?? количка за породени дечица ??

  • 2 243
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 278
Здравейте!

Знам че темата за количката за близнаци е поразчепкана обстойно вече, но как стои въпросът при породените дечица.
Ние очакваме третото си детенце през април и разликата с второто ще бъде година и два месеца. Опитът ми подсказва, че без количка за голямото няма да ни се размине, но няма кой да ми помага през деня да бутам втората количка.
Дали количките за близнаци едно до друго стават за породени дечица или е по-добре влакче.
Всъщност видяхме на пазара само три  модела - Чиполино/Бертони, Пег-перего влакчето и Куини за породени. Последната най-много ни допадна, но е ужасно тежка.
Може би пък така трябва, когато са две...???

Помогнете!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Здравей! И аз съм с породени деца (10 м. разлика) и дълго разсъждавах каква количка да взема.
За близнаци едно до друго реших, че голямото ще ръчка бебето и освен, че ще го буди си е опасно да не го нарани с играчка...
Влакчето е тежко и много солидна инвестиция (ок. 1000 лв.) при положение, че голямото все по-малко ще се вози, ще иска да  ходи и остава двойна количка да си я бутам с празна седалка още една  година.
Накрая купих триколка ТСМ, тя е за едно дете, но возя и двете в нея. Вместо да се обръща дръжката , за да бъде детето срещу или с гръб кък мама, на тази количка се мести облегалката и има две седалки. Облегалката като е по средата спокойно могат да се возят две деца, но не и да спят двете (голямото по-дълго будува и не иска  да спи навън, така че не е проблем)
Засега  на втората седалка връзвам кошницата на бебето и си ги разхождам на влакче. Хората се дивят на количката и мислят, че така се продава. Много е удобно. Големият като тръгне сам количката си остава за малчо.
Дълго стана, дано ти е полезно!  Grinning

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Темата за породени дечица не ме вълнува за момента, но описанието ти много ме заинтригува - имаш ли начин да пуснеш снимка на "изобретението" си?

# 3
  • Мнения: 1 278
Благодаря за идеята!

Наистина звучи интересно, но искам да те питам как точно връзваш кошницата, за да бъде стабилно и колко време ти отнема това?

Докато по-малкото започне да седи, т.е. до шестия месец все в кошницата ли се вози и ако е така след третия - четвъртия месец не му ли писва да стои дълго в нея все по гръб? Иван, за разлика от Сашко /по-големия/ е голяма беснотийка. Не го свърта на едно място и от петия месец се вози на четири крака в количката, вързан здраво с т.нар. каишки за прохождане Laughing  Laughing  . Ами ако и третото е такова? Laughing  Sunglasses

Колко са големи твоите дечица в момента?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Не съм снимала още изобретението, но при първа възможност ще пратя нагледна информация  Grinning  (фотоапаратът ми не е цифров, а на камерата изгубих кабела за РС-то)

Горе-долу е като зарепването на столче за кола. Лесно е и бързо. На две места - коланите за детето на количката закопчавам под кошницата(за нейните) и дръжката на кошницата закопчавам за дръжката на количката с допълнителен колан, който минава под кошницата и също се държи за нейните. Незнам дали ясно го обясних, ако искаш може и да се видим някъде да ти покажа.
Моите деца са на 1 г. и 3 мес. и на 5 мес.(то реално е на 2 мес., защото се роди рано). За возене няма проблем, малкия си спи. После пускам баткото да играе, аз вадя бебето да го храня или гушкам, не стои дълго в кошницата. А може и да лежи на мястото на големия докато той щъка. Комбинации много!
Мисля си през зимата да нося бебо в кенгуру да му е по-топличко, а големия в количката.
МИсля, че докато дойде време бебето ти да се вози "на 4 крака" , по-голямото ще иска да ходи и няма да се заседява много в количката.

# 5
  • Мнения: 1 975
Моите деца имат 11 месеца разлика  Wink

Значи когато купувах количка за мен най-важното беше:

*количката да е една от най- тесните.(тоест да минава през всички врати)
* да е със разделени гърбове които могат да се регулират до напълно легнало положени,
* разделени и регулиращи се такива стойки за крачетата / задължително от метал за да не се счупят след две ползвания
* да има голям и водоустойчив / ветроустойчив сенник
* да може седалката / или дръжката да се обръщат (тоест да сменяш самата посока на седалката)
* чупеща дръжка
* въздушни гуми
* голям кош за пазарене
* коланчета във всяка седалка
* спирачки на които можеш да разчиташ
* задължително дъждобран и нет за насекоми
* ако е възможно и зимни чувалчета....

поне това сега ми идва на ума....
Търси си количка от която ще си доволна, че не се излиза лесно на разходка с две бебета  Wink

# 6
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Karen
Не съм снимала още изобретението, но при първа възможност ще пратя нагледна информация  Grinning  (фотоапаратът ми не е цифров, а на камерата изгубих кабела за РС-то)

Горе-долу е като зарепването на столче за кола. Лесно е и бързо. На две места - коланите за детето на количката закопчавам под кошницата(за нейните) и дръжката на кошницата закопчавам за дръжката на количката с допълнителен колан, който минава под кошницата и също се държи за нейните. Незнам дали ясно го обясних, ако искаш може и да се видим някъде да ти покажа.
Моите деца са на 1 г. и 3 мес. и на 5 мес.(то реално е на 2 мес., защото се роди рано). За возене няма проблем, малкия си спи. После пускам баткото да играе, аз вадя бебето да го храня или гушкам, не стои дълго в кошницата. А може и да лежи на мястото на големия докато той щъка. Комбинации много!
Мисля си през зимата да нося бебо в кенгуру да му е по-топличко, а големия в количката.
МИсля, че докато дойде време бебето ти да се вози "на 4 крака" , по-голямото ще иска да ходи и няма да се заседява много в количката.


Аз имам едно столче за закрепване на нормална количка, - ползах го два пъти и се отказах  Rolling Eyes  ... не мога да ги возя така - едното в количката а другото горкото да се мъчи като грешен дявол на това ти ми столче.....  ....... Не са практични тея  столчета за породените......
кенгуру също имах, но и това не помогна при нас..... абе не е лесно ......  Rolling Eyes

само за количката за близнаци или породени мога да кажа че съм супер доволна....... още я ползвам  Wink

# 7
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Demetra
но как стои въпросът при породените дечица.
Ние очакваме третото си детенце през април и разликата с второто ще бъде година и два месеца.


Да са ти живи и здрави всички дечица!
Моите големите са породени. Докато бях бременна и аз много се чудех как ще ги придвижвам заедно. Голямото взе че проходи на 10 месеца, а на 11 категорично отказа да се качи повече в количка. Така решихме въпроса - с бавно ходене за ръчичка. И на мен (докато бях бременна) ми идваше добре, само я вдигах малко да прескочи някое препятствие, а после се държеше за количката на малкия.
Иначе да кажа - всички колички за близнаци, които могат да се намерят у нас са много тежки. Ако имаш как да си купиш от чужбина - има модели на Грако, които са само 9 кг.

Общи условия

Активация на акаунт