Не ще да яде кърма!

  • 933
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Незнам съвет ли искам или просто да се оплача.......
От 4 месеца дъщеря ме яде кърма от шише, защото отказа да суче, аз и предложих шишето и дотам. Цедя се като крава \с извинение\ , а тя ми яде сутрин по някакви си 50-60мл., вечер със зор 100-120мл. , до скоро имахме и ядене \пак кърма в 10ч.\, но го отказахме и него  Cry . Просто незнам какво да я правя. На обяд яде зеленчуково пюре, следобяд каша - тях си ги изяжда. Незнам, но съм нещастна и ядосана.......хората какво ли не правят да имат кърма, аз имам да я удавя, а тя не я ще....... Cry

# 1
Боже! Светът наистина е объркан. Надявам се всичко при вас да се оправи и детенцето да започне отново да се кърми с желание! Успех!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
вси4ки бебета по някое време решават, 4е не им се яде мляко-независимо дали от гърда или бутилка. И моята бебка правеша така. Но не се притеснявай-това ще отмине. Дотогава прибавяй малко каша или плодово пюре в бутилката с кърмата, за да и' е по-вкусно и я излъжеш-при нас действаше.В краен слу4ай давай с лъжи4ка-има шишета с накрайник лъжи4ка, вместо биберон.Успех и не се отказвай

# 3
  • Мнения: 1 072
Здравеи. И аз искам да ти дам кураж да надвиете ста4ката...
Както горе мамите те посьветваха овкусяваи и малко кьрмата с ка6и4ка, пьк дано хапва пове4е грамове. Не се отказваи, има и таквиз моменти, ... Wink
Успех и много тьрпение.

# 4
  • Мнения: 673
Пробва ли да даваш кърмата с лъжичка?

# 5
  • Мнения: 276
Ne, no njamam i nervi. Dnes i kupihme biberon za kasha i s nego i dadoh....edva ne ja udavih Sad  6te produlgim da se borim, blagodarja vi!

# 6
  • Мнения: 385
Не тормози детето с каша, давана с биберон. Това не е мляко и трябва да се внимава, че ще му натовариш коремчето с голямо количество наведнъж.

Според мен ти искаш беба да яде повече отколкото тя има възможност. Щом намалява количеството кърма, значи се засища с другата храна. Може би напираш много с количествата пюрета и каши, които даваш.

# 7
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: Инка
Не тормози детето с каша, давана с биберон. Това не е мляко и трябва да се внимава, че ще му натовариш коремчето с голямо количество наведнъж.

Тя млякото  е дала с биберон за каша - за да я излъже да хапне повече мляко. Wink

# 8
  • САЩ
  • Мнения: 323
И аз като Инка мисля, че бебетата си отказват млякото когато захранването върви бързо. Може да пробваш да намалиш или да махнеш другата храна и да видиш все така ли ще продължи да си отказва млякото. Все пак през първата година основната храна на бебето трябва да е мляко, защото само то се усвоява пълноценно от организма.

# 9
  • Мнения: 503
Цитат на: summer
И аз като Инка мисля, че бебетата си отказват млякото когато захранването върви бързо. Може да пробваш да намалиш или да махнеш другата храна и да видиш все така ли ще продължи да си отказва млякото. Все пак през първата година основната храна на бебето трябва да е мляко, защото само то се усвоява пълноценно от организма.

То4но така е, моят опит го потвърждава. Когато захранвах дъщеря си, след 6-месе4на възраст, бях 4ела, 4е при по-късно захранване, захранването може да проте4е по-бързо, така и направих. До към 8 месеца беше основно на кърма, но с 3 пъти на ден даване на твърда храна, макар 4е "даване" е силно казано - някои дни хапваше по 1-2 ч.л., други дни изобщо не искаше. За съжаление, тогава този форум не съществуваше Cry , а аз все бързах Embarassed  Embarassed  Embarassed  да "стигнем" бебетата, захранени по българската схема, все едно това е някакво състезание, кой яде пове4е и по-разнообразна храна на по-ранна възраст. Резултатът беше, 4е на 11 месеца имахме 4 хранения с твърда храна с по 4-часови интервали между тях. Кърменето остана само между храненията и през нощта, до към 14-месе4на възраст, когато дъщеря ми се отби сама  Cry , но по моя вина Cry . Нали все бързах  Embarassed .
Затова, от опит мога да ти кажа, НЕ БЪРЗАЙ! Дори да намалиш коли4еството на твърдата храна, да я даваш много рядко, или дори по4ти да не даваш, за бебето е по-добре да полу4ава пове4е кърма, отколото пове4е твърда храна. Или пък, ако не искаш да намалиш броя на храненията с каши и пюрета, намали коли4еството, прави кашите с кърма, щом имаш. Важното е наистина до 12 мес. основната храна на бебето да е кърмата! И аз ве4е го знам, и второто си дете, живот и здраве, ще гледам така!

# 10
  • Мнения: 673
mamma_p, и аз щях може би да направя твоята грешка, и аз се юрнах тези дни да тъпча детето с твърда храна. Но ще намаля темпото като че ли, и без това ми остава кърма и бучките пак започнаха.

# 11
  • Мнения: 276
Ne ste pravi, vuobshte ne burzam s tvurdite hrani, dage naprotiv. DADOH I KURMA S BIBERON ZA KASHA, ZASHTOTO VE4E MI SE BESHE SLU4VALO DA NESHTE DA JADE ZARADI BIBERONA. NO I TOVA NE BESHE PROBLEMA. OPSS
Izvinete za glavnite bukvi, ne beshe naro4no.

Prosto neshto ne mu beshe dobre na detence, ot dva dni vsi4ko e ok. Papame si kakto predi, tri jadeneta sa ni kurma.

Blagodarja na vsi4ki Simple Smile

# 12
  • Мнения: 673
Защо не пробваш пак да й предложиш гърдата? Може да няма успех, но пък ще си опитала Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Katelina
Незнам съвет ли искам или просто да се оплача.......
От 4 месеца дъщеря ме яде кърма от шише, защото отказа да суче, аз и предложих шишето и дотам. Цедя се като крава \с извинение\ , а тя ми яде сутрин по някакви си 50-60мл., вечер със зор 100-120мл. , до скоро имахме и ядене \пак кърма в 10ч.\, но го отказахме и него  Cry . Просто незнам какво да я правя. На обяд яде зеленчуково пюре, следобяд каша - тях си ги изяжда. Незнам, но съм нещастна и ядосана.......хората какво ли не правят да имат кърма, аз имам да я удавя, а тя не я ще....... Cry


И аз се чувствах като крава, защото само се цедях - но при нас е така от самото начало - просто го мързеше да дърпа от гърдата(2-3 дни го бяха хранили от шише с огрооооомна дупка в болницата)...
А пробвала ли си кърмата?
Аз лично съм близвала от мойта - беше сладникава; познавам няколко майки, на които кърмата им била горчива...
Та се чудех, ако твойта евентуално е горчива, дали Бебка не харесва повече каши, защото са сладки...

А иначе бебетата харесвали кърмата повече, ако майката си хапвала често копър. И обратно - ако в менюто й присъстват чесън, лук-кромид и др.
Дано съм ти помогнала...
Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт