Кърмене и спортуване

  • 3 623
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 529
Моля, момичета, ако някоя от вас има опит с усилено спортуване по време на кърмене, например тичане, скачане, силови спортове 3-4 пъти седмично, да каже дали това по някакъв начин й е попречило или въобще как й се е отразило.

Чудя се дали да се връщам към старите си занимания със степ-аеробика, фитнес и боулинг.
Отслабнах горе-долу, но не се чувствам във форма още, тялото ми е някак си отпуснато Cry

# 1
  • Мнения: 7 106
Аз доколкото знам,не се препоръчва усилен и натоварващ сторт по време на кърмене,защото при натоварване се отделят токсини,които преминават в кърмата.Може би някои по-леки упражнения няма да навредят.

# 2
  • Мнения: 2 529
Знаех си аз, че до лятото поне ще трябва да чакам Laughing
Мерси Shali!

Е няма да съм като "спасителка на плажа", ама карай Laughing  Laughing  Laughing

# 3
  • Мнения: 7 106
Е,то сега зимата като се навлечем с два-три ката дрехи и сложим шубата отгоре,само ние ще си знаем че сме малко по-закръгленки Grinning Пък и с дребусите няма къде чак толкова да ходим.Виж като пукне пролет вече трябва да се замислим,но до тогава време бол Laughing  все ще свалим някое и друго кило.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 847
Освен заради токсините, не се препоръчва усилено спортуване, защото има опастност от притискане или удар по гърдата. Когато не кърмиш това не е проблем, но сега дори леко пристегнатият сутиен или това, че на сън си се притиснала, често води до запушване на каналите.

Чувала съм, че усилената физ. дейност променяла вкуса на кърмата. Но може и да е мит. Все пак нашите баби са работили по полето и пак са кърмили с години.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 291
Какъв спорт, онзи ден за да развеселя девойката реших да и изтанцувам един Кан-Кан. Лелееее ама то с тези гърди е пълен абсурд да подскачам  Shocked  Shocked  Shocked  Да видите каква картинка бях с едната ръка си придържах гърдите, а в другата държах балонче  Laughing  Laughing  Laughing  Как нямаше някой да ме види  Laughing  Laughing  Laughing

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не съм те видяла, ама и само като си го представих, и се разцвилих, за почуда на любимия  Grinning  Grinning  Grinning

# 7
  • Мнения: 713
Абе и аз това си помислих какъв спорт с тия цомби надути Shocked  Laughing . Аз исках да бягам. Мале мале те като се задрусаха, като ме заболя, като се разтече това мляко Close . Чак към 10 мес можах да започна нещо леко и да карам велоергометър/така ли се викаше/.

# 8
  • Мнения: 2 529
Аз си мислех да слагам някакъв по-стегнат сутиен, но явно няма да се получи, а може и от стягането да ми намалее кърмата или да ми стане някоя бучка Sad Това е положението явно. Поне положих усилия да се информирам в тази насока Wink

Приятелката ми от блока, която също кърми почти 6 месеца вече, е в идеална форма (50кг, ръст 170 см), но тя е била гимнастичка и може би това има значение Rolling Eyes , а и е родила нормално, а аз секцио Sad

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Е, не се отчайвай де! Ще отслабнеш. Не се сравнявай по хората - всички сме различни.
Не съм пробвала, но можеш ти да видиш ненатоварващи спортове как ти се отразяват - някои разказват за Пилатес, че е по-нежен спорт, който също е ефективен.
Другото важно нещо е да спортуваш след кърмене и преди следващото да минат час-два, за да се разгради киселината, която се образува в мускулите при натоварване и която евентуално може да промени вкуса на кърмата, но не е задължително.

# 10
  • Мнения: 2 529
Цитат на: boo
Другото важно нещо е да спортуваш след кърмене и преди следващото да минат час-два, за да се разгради киселината, която се образува в мускулите при натоварване и която евентуално може да промени вкуса на кърмата, но не е задължително.


Е, виж това може и да успея да го постигна Grinning Благодаря, boo!
Този пилатес стана много модерен напоследък. Ще проверя аз за какво става въпрос... Wink

# 11
  • Мнения: 6 243
Според изследванията, при активни фически натоварвания се отделя млечна киселина (за което пише Воо), при което ако кърмиш непосредствено след спортуване, променения вкус на кърмата може да не се хареса на бебето. НО! това може да стане ако кърмиш ВЕДНАГА след физическото натоварване, а може и бебето да няма проблеми с тая работа. Дъщеря ми, която се оформя като голям каприз, няма нищо против да си пие кърма с млечна киселина.

От личен опит: бягането, тае - бо, степ - аеробиката и пр. аеробики, са направо невъзможни докато кърмиш, защото "големите бомби" пречат. Обаче няма никакъв проблем да ходиш на фитнес, аз като намеря кой да я гледа, ходя 2-3 пъти седмично и си тренирам интензивно. През другото време карам велоергометър вкъщи (ежедневно). За всеки случай първо я кърмя, после карам.

Дадох си труда да проуча въпроса в Интернет, няма никакви сериозни научни изследвания, че спортуването през кърмаческия период намаля лактацията. За сутиените момичетата са напълно прави - но при фитнеса и пр. статичтни упражнения няма причина да се пристягаш.

# 12
  • Мнения: 883
Аз започнах пак да си тренирам преди около 3 седмици(баскетбол).За това време свалих 6 кг.Нямам проблем с друсането,защото тренирам със сутиен и отгоре къс спортен потник(еластичен).С кърменето също нямам проблем,но аз кърмя 2 пъти сутрин и 1 път вечер,а тренирам от 15 до 17ч,т.е. не кърмя непосредствено след тренировката.

# 13
  • Мнения: 6 243
Кики, не зная преди колко време си родила, но ако е сравнително скоро, трябва да не пропускаш и това, че ставите скоро след раждане са халтави, така че внимавай да не направиш някоя травма. Аз влязох в залата около 60 дни след раждането (нормално, второ), и се чувствах като кашкаваления човек. По съвет на една моя позната - състезателка по фитнес, най-добре е в началото да се започне с кръгови тренировки, като се тренира предимно на машините, и се избягват свободните тежести (с цел избегване на травми). След около 1 - 11/2 - 2 месеца (индивидуално е), се връщаш към старата си тренировъчна програма.

Шали, това което пишеш да токсините, не е съвсем точно. Ако беше така, спортистите щяха да са интоксикирани и изчезнали като вид. Токсините се отделят в кърмата не просто при натоварване, а при рязко отслабване - т.е. ако седмично се отслабва с повече от 1/2 кг. Ако се спортува интензивно и храната е сведена до минимум, неминуемо ще се постигне ефекта, за който пишеш. Същото ще стане ако изобщо не тренираш, но не се храниш адекватно на нуждите на организма, т. е. ако гладуваш. При едно РАЗУМНО И УМЕРЕНО  натоварване (то докато кърмиш бебе и без друго няма време за повече Grinning ), няма опасност от отделяне на токсини в организма, напротив -  можеш и да пооправиш дупарата, и да се почувстваш по-тонизиран, и да имаш елегантно оправдание да оставиш детето на татко му (ето, отивам да спортувам, че да стана най-хубавата на земята!!! Wink ) ...

# 14
  • Мнения: 7 106
Цитат на: sladka hapka

Шали, това което пишеш да токсините, не е съвсем точно. Ако беше така, спортистите щяха да са интоксикирани и изчезнали като вид. Токсините се отделят в кърмата не просто при натоварване, а при рязко отслабване - т.е. ако седмично се отслабва с повече от 1/2 кг. Ако се спортува интензивно и храната е сведена до минимум, неминуемо ще се постигне ефекта, за който пишеш. Същото ще стане ако изобщо не тренираш, но не се храниш адекватно на нуждите на организма, т. е. ако гладуваш. При едно РАЗУМНО И УМЕРЕНО  натоварване (то докато кърмиш бебе и без друго няма време за повече Grinning ), няма опасност от отделяне на токсини в организма, напротив -  можеш и да пооправиш дупарата, и да се почувстваш по-тонизиран, и да имаш елегантно оправдание да оставиш детето на татко му (ето, отивам да спортувам, че да стана най-хубавата на земята!!! Wink ) ...


Ами аз точно това съм писала Grinning ,че леките упражнения и натоварване няма да навредят Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue .Аз също преди да забременея съм тренирала 12 години балет и успоредно с това аеробна гимнастика и на мен моята инструкторка ми го е казала.Аз не твърдя че съм права,просто споделям това,което съм чула Stuck Out Tongue .

Общи условия

Активация на акаунт