С първото ми дете аз също си докарах хиперлактация, от което така ми се нацепиха гърдите, направо грозна картинка. Хубавото е, че след време избледняват, моите се бяха заличили съвсем, но процеса беше дълъг - може би година newsm78

# 6
  • Мнения: 352
Извинявай, че се включвам към твойта тема, но пък ми се искаше и на мен да попитам горе-долу същото. Та моят въпрос е - може ли да се мажа с крем против целулит - да кажем в областта на ханша и бедрата. Този крем пише, че е на билкова основа но все пак съдържа кофеин. И още нещо - все пак да кажем, аз консумирам кока кола почти ежедневно - не съм забелязала това да влияе на бебка - тогава би следвало и това да не и влияе. А може би все пак има значение и факта колко голямо бебе кърмим??? Thinking

# 7
  • Мнения: 1 097
Не се мажете с крем, който има кофеин, докато сте бременни/кърмите. Кофеина през кожата не е като в колата и кафето.

Преди малко писах как изчезнаха моите червени стрии за 1 седмица  Wink
МАзане с мазно (непопиващо!) олио сутрин и вечер. Кожата да не остава за миг суха. Прежалете един сутиен или корсаж, който са се омазни. И друг път съм си мазала пресни стрии така и са изчезвали. Няма невъзможни неща, само бъдете постоянни. На мен ми се получиха такива, понеже 2-3 дни ме мързеше и не се мазах. И ето, то толкова им трябва...

Марки на кремове няма да казвам, сами си преценете. Просто гледайте да е олио/масло, което да НЕ попива и да остава мазно. Който не може да го изтърпи да си носи стриите  Mr. Green
Успех!

# 8
  • Мнения: 352
"Не се мажете с крем, който има кофеин, докато сте бременни/кърмите. Кофеина през кожата не е като в колата и кафето."


Може ли да обясните защо?

# 9
  • Мнения: 69
И аз бих искала да знам,защо е по-различен кофеина в кремовете.Какво му е действието и с какво би могъл да навреди на бебето?

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Мажете се спокойно. Не вреди на кърмата, нито на бебето. Ако кремът е с кофеин, може би е добра идея да се намали кафето (и напитки от рода на кола с кофеин вътре), за да не стане много, но иначе - няма проблем. Специално питах този въпрос за мазането Simple Smile

# 11
  • Мнения: 352
Мажете се спокойно. Не вреди на кърмата, нито на бебето. Ако кремът е с кофеин, може би е добра идея да се намали кафето (и напитки от рода на кола с кофеин вътре), за да не стане много, но иначе - няма проблем. Специално питах този въпрос за мазането Simple Smile


Ооо много мерси за отговора - и на мен ми изглеждаше по-логично!!!
Еее захващам се от да кажем понеделник (не уточнявам кой) с мазането!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт