Събирам впечатления от операция на трета сливица при д-р Папуров от Варна.

  • 4 676
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 574
Искам да ви помоля да ми кажете как е протекла операцията при вас,защото аз заведох дъщеря ми и след само минутка вече ни назначиха операция. Не се спомена нито за изследвания, нито за тест към упойката, нито каква ще е упойката. Просто отиваме си гладни и жадни и той си реже. Ама как и защо не успях да попитам, че той изхвърча от кабинета.
Може да е прав, но смятам ,че трябваше да ме информира по-подробно. Така останах с впечатлението ,че просто си трупа работа ,че иначе няма какво да прави.
Като си помисля, че аз го препоръчвах горещо на всеки ,чак се чувствам виновна.
Моля ви ,споделете вашият опит.

# 1
  • Мнения: 7 091
Искам да ви помоля да ми кажете как е протекла операцията при вас,защото аз заведох дъщеря ми и след само минутка вече ни назначиха операция. Не се спомена нито за изследвания, нито за тест към упойката, нито каква ще е упойката. Просто отиваме си гладни и жадни и той си реже. Ама как и защо не успях да попитам, че той изхвърча от кабинета.
Може да е прав, но смятам ,че трябваше да ме информира по-подробно. Така останах с впечатлението ,че просто си трупа работа ,че иначе няма какво да прави.
Като си помисля, че аз го препоръчвах горещо на всеки ,чак се чувствам виновна.
Моля ви ,споделете вашият опит.

Ами уточни за младши или старши говориш?

# 2
  • Мнения: 544
ами наистина е доста известен във Варна,но така скопоса майка ми....с перфорация на ухото/за което предварително е уведомен/и направи промивка,при което бе с нарушение на вестибуларния апарат.1 мес бе в болнични,като все лежеше,след "манипулацията"аз я прибрах от кабинета.. Shockedпосле другите и лекувщи УНГ се учудиха,че е направил подобна глупост

# 3
  • Мнения: 574
Става въпрос за дъщеря ми . Аз сам писала ама авно е много объркано, защото и аз се чувствах така.
Незнам какво още да реша, защото тя иначе не боледува толкова много. Явно ,че ще искам и друг консулт.

# 4
  • Germany
  • Мнения: 224
A гледат ли в делствителност дали третата сливица е надута и е за вадене?
Тандори се оказа права, ние като ходихме предложиха да си ни махнат сливицата (ама никой не си направи труда да провери тя ли е проблема) и в хода на операцията да решат за друго. Така наречените специалисти и ние не можем да ги хванем да ги попитаме. днес ходихме при личната да разпитаме нея, при 90% от децата това бил проблема затова я махали. Е да де, ама ако ние сме от останалите 10.... и ние питахме за изследвания и реакции към упоиките-пак рядко имало проблем, в 85% от случаите нямало #Crazyама на мен не ми звучи никак малко да попаднем в останалите 15 на които има #2gunfire
та и ние продължаваме с ходенето по мъките Crazy

# 5
  • Мнения: 574
За гледане ни гледаха. Бръкна и с ръце в гърлото ,за да я напипа сливицата.Гледа и ушите. В анамнезата ни пише:Оплаква се от често боледуване,чест прием на АБ, секреция от носа. Да ама аз от нито едно от тези неща не се оплаках. Нито сме пили АБ и е относително здраво дете.Иначе току що говорих с една позната , която работи в хирургичен екип в Германия и тя се изуми защо трябвало например да се прави тест за алергия към упойката.Те там такова нещо не правили и се учуди ,защо,  понеже алергичните реакции били много рядко.

# 6
  • Мнения: 210
За въпросния лекар нищо немога да кажа. Но явно навсякъде лекарите са едни и същи давай да режеме пък ако мине ако не еее колко още неща има за рязане още две сливици тръбички на ушите квот дойде. Аз януари месец изживях такъв кошмар че просто ви казвам информирайте се внемателно и не бързайте с операцията.
С две думи влязохме да лекуваме уши в университетска болница в Пловдив и те решиха да махат трета сливица ама аз не и търсих тук там и си взех детето и го заведох на една лекарка която гледа през носа с един апарат който очертава релефа на носоглътката. Оказа се че третата сливица не е оголемена а има изкривяване на носната преграда и от там всичките проблеми за десет дена тази жена спря хремата с която се влачехме от пет месеца.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 224
Oh, не знам, аз вече съм склонна да им вярвам, понеже за боледуването боледува, и то често, до годинката беше вече пил 3 антибиотика (двата за ушни инфекции), а за оше две години и половина, може и 13 да са станали, ще взема да ги преброя.
ама без изследвания...особено при наличие на алергия (макар да не знаят към какво),  Naughtyмоите извинения

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С каква упойка ще е: местна или пълна?
Поне това не каза ли лекаря?

# 9
  • Germany
  • Мнения: 224
Шани, ако въпроса е към мен, тук я правят винаги с пълна.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
  Съжалявам, че използвам темата, но и на дъщеря ми й предстои операция на трета сливица с пълна упойка. Можем дружно да събираме информация. Исках да попитам дали изследванията за алергия към упойката се правят задължително или само ако поискаме.

  Детето само ме пита докъде ще съм с нея и аз не знам какво да й кажа - дали до слагането на упойката или доста преди това.
  Сигурно са ми смешни въпросите, но наистина незнам, а малката е толкова страхлива, че трябва доста подготовка до операцията.
 

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, ако въпроса е към мен, тук я правят винаги с пълна.

Калина, всъщност питах Анчето.

етиа - на дъщеря ми й е махана 3-тата сливица. Виж моля те в Търсачката, че поне 2-3 пъти съм описвала кое и как се прави. Ако не намериш - пак ще ти споделя  Simple Smile.

Та при тази операция й правиха на щерката задължително тест към 10-ина упойки и тя към 2 даде реакция.

# 12
Привет на всички майки, искам да ви разкажа при нас как стана операцията. След дълго колебание от моя страна се реших на тази стъпка. Бяха ни препоръчали д-р Тодоров баща от ИСУЛ - София. Той каза че е уголемена повече отколктото трябва за възрастта 5 години и трябва да се махне. Проблема ни беше хъркатето и неспокойното спане и сутрин като се стане едно дразнещо кашлюкане. Явно нещо не беше както трябва. И си казах щом като казва човека явно трябва да се направи. Съжалявам обаче, че все пак не се консултирах и с още есин лекар.....Предварителните изследвания задължителни са пълна кр. картина, урина и тест за упойките, ако детето е алаергично. Така пишеше на листчето. Пък и специално за упойките исках да съм спокойна. Знае ли човек. Неприятни са всички тия лекарства дето ги дават при операцията , но иначе при нас мина много бързо. Самата процедура беше 45 минути с излизането от упойката. След това детето като се занимава с нещо забравя още след 1 час какво се е случило.
Но сега мен ме притеснява че хъркането и неспокойното спане си е както преди. Дано не е алергичен проблем или специфична структура на челюстта. Ако е второто дано не е било напразно всичко.
Бих искала да помоля майки чиито дечица са с оперирана трета сливица да  кажат как е при тях. Извинявам се за дългото писане Embarassed

# 13
  • Мнения: 574
Шани , аз се тътрих след доктора из стаите и едвам успях да разбера точно защо ще я маха тая сливица. Вика ,че ни била запушена носоглъдката много и за това .Ама докато си отвора устата да питам за упойката и той изхвърча като каза да си вземем листа и с него гладни и жадни и ще режем. Нищичко повече.
През есента и давах Респивакс и и се прочисти дишането ,спеше много спокойно сякъш нищо и няма. Вече свърши курса и беше хванала грип. Не е пила АБ и се оправи ,но от тогава и се затрудни дишането отново. Лошото е ,че мога да повторя Респивакса чак след 5-6м.

# 14
  • Мнения: 544
и моят син е опериран,но от време на време си похърква Confused

Общи условия

Активация на акаунт