от кога мед

  • 2 583
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 082
от кога се дава мед на децата?дъщеря ми е със запек от както се е родила и нищо не и действа.от 2-3 дни и давам топла вода или чаи с малко мед и след един-два часа има ефект.пак е запечена,но поне се изаква помалко.преди това 2месеца пихме Дуфалак,но нямаше особен ефект.та мисълта ми беше за меда-мога ли да и давам или не

# 1
Zdr, i az zatova pitah minalata sedmica,zashtoto moita dushterichka beshe bolna,no tia ne haresa meda.Shte probvam po-natatuk pak!

# 2
  • Мнения: 1 072
Като ти гледам лентичката може да даваш. По принцип до 1 годинка не може.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щом даваш и няма реакции, какъв е проблемът? Няма причина да го спреш, особено щом помага.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Достатъчно големи сте за мед, а и щом не е имало някаква реакция след първото даване - нама от какво да се притесняваш.
А за запека бих ти препоръчала терапия с Алое вера гел.

# 5
  • Мнения: 2 082
а как става терапията с алоето.а реакцията на меда веднага ли става-не вреди ли в дългосрочен план-след време да се проявят алергии

# 6
  • Мнения: 574
Вие сте преминали този период. Вече сигурно си имате "имунитет". Сестра ми е била супер алергична към много неща и към шоколада.Доктора казал да не я спират , а да дават по съвсем малко и да увеличават дозата. Сега аз много съжалявам ,че е казал така ,защото винаги се делеше на две шоколада ,а не само за мен. Това между другото ти го казвам  в смисъл ,че вече явно няма да ви пречи медеца.

# 7
  • Мнения: 14 133
Нищо подобно.Най-рано след 3години.

# 8
  • Мнения: 8 505
Можеш да даваш вече Peace

# 9
  • Мнения: 1 652
След първата година мед може да се дава.а за разхлабване-круша(действа)

# 10
  • Мнения: 1 237
След 1 г. може да даваш,особено щом няма някаква реакция.Аз давам от преди 4-5 мес. като подслаждам чая й с малко мед.

# 11
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Може да се дава след годинката, ако не сте фамилно обременени. Но щом няма засега реакция, давай и без проблем.
За разхлабване, сушени сливи-накисни ги малко във вода и и дай да хапва, круши, сок от сливи или компот, както и от круши

# 12
  • Мнения: 60
Здравей:)
Аз все още мед не съм давала на малкия,но той също имаше запек,докато не реших проблема с фреш от портокали:) успех..

# 13
  • Мнения: 1 564
Спокойно можеш да даваш.

# 14
  • Мнения: 2 534
Започнах да давам на Поли след година и четири месеца някъде . Подслаждам и само чая с него .

Общи условия

Активация на акаунт