Пред дилема съм

  • 960
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Мили мами, до тук много ми помогнахте и вече 7 м. беба все още суче вечер нощем и сутрин.... но се налага да отсъствам за около 10 дни. Повода е неприятен- операция на баткото. Мислех си че ще ми е лесно да я отбия, но се оказва че не е така. От 10 дни се настройвам за това и тази сутрин след 30 мин. мъки и мрънкане изпи шише мляко. Но на обед категорично отказа пюре а си сука. На мен също ми е много кофти/направо ми се реве даже / че трябва да я обия, а и тя не ми помага особенно.... ТА се замислих дали би просукала ако се храни от шише и струва ли си да опитвам въобще или направо да отбивам???

# 1
  • Мнения: 980
Mного съжелявам за неприятната ситуация. Всичко ще е наред, не се притеснявай сега за кърменето. Моя съвет е да вземеш бебка в града, където ще ходите, според мен е малка за отбиване, особено в грипно време и въпреки нейното желание. Ако пък си решилада кажем така или иначе до месец-два, направи го сега. Помоли таткото да й дава млякото в чашка с накрайник сутрин, гушкай я, ако все още иска и плаче - дай й да суче и опитай пак утре. Спирането на кърменето изведнъж ще ти създаде проблеми в момент, когато няма да ти е до цедене и т.н. затова не чакай последния момент. Ще свикне постепенно, отбий я преди да тръгнеш. Успех.

# 2
  • Мнения: 435
Цитат
струва ли си да опитвам въобще или направо да отбивам???
Струва си  Hug
Няма нищо по-полезно за твоето дете от твоето мляко и мисля , че няма да има никакъв проблем после да си засуче пак . Дано всичко мине добре с баткото  Praynig
  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 250
ако има възможност вземете я с вас, ние нашия бебо на 20 дни го посурнахме с нас в пловдив,а ако ли не, не ми се мисли как ще я отбиеш, мисля че ще е проблем и за теб за спирането на кърмата.
Успех с баткото!

# 4
  • Мнения: 2 531
Оказва се че ще е много трудно всичко. Няма възможност да взема бебето с мен! А тя упорито отказва шишето с мляко, реве мрънка и по никакъв начин не мога да я накарм да пропие!Това което ми хрумна и да я кърмя със силиконовите накрайници, че после по лесно да свикне със биба/макар че тя пие сок от биба, а и смуче залъгалка/ Проблема е че просто ТЪРСИ КОНТАКТА, НЕ МЛЯКОТО! Та другия вариант е да я оставя на баба и,тя да пробва със шишето, но ще го запазя за в краен случай ! А иначе ми се иска да не приключвам, но незнам дали ще ми е до цедене в даден момент , а и стреса сигурно ще ми дойде в повечко. Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 198
Стискам палци за момченцето, бъди уверена и направи така както ти подсказва майчинското чувство. Имаш две дечица и двете се нуждаят от теб, така че постъпи така както сметнеш за добре. Успех ти желая!

# 6
  • Мнения: 4 242
Моя позната лятото ходи на море с мъжа и големия си син, а бебето (тогава на 6-7 месеца) остави при майка си. Беше подготвила кърма във фризера а тя се цедила там няколко пъти в денонощието за да подържа лактацията. Когато се прибра малкия засука все едно не се е отделял от майка си.
Така че опитай ако имаш желание да продължиш, струва си.
Късмет!

# 7
  • Мнения: 1 878
veni-b , опитайте със силиконов накрайник тип чаша, ние така приемаме други течности, а за биберони  Naughty нещем и да чуем. От какво ще оперират баткото и в друг град ли ще е? Питам, защото и нашия батко го оперираха преди време в пирогов, но стояхме само 2 дена и аз можех да излизам по всяко време.

Дано всичко мине леко и бързо и да сте по-скоро всички здравички и оново заедно вкъщи  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 2 531
Не само друг град ами друга държава- Германия!Самия престой в болницата наиснина няма да е дълъг, но общо - ще отидем поне 3 дни по рано и ще останем поне седмица след това- та мин.10 дни! По принцип не е спешно и го бях отложила за Март, но не предполагах че ще ми е толкова трудно, от една страна за мен самата, от друга и за бебето! Днес дори ми мина през ума да отложа всичко, но неизвестностите покрай баткото толкова ме притесняват, че не мога да си намеря масто, за сън да не говорим. Затова реших да не отлагам, а дали ще отбия бебето сега или месец-два по късно, все ще е сложно.
А иначе си купих салвия и почвам да пия, та поне като ми намалее кърмата по естествено ще стане отбиването и малката ще не ще се пропие мляко. Както писах вече проблема е в това че търси контакта с гърдата! Пък ако е речено ще продължим да се кърмими после пак, кой знае?!Поне имам опит в стимулиране на лактацията вече!

# 9
  • Мнения: 1 878
Милия батко, стискам ви палци всичко да минава и да го забравяте  Praynig

Който ще гледа бебка ще трябва да я гушка повече и тя ще свикне - нужна е просто любов  Hug Нека да тренира отсега, за да свикне бебо с временната мама, може пък някоя твоя блузка да облича заместничката и така бебо ще се чуства по-комфортно. А пък ако имаш някоя много близка мама под ръка да те замести като кърмачка  newsm78 - е това почти звучи като научна фантастика, ама ей так ами хрумна просто  Laughing

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Батито ви да се оправя  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 983
Кураж!!! Ще е трудно на бебока, но ще свикне.
Дано всичко мине добре с операцията на баткото, стискама палци Praynig Praynig Praynig

# 11
  • Мнения: 2 531
Sunnily* ще я гледа баба и която е свикнала с нея! А това за заместването с друга кърмачка не става поради факта че сучи основно вечер и нощем, през деня сме заместили храненето, иначе съм съгласна за това!

# 12
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Вени, желая ви успех с баткото и ти стискам палци. В Момента той е най важния. Ако можеш да поддържаш лактацията - добре, но ще имаш много други грижи и предполагам няма изобщо да ти е до това. Живот и здраве като се върнеш бебка може пак да просуче. Сега мисли за Батето, а бебе няма да умре от глад. Дъщеря ми и тя не иска шишета-знам за какво говориш. Момичетата са ти казали- гушкане му е майката- баба ше гушка , а като се върнете - каквото сабя покаже. Успех ти желая и целувки на баткото.

# 13
  • Мнения: 6 243
Теди, стискам палци да сте добре всички и скоро да се обадиш, че сте се завърнали. Малката ще бъде добре при баба, не се притеснявай за нея.

# 14
  • Мнения: 6 206
Теди, стискам палци да сте добре всички и скоро да се обадиш, че сте се завърнали. Малката ще бъде добре при баба, не се притеснявай за нея.
И аз така.
Всичко ще бъде наред. Hug

Общи условия

Активация на акаунт