Запек!Моля помагайте!

  • 404
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

моята бебка се запече  Cry Не разбрах точно от какво - пюре от моркови или бананова каша. Вече 4 ден  Sad и вече започва да нервничи. Опитах с пюре от сливи и от круши - нищо. Днес се обадих на лекарката ни и надеждата че ще даде някакъв аднекватен съвет. А тя - първо ме остави да чакам на телефона 10 минути и после взе да хъка и мъка. Close Много се ядосах - иска да и давам сок от киви и овесени ядки и да и бъркам в дупето с термометър.
Рали вода почти не пие, защото все още сме основно на кърма. от както сме запечени и зел. пюрета съм спряла. Глутен не съм въвела, нали овесените ядки имат, пък кивито не е ли цитрус  Rolling Eyes Не зная как да и помогна на бебка. Дайте съвет, моля ви! Praynig

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
остави бебо няколко дни само на кърма....така направих аz и нещата си дойдоха на мястото...но после трябва да раzбереш от къде е дошъл проблема ии да иzбягваш съотвтетната храна ииzвестно време....аz киви не бих дала....успех Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 829
освен това, може да опиташ ти да ядеш повече разхлабващи храни и през кърмата може да повлияеш на бебка... при мен стана така, когато бебо беше на 3 месеца, само на кърма и пак се запече, но аз ядох разхлабващи храни 1-2 дена и всичко си дойде на мястото. Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 258
Разхлабващите храни (овен круши и сини сливи) са тиква, тиквичка, зелен боб, грах - ако си ги въвела вече. Също и пресен плод (не пюре) на гладно. Няколко дни само на кърма също ще помогне, а също и ти да консумираш разхлабващи храни - овесени ядки, Активия, прясно мляко + гореспоменатите.

# 4
  • Мнения: 4 915
Вече са ти отговорили за разхлабващите храни /без киви и овесени ядки, наистина им е рано/, както и за минаването на кърма само 1-2 дни.

Занапред съчетавай в един ден запичащите /картоф, моркови, банани, ябълки, ориз/ с разхлабващи храни /сини сливи, круши, тиквички, тиква, зелен фасул/.

# 5
  • София
  • Мнения: 790
Благодаря ви много, много мамчета   bouquet!

Просто съвсем се побърках тези дни - нещо не се чувствам добре и това че бебка се запече ми дойде в повече. Не срещам подкрепа в къщи - мъжът ми все е недоволен от мен и сега пак аз излязох виновна, че съм предизвикала запек на малката  Cry Пък и тази наша докторка  Sad много съм разочарована от нея. Никак не ми е от полза. Добре че ви има вас , защото иначе съвсем ще лудна Hug Ама Рали е много капризна на ядене, та ще видим как ще ги съчетавам тези храни.

# 6
  • Мнения: 2 271
Аз съм ти писала в Августовската тема,но явно не си видяла.Освен всички изброени неща помага много и Чай Блевит Л.Става за бебета от 2 -рата седмица.Размеква акито още в червата.Направен е от плодове-сливи и др.

# 7
  • Мнения: 4 915
Благодаря ви много, много мамчета   bouquet!
Ама Рали е много капризна на ядене, та ще видим как ще ги съчетавам тези храни.

Ами така например:
- каша от ориз с пюре от сини сливи/круша;
- картофи с тиквички;
- моркови с тиква;
- картофче със зелен фасул;
- ориз с тиквички...

и подобни вариации.  Simple Smile

# 8
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
И ние се бяхме запекли от морковите в началото и 3 дни не акахме, но спрях за малко пюрето и бяхме само на кърма и така се оправиха нещата.Може да дадеш малко сок от круша.Вече гледам да комбинирам зеленчуците за да няма подобни проблеми. Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 225
Ако си сигурна, че е запек, направи това, което ти казват момичетата. Магдето също ака на 3-4 дена, различно е. Аз изобщо не бях склонна да й пъхам термометър в дупето. При нас действа малко парченце сапун, поставено в дупето. Иначе тя сама си решава кога да се изака.

# 10
  • Мнения: 507
 Както те е посъветвала petia47- опитай с чая. При нас вършат работа и пюрето от круши или от сливи.

Общи условия

Активация на акаунт