Краве мляко и продуктите му - захранване

  • 618
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте,
мъчи ме един въпрос около захранването на Ема, свързан с продуктите на кравето мляко.
Ема стана на 7 месеца и е вече захранена с много зеленчуци и няколко плода.
Педиатърката ни каза да почнем да правим попара в която да има масло (предполагам краве) и сирене.Но също така каза да не даваме прясно мляко, заради възможните алергични реакции. В същото време в доста каши за бебета над 4 месеца , има и сухо мляко. Някой може ли да ми обясни защо кравето мляко е алерген, а продуктите му не са или поне са по-слаб алерген ?  newsm78

# 1
  • Мнения: 7 106
Защото когато кравето мляко претърпи някаква термична обработка, белтъкът му се разрушава и става по-лесно смилаемо за бебешкия организъм. В обикновеното прясно мляко, белтъчната молекула е много голяма и освен че не се усвоява както трябва от организма, е и причина за алергични реакции от типа на обриви, диария или други храносмилателни разтройства.

Всъшност сега като се замислих, термична обработка не е най-правилният израз, защото всъшност при нагряване до колкото знам не се променя белтъчната молекула, а при подквасване например за кисело мляко или сирене. Но мисля че си схванала какво имам предвид по принцип, впреки лаишкото ми обяснение  Grinning

Последна редакция: ср, 22 фев 2006, 19:24 от 3ори

# 2
  • Мнения: 127
Аз до толкова си го обяснявам, но ми се искаше да чуя и някое по-експертно мнение, каквото аз нямам  Simple Smile  Някакви подробности да разбера за собствено успокоение.
А знам че тук във форума има експерти почти във всяка област  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 435
Ето ти малко информация по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65143.0
( в библиотеката на форума има още Simple Smile
  bouquet

# 4
  • Мнения: 127
Прочетох я тази статия, но в нея пише:
"Млечните протени остават непроменени при производството на различни млечни продукти. Докато непоносимостта към лактозата може да не бъде проблем при консумацията на йогурт, например, алергията към млечния протеин си остава."
Което би трябвало да означава че щом не давам мляко, не трябва да давам и продуктите му....
А в библиотеката друго не намирам по отношение на въпроса ми  Sad

# 5
  • Мнения: 435
 Хей ,цветенце  Simple Smile
Цитат
А в библиотеката друго не намирам по отношение на въпроса ми 
ето ти  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27933.0
ето ти и още информация за прясното мляко http://karmene.greatnow.com/mlechni.html
Още ? Mr. Green
  bouquet

# 6
  • Мнения: 435
Какво стана с вас , Цвете ? Да ти търся ли още  Grinning ?

# 7
  • Мнения: 1 383
Благодаря за линковете, Цветиаз съм третото цвете в тази тема. Отскоро си мислех, че трябва да понауча нещо по въпроса. Решила съм първо да въведа АМ, и то за новородени, после за след 6 месеца, и тогава кисело, мляко, масло и извара. Но след месец.

# 8
  • Мнения: 127
Мерси за линковете ! Simple Smile
И пак за млякото - не мога да разбера какво е млякото в кашите.
Накупила съм най-различни каши с мляко на различни фирми (с цел да намерим най-вкусната Simple Smile  )
И какво пише на тях:
Милупа - with follow-on formula , преведено -" с адаптирано мляко".
Хипп - with follow on milk, преведено - "мляко последваща формула (обезмаслено мляко на прах и т.н.)"
Беби - направо си пише "пълномаслено мляко на прах"
Nestle - skimmilk - "обезмаслено мляко"
Хумана - "обезмаслено прясно мляко"
Еднаква ли е реакцията към сухото мляко и към "нормалното". В съседна тема Assinka се оплака от алергична реакция към каша на Хип с мляко.
Ако наистина се препоръчва приема на прясно мляко на по-голяма възраст, чудя се защо повечето каши са млечни и не са с адаптирано мляко. И въобше с какво всъщност ги правят Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 383
Е, би трябвало да е с това, което пише на етикета. И аз се чудя обезмасленото мляко адаптирано ли е. За последващите формули и пр. мисля, че е адаптирано, но за след 6 месеца. Каши с пълномаслено сухо мляко не мисля да давам.

Общи условия

Активация на акаунт