Въпроси относно първата каша...

  • 373
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Привет! Heart Eyes
Искам да ви питам нещо - скоро мисля да започна захранването (вече сме на изключително кърмене 6 месеца) и мисля да започна по препоръките на Бу с оризова каша..Та имам следните питания:
1. Продава ли се смлян кафяв ориз?
2. Всеки ден ли трябва да меля, за да не се загубват ценни свойства, или не пречи да смеля по-голямо количество?
3. А мога ли да направя по-голямо количество каша, за да не я правя всеки ден?  Wink
4. Задлъжително ли е да слагам кърма в кашата? (това ми се вижда допълнителна хамалогия...)  Rolling Eyes
5. Цял месец ли да сме само на ориз и да не експериментирам с други неща (като например тиква, картоф, плодово пюре...)?

Много, много благодаря предварително и ще очаквам препоръките ви!  Hug

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво за изключителното кърмене дотук  bouquet
На въпросите поред:
1. Продава ли се смлян кафяв ориз?
Не.Трябва да го направиш сама по описаната технология.Но брашно от елда примерно се продава готово смляно Wink
2. Всеки ден ли трябва да меля, за да не се загубват ценни свойства, или не пречи да смеля по-голямо количество?
Повечето мами го мелят наведнъж.Аз лично мелех с кафемелачката колкото ми трябва за 1 порция - става за 1 мин,пък и наистина не се препоръчва дълго да се съхранява готово смляното брашно.
3. А мога ли да направя по-голямо количество каша, за да не я правя всеки ден?
Можеш.Но ако замразяваш,после трябва да я подгрееш до завиране,за да си възстанови консистенцията - иначе става нещо гъбоподобно и гадно на вкус.
4. Задлъжително ли е да слагам кърма в кашата? (това ми се вижда допълнителна хамалогия...)
Не.Нали кърмиш бебето преди и след това - взима си млякото натюр Wink 
5. Цял месец ли да сме само на ориз и да не експериментирам с други неща (като например тиква, картоф, плодово пюре...)?
Не.Около седмица след кашата може да въведеш нещо ново и е по твой избор какво ще е - нов вид каша,плод или зеленчук.Логично изглежда да включиш нещо разхлабващо като втора храна (нали ориза запича някои бебета) - например тиква или тиквичка.Аз включих картофено пюре като втора храна.После си оставяй интервал от 3-4 дена,преди да включваш нещо ново.
Ще се справиш - и добър апетит на мъничето Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 310
1. Мисля че смлян кафяв ориз не се продава. Поне аз не съм виждала
2. Според мен може да смелиш спокойно по-голямо количество ориз и да си го съхраняваш в подходящ съд
3. Относно кашата най-добре си я прави всеки ден
4. Поне в началото като захранваш е добре да слагаш кърма в кашата. Така по-лесно ще я възприеме бебо
5. Може да не чакаш цял месец, но поне дестина дена можете да сте само на каша
Успех

# 3
  • Мнения: 1 771
Към  hedra, няма какво повече да добавя, но само някои уточнения да вметна. Повече време ми се струва, че ще изразходваш за размразяването на една каша отколкото нейното приготвяне. А и като се има в предвид прясната храна е винаги за предпо1итане. Не се плаши от готвенето за бебето няма да ти отнеме време. Буквално за минутки става. Не съм засичала, но мисля не повече от 5 мин. 
В оризовата каша не съм слагала нищо, дори кърма и Крис ми я прие най добре от всики храни.

Общи условия

Активация на акаунт