Грипна епидемия

  • 678
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 945
Преди малко отворих дира и видях, че в Шуменско е обявена грипна епидемия. И се zамислих... Тук в Германия до сега не съм чувала zа грипна епидемия. Ама и като се zамисля zа 4те години прекарани тук нито веднъж не се е случвало токова масово раzболяване сред колегите ми или сред приятелите ми. А докато бях в БГ беше нормално по време на грипна епидемия 50% от поzнатите ми да иzкарат грипа.

Та чудя се newsm78... Тук ли няма такова нещо като грипна епидемия или властите не му обръщат толкова внимание и грипната епидемия си минава тихо и кротко беz да се говори zа нея...

А как е в страните, в които вие живеете?

# 1
  • Мнения: 3 098
Гери,про4етох темата и като се замислих,тук съЩо не съм 4увала някога да се говори за епидемия.По принцип казват'сега върлува тук еди какъв си... вирус',което дефакто си е епидемия.
Ваксинират се есенния сезон,но когато се разболеят изкарват инфекцията 'на крак и малки и големи. Confused Имуностимуланти,витамини и т.п.се отри4ат,вярват,4е бульон и супа е спасението. Shocked

# 2
  • Мнения: 7 837
Доколкото чух и тук ве4е започна. Две от познатите ни дечица в момента са болни.
Октомври и ноември имаше кампания за имунизиране дори по магазините и моловете. Бихме ваксина на Сами и се надявам да има ефект.

# 3
  • Мнения: 7 605
Гери,

и в Германия има епидемий, по новините съЩо съобЩават zа Grippewelle, може би не си обърнала внимание. В момента няма, но миналата zима със сигурност имаШе. Дано таzи zима ни се раzмине  Praynig

# 4
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз в Щатите също не съм чула да се говори конкретно за "епидемия", но в момента си върви грипния "сезон" и има болни. Моят мъж се разболя от грип през декември и беше ужас. Според него той преди това никога грип не бил карал. Според мен това, на което в България му викаме грип, са най-разнообразни вирусчета, различни от грипния (повечето се изкарват по-леко де).

Та той беше на легло, на мен се наложи набързо да ми сложат ваксина (която преди това я бях отказала), а и пих противогрипни лекарства 10 дни профилактично. Догодина за ръчичка и всички на ваксина.

Кейси, да споделиш как се отразява на твоето детенце ваксината, че за бебето се чудя отсега. Но клоня към "за" ...

# 5
  • Мнения: 7 837
burka, при Сами ваксината не даде никаква реакция, дори не вдигна температура, както става при другите ваксини. Бихме две дози - през октомври и ноември. Аз също имах резерви, но в крайна сметка поряврах на педиатъра ни.
Той досега изобщо не ми е боледувал и се надявам и грипния вирус да го подмине.
Иначе в момента тук минава много лошо при децата - 39-40 градуса, възпалени уши, кашлица... Sad

# 6
  • Мнения: 980
Досега не съм се сблъсквала с грипа. В интерес на истината тук рядко боледувам, по скоро карам тежки настинки, а като се прибера в БГ zадължително се раzболявам. Сигурно немски вирус не ме лови Mr. Green

# 7
  • Мнения: 239
Тук има грипни епидемии, но тази година май покрай масовата психоза за птичия грип населението много масово се е ваксинирало срещу обикновения и досега не съм чула за епидемия, а и колегите си боледуват поединично.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Има си грипни епидемии, въпросът е до колко им се обръща внимание. Ние се изпотръшкахме в къщи. В у4илището на баткото много деца и у4ители бяха болни. Като ходехме до поликлиниката на спешното опашките бяха ОГРОМНИ  Shocked Вси4ки с по4ти еднакви симптоми. Температура 40 вдигахме аз и баткото и то в един ден  Rolling Eyes Малката стигна до 39.5, а тати въобще мина покрай капките, може би защото не беше в къщи то4но когато сме били заразни. Лекувахме се с Калпол и много вода по съвет на лекарите.

# 9
  • Vienna
  • Мнения: 266
ние всеки път от бг се връщаме болни,а сега такъв грип ни друсна ,4е 10 дни лежхме на лего, малкото ни съкровище също, сърцето ми се скъса за него, с 39,8температура, запу6ен нос и яка ка6лица, ка6ля още горкия, правим инхалации, др. сряда сме да доктор, дано се оправи.

# 10
  • Мнения: 53
Мога да ви препоръчам за профилактика ароматерапични медальони. Това чудо влезе в къщи миналата зима, донесено он една от бабите. Тъй като аз съм Тома Неверни, отказах да нося такова нещо, но не се възпротивих да се сложи еднин на детето. С експериментална цел. Е, не нзам дали заради този медальон, или заради нущо друго, но цяла зима човекът не кихна, и то при положение, че класът му се топеше като през военно време. Тая зима , до момента (да чукна на дърво), също не се е разболявал.
Сега носим и тримата в къщи и сме доволни.
Ако някой се интересума от подробности, ще му кажа, само да ми пише ЛС.

Ха със здраве !

# 11
  • usa
  • Мнения: 2 113
има грипни епидемии, разбира се. само че хората не изпадат в такава паника както в българия. и имат повече събития, за които да говорят по новините, та не дъвчат грипните епидемии толкова. но ако отвориш например сайта на weather chanel-a, можеш да видиш карта на разпространението на грипа в различните щати.

# 12
  • Мнения: 1 216
Този сезон тук ваксинирането на всички бременни, малки деца /над 6 мес/ и всички членове в семейството, където се отглеждат децата, беше силно препоръчително-задължително и безплатно.
На бебка сложиха 2 пъти през месец- в началото на ноември и декември.
Миналата година мъжът ми се беше разболял- беше много зле.



# 13
  • Мнения: 3 098
Според мен това, на което в България му викаме грип, са най-разнообразни вирусчета, различни от грипния (повечето се изкарват по-леко де).


То4но така е.Казва се най_обЩо грип,но това са пара,рино,рио и мн.др.вирус4ета,кл.картина проти4а по съЩия на4ин.
Ако 4овек хване грип,няма да има сили дори да вдигне телефона да се обади на БП,камо ли да стане и да си вари 4ай или т.п.

Общи условия

Активация на акаунт