оглупяват ли жените, докато са бременни?

  • 3 856
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 718
Може би с моя въпрос ще издразня някой, друг ще развеселя, но има ли нещо такова при вас? Аз определено съм по-разсеяна, имам чувството, че и паметта ми е по-зле и си се дразня чак, защото искам бебчо да е умничък, и жив и здрав, де! Направо свалям шапка на мамите, които изкарват тежки сесии успешно! Добре, че това ми се махна от главата, иначе не знам как щях да се оправя! Спомням си преди, че и една колежка се оплакваще от подобно нещо. Дали е преходно? И има ли значение за интелекта на бебето?  newsm78 

# 1
  • Мнения: 520
Не мисля , че има нещо общо с интелекта на бебето .
Аз по време на  първата си бременност бях студентка и ми беше много трудно, бях адслки разсеяна , забравях и неможех да се концентрирам, а детето ми слава богу е мног умно за възрастта си.
Само на 4ри е а вече чете ,пише и смята, освен това обожава руските песнички и иска да учи руски език, както и английски отсега  ooooh!
Така че споко!
Сега пак съм разсеяна и се чувствам затъпяла , но знам , че това отминава Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 5 718
Дано отминава!!! Успех ти желая!  bouquet

# 3
  • Мнения: 375
Да ти кажа честно оглупяват-поне и при себе си го отчитам като факт,може би не точно оглупяване,но една постоянна разсеяност,все забравям по нещо,веднъж си забравих учебниците по английски в един пъб и 10 мин нямах никаква представа къде може да са,друг път си бях забравила документите за в болницата,в които се вписват данните при прегледа-това не е никак характерно за мен,винаги мозъкът ми е бил на 6,но със сигурност бебка трябва да е умница-нямям никакви притеснения за това,и двамата с таткото сме си умнички  umnikuu

# 4
  • Мнения: 169
Ех  Mr. Green  Оглупяла съм, и още как!  newsm78  В началото се дразнех сама на себе си, а после свикнах и сега се чувствам почти в хармония с този мой нов отнесен, глупав свят  Laughing

Добри роднини - любители статистици - ме успокоиха, че умственото КПД на бременните спадало с до 20-30%  Joy    И аз не се цепя от колектива  Naughty  И на теб: добре дошла! Hug

Интересно ми е друго: как ли е след време (защото казват - временно било  newsm78), поумнявайки отново, как се чувствате?

# 5
  • Мнения: 3 537
Чакай да се роди бебето и да видиш тогава колко разсеяна ще станеш....е,пожелавам ти да не ти се случва де,но при мен и повечето мами май е така Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 447
Оглупяват и още как, от хормоните е. Обаче като родят, оглупяват още повече  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
Оглупяване и разсеяност са различни неща Wink
Аз също забелязах, че съм станала по-разсеяна и умът ми не е толкова услужлив когато трябва, но  не мисля че това е белег за оглупяване. Нормално е. Според мен е временно явление.
Пък и има толкова начини да стимулираш ума си и да поддържаш формата му.... Wink

# 8
  • Мнения: 2 587
Сигурно има нещо такова.Аз също бях много разсеяна,дори и мъжът ми ме бъзикаше че бебчето ще е много умно защото си тегли и от моята памет и разум.Чесно казано още не ми е минало,дано наистина бебка да е по умна. Grinning
Не се притесняваи и успех! newsm10

# 9
  • Мнения: 1 489
Докато бях бременна не знам дали съм оглупяла,но бях страшно разсеяна.Но като родиш със сигурност ще оглупееш.Еднообразието ни прави такива.говорим само за децата-кой кога ял,кой кога спал,кой се наакал.

# 10
  • Мнения: 2 255
Аз лично ДА  hahaha

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
аз мога да говоря само за себе си Wink
не знам дали бях оглупяла, но със сигурност мога да кажа, че бях много разсеяна, постоянно забравях; дори ми се е случвало да отида в магазина и да се въртя между рафтовете и да се чудя защо съм там, какво тр. да купувам и прочие Rolling Eyes Rolling Eyes Embarassed Embarassed
Но, вече всичко си е на мястото, акълът тоже Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 722
Оглупяват, да. В началото на бременността ми, се явих на писмен изпит за заемане на конкурсна длъжност. Издържах го и следваше да се явя на устен. Междувременно бременността ми напредваше и ми беше изключително трудно да уча. Явих се в края на 8-я месец на устния изпит, който беше пълен провал ... а въпросите не бяха кой знае с каква сложност, просто трябваше да се мисли малко!

# 13
  • Мнения: 268
 Здрасти, аз съм много разсеяна и докато бях бременна, честичко ми се случваше да забравям важни неща, но затова пък изкарах много успешна сесия.Мислех си, че трябва да не ми остават изпити, защото след като се роди бебчо ще ми е по-трудно. Така че Кико още докато беше в мен с часове слушаше лекции по навигация и аеродинамика.

# 14
  • Мнения: 6 164
 Joy
Сладурка... Промените в тялото, хормоните най-вече, карат бременната жена да се изморява по-лесно и по-често. Разсеяността се дължи на умората, не на изглупяване. Laughing Ще си дойдеш пак "на център", няма страшно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт