Погача?

  • 858
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 553
Здравейте, кулинарки!  Hug

Моля ви за помощ!

В неделя дъщеря ми става на 40 дни и ни предстои да направим т.нар. погача. Обаче не успявам да намеря рецепта за погачата.Знам само, че трябва да е сладка.Моля ви кажете ми рецепта , защото неделя наближава и нямам идея как а я направя  Blush

Много благодаря!

# 1
Питката за 40-то на моя син я прави свекърва ми.Но не беше сладка,а и не съм 4увала 4е трябва да е сладка. newsm78Рецептата не я знам,но ако искаш мога да я питам и да ти я напиша  chef

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Пусни търсачката на пита, питка или погача. Има много теми по въпроса. Популярност във форума доби пита-хризантема. Правила съм я и ти я препоръчвам горещо. Можеш да замениш в нея кашкавала със сирене.

Ако държиш питата да сладка, след като я изпечеш още топла-топла я мажеш с мед.

# 3
  • Мнения: 1 708
Доколкото знам трябва ти да си я омесиш!Всичко друго е сладко а питката се прави нормално но се маже с мед!


Питка

1 кг брашно
2 бр. яйца(отделяш единия жълтък)
1 кофичка кисело мляко може и по-малко кисело мляко
1/4 ч.ч. олио
2 пакетчета суха мая или едно кубче прясна
1 ч.л сол
1 ч.л захар



 
 Маята се разтваря в малко хладка вода със захарта. В брашното(предварително пресято) се прави кладенче, изсипва се втасалата мая и останалите продукти и се замесва тесто. Втасва около 30 минути.Оформя се и пак се оставя да втаса.Преди да се сложи да се пече се намазва с жълтък.  Пече се при предварително загрята фурна на 180 градуса.

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=398710

Питка - 2 вид

2 яйца
2-3 супени лъжици кисело мляко
2-3 супени лъжици олио
1 ч.л.сол
1 ч.л.захар
1 кубче мая(2 пакетчета суха мая)
хладка вода около 400-500 грама
около 1 кг.брашно
 

 
Пресяваш брашното(около 1 кг) и в него слагаш солта.Прибавяш яйцата като отделяш единия жълтък за намазване,олиото,киселото мляко и размитата предварително мая в хладка вода със захарта.

 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=21776&photo=5

Оформяш я по свое желание!
За да стане мека коричката като се извади от фурната се намазва с маргарин!
 

Последна редакция: ср, 22 фев 2006, 13:55 от sneji_

# 4
АЗ направих пита, малко произволни съчинения-  много хубава стана, въпреки импровизацията - ето и съдържанието 2 яйца, като отделям 1 жълтък за мазане, 2/3 ч.ч. захар, 2-3 с.л. олио, 1/3 кофичка кис. мляко, допълнено догоре с вода и разбито на айрян, 1/3 кубче мая, брашно до средно меко тесто, мед за мазане, сусам за поръсване. РАзбивам яйцата със захарта, прибавям олиото, млякото с водата, после предварително ПОДБЪРКАТАНА С топла водичка и шупнала мая, разбърквам и добавям брашно колкото поеме. Сложих я в подмазана тава, като отгоре я украсих с тесто.След като втаса я намазах с жълтъка и сложих в предварително загрята до 100 градуса фурна. Пече се до зачервяване. Като поизтине се намазва с мед и ръси с предварително запечен сусам. ДА ВИ Е СЛАДКО!

# 5
  • Мнения: 957
Виж в www.rozali.com там има доста готварски рецепти. Аз точно от там правих една погача и стана сполучлива. Приличаше горе- долу на рецептата на sneji_, но с 4 яйца, другото беше същото.

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 714
За прощъпулника на сина ми майка ми прави известиня в нашия край "Меденик" - нещо като стандартна пита, но без сирене, а отгоре обилно я намаза с мед.

Общи условия

Активация на акаунт