ПАДНА ТАБЛАТА НА РАКЛАТА

  • 546
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
МОЛЯ ЗА СЪВЕТ.  ПРЕДИ 15мин.  СТАНА АВАРИЯ. В/У ГЛАВАТА НА БЕБЕТО (9М.) МИ ПАДНА ТАБЛАТА НА РАКЛАТА, ТАКА И НЕ РАЗБРАХ КАК СТАНА, ЗАЩОТО В ТОЗИ МОМЕНТ ГО ГУШКАХ ДА ГО ВДИГНА ОТ ЛЕГЛОТО. РЕВА ОКОЛО 2-3 мин. И ПРЕСТАНА, СЛЕД КОЕТО МУ ИЗЛЕЗЕ ЦИЦИНА И ЗАЧЕРВЕНО В ЛЯВАТА СТРАНА НА ГЛАВАТА. СЕГА СИ ДИВЕЕ В ПРОХОДИЛКАТА, НО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ДАЛИ ЩЕ ИМА ПОСЛЕДСТВИЯ ПО-КЪСНО. МОЛЯ ВИ, АКО СТЕ ИМАЛИ ПОДОБНО "ПРЕЖИВЯВАНЕ", ДА МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ!!!

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ако се притесняваш, позвъни на личния лекар на детето. Това, което мога да ти кажа е, че щом детето е бодро, не е прижълтяло и не повръща  е добре. Страшно щеше да е ако е отпаднало и повръща.

# 2
  • Мнения: 3 447
Наблюдавай го в следващите 6 часа за необичайни признаци: сънливост, бледност, повръщане, замайване, конвулсии... Вероятно си е ок, щом дивее, но го наблюдавай все пак

# 3
  • Мнения: 252
здравей случават се такива инциденти, в книгата на доктор спок пише че е опасно ако детето припадне или ако почне да повръща.щом се е минало само с 2-3 минутен рев най-вероятно нищо му няма но ако се притесняваш звънни на педито си.трябва де свикваме с такива инциденти защото ще се засилват с растенето на децата и да свикнем да се шашкаме по малко (ако е възможно изобщо) Peace

# 4
  • Мнения: 1 493
Спокойно ! На всеки може да се случи ! Щом е бодро и дивее, няма нищо сериозно. Може да сложиш малко лед увит в кърпа на цицината, а след това да я намажеш със зехтин. Наблюдавай го за необичайно поведение, ако забележиш нещо потърсете лекарска помощ . Най-важното е сега Ти да се успокоиш и да не се самоизмъчваш !

# 5
  • Мнения: 366
Щом е бодро и играе, значи всичко е ОК! Не се шашкай! Като майка на изключително диво дете мога да ти дам съвет за цицините - мажи веднага с мазнина (зехтин или олио, което ти е под ръка), така не се получава синина и цицината се прибира по-бързо. Моята дъщеря много падаше като малка и все главата си удряше, аз много се притеснявах. Сега бележниците й пълни със шестици!
Все пак наблюдавай сладурчето и ако забележиш нещо необичайно звъни на лекар.  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 410
Зная, че след удар на главата два часа не трябва да спи детето и да се наблюдава, но сигурно нищо му няма щом е весело.
Дъщеря ми е падала и си е удряла главата, цицината беше само за няколко часа и изчезна. Не се притеснявай излишно.   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 425
Не се притеснявай, на моята палавница вече десетина пъти й е падал капака на раклата, само че върху ръката и до сега за късмет й няма нищо. Ти наблюдавай бебчо, другите мами са ти написали основните неща затова няма да ги пиша и аз. На всеки се случва.   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 760
Спокойно ! На всеки може да се случи ! Щом е бодро и дивее, няма нищо сериозно. Може да сложиш малко лед увит в кърпа на цицината, а след това да я намажеш със зехтин. Наблюдавай го за необичайно поведение, ако забележиш нещо потърсете лекарска помощ . Най-важното е сега Ти да се успокоиш и да не се самоизмъчваш !
А и костите на главата са доста гъвкави на тази възраст. Предвидено е да падат и да понасят удари!

# 9
  • Мнения: 2 309
Криси,направи както ти казват др мами с едно допълнение-намажи му удареното място с краве масло и масажирай леко.Помага!

Общи условия

Активация на акаунт