За пътуване с бебе в България.

  • 650
  • 7
  •   1
Отговори
Здравеите, имам един спешен въпрос. Искаме да пътуваме до България май месец. Искаме с мъжа ми да пътуваме чрез Будапеща, а бебето да пътува с свекърва ми с Балкан. Искат ли полномощно за бебето, ако то има естонски паспорт, и мога ли аз свободно сама пътувам извън България с бебка(аз съм естонска гражданка) .

# 1
  • Мнения: 1 370
На мен от авиокомпанията ми казаха, че е задължително да имам пълномощно, но на летищата, никой не ми го е искал. Въпреки това, моето лично мнение е да си изкарате, за ваше спокойствие

# 2
  • Мнения: 239
Моят съвет е да попиташ естонските власти дали трябва за излизане от Естония, за Австрия не ти трябва пълномощно. Проблема го правят по-скоро за излизане от БГ, ако бебето има и БГ паспорт и не излиза с 2 родители.

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Алекс е само швейц. гражданин, не са ми искали нищо на границата...даже аz бях с раzлична от неговата фамилия, zащото не си бях сменила паспорта....но zа да нямаш притеснения си направи, по добре с, отколкото беz.....

# 4
  • Мнения: 464
SUjeliavam no Kredora mi ne e v chas tazi sutrin.
V nedelia se vurnahme pt BG v Germania. TAnya e amerikanska grajdanka i nikoi nisot ne mi e iskal. NA izlizane beshe s dvoino grajdanstvo, no bez BG pasport i pak nikoi NISTO ne mi e iskal.  Imahme leko propglemno patuvane, no pone za tova nikoi ne napravi vapros. Uspeh

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 334
ако детето е само с естонски паспорт пълномощно не е необходимо, но това при положение, че пътува с един от вас. не знам, ако пътува с бабата как е, сигурно пак така, но за всеки случай се обади и питай.горе, в полезна информация има телефони на външно министерство. Лек път Simple Smile

# 6
  • Мнения: 847
Здравей тъй като и на мен ми предстой пътуване без съпруга и аз се осведомих по този вапрос и ето какво ми отговориха от авиокомпанията и от БГ посолство-Пълномощно се изисква винаги когато детето пътува само с един родител или с някой друг 4лен от сем-вото(роднина-баба,дядо,леля...).
В посолството има бланки на бг език -отиваш и ги попълваш там.Това пълномощно се изисква само от БГ властите -при влизане и излизане от БГ.И моя син има френски паспорт ,но си направих такова пълномощно за да нямам проблеми като стигнем в БГ ...

# 7
  • Мнения: 400
И мене живо ме интересува.
Ако бащата е американец?
То детео е американец, ама.... (пс. даже няма бг паспорт - но все пак).

А това пълномощно само в консулството (посолство) ли се изкарва? (А какво става с хората - в щатите например, които нямат на 1,000 мили от тях бг консулство??)
Свободен тескт ли е това пълномощно? И колко струва и за колко време важи?

Общи условия

Активация на акаунт