Проблемите на "нормалното легло"

  • 1 256
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Добре, де....идва един момент, в който детето отива да спи на "нормално" легло. Обаче то не ляга да спи, ами се разхожда напред назад из стаята smile3511. Какво се прави тогава?

Значи моята пикла почти е на път да прескочи оградата на кошарата /преносима/ и понеже аз я оставях да си заспива сма, а ме е шубе, защото спалнята е на има няма 10см. и ако вземе, че падне така директно ще си центрира физиономията в ръба, че не ми се говори. Та отворихме и дупката /при краката има цип, при отварянето му си става, като миша дупчица, да може да влиза и излиза - да ама тя сега хич и не ще да влезе в туй легло, заспива на спалнята и после местя.

Обаче аз немога да приспивам дете, нито да го гоня с лъжица - за ядене и сън не насилвам, просто немога! Как ще карам някой да спи или да яде Shocked ми ако иска! Може да е налудничаво, но мен са ме "гонили" и за двете и немога да го прилагам, 'щото е гадно.


Ама как да накарам проклетото дете да си легне /моля, не ме бийте за израза/ - ако ще да спи, само да не шляпа босо насам натам newsm61

# 1
  • Мнения: 9 990
Ми...ти си казала-насилствено-абсурд-няма как да го накараш.Нека си шляпа,пък като се умори-да ляга където свари и готово.Аз така действам и ми е екстра.Имам няколко неща,за които не търпя  пазарене обаче , откакто ходи на ясла а аз на работа-лягането вечер.Доказах го.Но мойто е податливо на обработка-мрънне 2 пъти и си хване мечето и отиват да спят.Където иска да ляга-допряла съм леглото до спанлята, ако я заваря там и ми пречи-сръчквам я да си ходи на нейтото.

# 2
  • Мнения: 415
От няколко дни малкото ми дете прескача решетките на леглото  #Crazy мята се на спалнята и вършее по нея, докато му омръзне, после слиза и се домъква в хола  Shocked
Нямам идея как да го накарам да си стои в леглото  ooooh!
Преди да може да излиза си лягаше, повъртяваше се малко и си заспиваше сам, ама от както излиза го прави по 100 пъти вечер и не ще да ляга  smile3511
Ако отдалеча неговото легло от спалнята няма да може да слиза, а направо ще пада на пода  #Shocked
Ще следя темата с интерес  Peace

# 3
  • Мнения: 705
симона беше на 1г и 4 месеца, когато започна да спи на нормално легло сама в стаята (преди това спеше пак сама но в кошара с дупка, която аз затварях, когато си лягаше). Точно 1 седмица ставаше по 100 пъти и се разхождаше из стаята или идваше при нас, а аз като я чуех на бебефона, я вземах и без много приказки кротко я слагах пак да легне. не съм й се карала, не съм викала и не съм се ядосвала. само я оставях да спи по чорапки, за да не ходи съвсем боса, че настилката ни е студена. след това свикна и вече като не й се спи си сяда на леглото, приказва си, но после сама си заспива.

искам само да уточня, че и преди да започне да спи сама, никога не съм я преспивала, но затова пък влизам по 100 пъти в стаята, докато заспи. през 2 минути влизам, без приказки я слагам да легне, ако е права (или извън леглото), казвам й лека и излизам. от малка така заспива, сега и павел е така. не че децата го изискват, не ме викат, но аз все ги наглеждам докато заспят - шантава история! мисълта ми е, че когато симона започна да става от леглото, единственото което се промени, че я намирам из стаята, а не само права и тя е свикнала да ме вижда по няколко пъти преди да заспи и не се разсънва или озадачава от факта.

надявам се да не звучи много объркано!
според мен просто й трябва време да свикне и да се нарадва на новопридобитата свобода. УСПЕХ и търпение!

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 15:04 от stelt

# 4
  • Мнения: X
Ееее, поне не сме само ние лудите Crazy

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ееее, поне не сме само ние лудите Crazy

О, аз съм двукратно луда.
 Моите госпожици си спят в детската стая. Дени от 6 месечна, а Васи от самото начало.
Дени имаше навика да става и да идва до хола, за да дава бузки. Прекрати се с купуването на голямо легло, много беше горда.
При Васи няма такова нещо. Само си грабва възглавницата и отива при кака си "на гости". После я местя. Но напоследък сутрин ги сварвам гушнати на Дени на леглото. Май е време да допълним детското обзавеждане.
Но и аз като Стелт ходя по няколко пъти. Надничам през вратата, ако не са заспали ми махват, ако са заспали - още по-добре.

# 6
  • Мнения: 704
Добре, де....то не ляга да спи, ами се разхожда напред назад из стаята Какво се прави тогава?

Махнахме преградата на детското легло, когато Валентина беше на 1г.6м., оттогава може свободно да става и да се разхожда. ? беше вечерното приспиване - мисля си, че когато не желае да си ляга, просто още не й се спи и не се е уморила достатъчно. Оставяме я да си играе, понякога четем приказки за лека нощ или пускаме анимация. Когато наближи 10 часа, си имаме ритуал: мием зъбки, личице и обличаме пижамка - "време е за сън", казва Валя Wink; гушва си любимата плюшена играчка и .... ляга в нашата спалня Sunglasses.
Обикновено след като заспи я преместваме на нейното легло, хубавото е, че тя не се буди през нощта и кротко спи до сутринта.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И ние вече спим на нормално легло,става разхожда се после пак се връща.Слагам я да си легне с чорапи за да не се разхожда боса,а като заспи и ги свалям.Влизам от време на време да се скарам,че не е в леглото,но не се приспиваме. Grinning

# 8
  • Мнения: 369
На обяд задължително заспива у мама на спалнята  newsm11 закоето има вина бабата ,но по натам ще го премахнем този навик. CrazyОбаче вечер за лягането си знае качва се сама в леглото което има решетки и тя си ги прескача успешно вече без да пада Hugи си заспива .Не веднага но не слиза от леглото само от време на време се пробва да ме метне че и се пишка или е гладна но номера не минава вече  newsm48.

# 9
  • Мнения: 953
Ние нямаме проблем, Сави си ляга при нас на голямото легло докато и се приспи и като и се приспи сама си казва МАМО, КОШАЛКАТА и я пренасям там и си заспива. Проблем с влизането и излазането няма, защото е долепена до леглото и тя лесно прескача за влизане и излизане.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня спи на голямо легло от около 2 седмици. Отдавна си прескача кошарата, но само през деня, вечер явно я беше страх по тъмно да прави разни номера и не излизаше. Беше се научила и много хубаво си скачаше направо на крачета. но една нощ като ми цъфна в коридора и...хайде на голямото легло.
Още не съм и прибрала кошарата, понеже като я приспя и я долепя до леглото и че да не тупне долу. Приспиването верно стана много сложно - аз лягам при нея и така - говорим си, пеем докато заспи и аз се изнизвам. Вечер като се събуди сяда и плаче, не идва при нас.

# 11
  • Мнения: 1 608
Всички деца минават през този период, ако можете сменете леглото. Ние се борихме с това като всяка вечер четяхме книжка горе-долу еднакво дълго. След четенето го оставяхме да заспива сам, на всяко слизане мирно и кротко го връщахме обратно или пък ние си лагахме за кратко и после продължавахме със задачките.

# 12
  • Мнения: 918
Имам приятели, чиято дъщеря е на 4год., това дете не заспива преди полунощ, та отдавна са се отказали да я слагат в леглото Crazy, обикновено я намират сутрин, полегнала някъде. Все се надяват да е период, който да отмине Whistling

# 13
  • Мнения: 35 891
ако не пожелае/не се съгласи да го направи - няма начин
с момента, в който излезеш от стаята, брой я скочила на пода

# 14
  • Мнения: 1 077
от онзи паметен ден, когато се научи да прескача, се настани трайно и неотменно в нашето легло.... все някога ще се премести, нали?... Rolling Eyes Mr. Green

преди това заспиваше сама - лека нощ, целувки-милувки, надуп! и готово... Ееее, свърши тя...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт