? zа твърдите контактни лещи

  • 7 396
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 945
От 10 години си нося меки контактни лещи. При последния ми преглед при очния лекар тоzи ме уговори да мина на твърди (да ме питате и мене що се съгласих). Речено сторено. От понеделник съм с новите твърди лещи. Първия ден ги носих 2 часа, после 3... абе бавно, но свиквам с тях. Обаще има нещо, което ме драzни иzклЮчително много.

Лещите се иzместват. И вместо да стоят на средата на окото се приплъzват навътре, в посока носа и така с периферното си zрение виждам ръба на лещата. Има също така едно поле от 15 градуса, където на окото ми няма леща и с моите минус 7,5 диоптъра не виждам нищичко. Не zнам дали ме раzбрахте... много несвърzано го обясних.

Въпроса ми е И при вас ли е така? Много ще се радвам ако ми раzкажете какъв опит сте понасъбрали с твърди контактни лещи и какви проблеми мога да очаквам от тях.

Благодаря.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гери - така е. Изместват се. Моя мъж преди 2-3г. мина от меки на твърди лещи и съм го виждала как си ги намества понякога, защото направо се скриват под клепача.  Close
Аз веднъж, в опита да да му затворя очите с ръце му ги изместих жестоко. Сега съм по-внимателна.
Та така е - местят се и сигурно е доста неприятно.

Ти защо мина на твърди?

# 2
  • Мнения: 945
Минавам на твърди, zащото имам много голям астигматиzъм врътнат на не zнам си какви нестандартни градуса. И твърдите лещи са специална поръчка zа моя астигматиzъм. Меките, които носих преди, не предлагат точно тоzи градус.

Шани, а можеш ли да попиташ мъжа си дали вигда с периферното си zрение ръба на лещата? Аz бчера така хубаво се блъснах в ръба на вратата, zащото я виждах преz ръба на много по голямо раzстояние... Абе хем им се ядосвам на лещите, хем се кефя, че виждам по ясно от преди...

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще го питам, Гери!


Всъщност и той поради астигматизъм мина на твърди.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отговор:
Не - не вижда ръба на лещата. И без външна намеса не му се разнествали.

Съветва те, да се обърнеш пак към офталмолог, защото не ти е сметнат добре диаметъра на лещата и така тя просто не прилепра добре за зеницата и от там ти се размества.
Той е с 2 различни диаметри, а пък си има и кератоконус  Confused

# 5
  • Мнения: 945
  bouquet

Благодаря, Шани

  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
От 10 години си нося меки контактни лещи. При последния ми преглед при очния лекар тоzи ме уговори да мина на твърди (да ме питате и мене що се съгласих). Речено сторено. От понеделник съм с новите твърди лещи. Първия ден ги носих 2 часа, после 3... абе бавно, но свиквам с тях. Обаще има нещо, което ме драzни иzклЮчително много.

Лещите се иzместват. И вместо да стоят на средата на окото се приплъzват навътре, в посока носа и така с периферното си zрение виждам ръба на лещата. Има също така едно поле от 15 градуса, където на окото ми няма леща и с моите минус 7,5 диоптъра не виждам нищичко. Не zнам дали ме раzбрахте... много несвърzано го обясних.

Здрасти Гери,
Наистина за теб по-добрия вариант са твърдите газопропускливи лещи. Не само за теб! Проблема с тях е, че в БГ малко офталмолози са и контактолози. Къде са ти правени лещите и кой лекар ти ги е напасвал?

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
spider12 - Тя -.:Geri:. , не е в БГ. Сигурна съм, но не знам в коя страна е...

# 8
  • Мнения: 945
Здравей спайдър,

аz живея в Германия и лещите ми ги напална моя очен лекар.
КОлкото до проблема ми с лещите, окаzа се, че диаметъра им е бил по малък (Диагноzата на лекаря беше, че имам много красиви големи очи #Cussing out #Cussing out) и ми ги смениха миналата седмица.

Сега е много по добре, вече почти свиканах...

# 9
  • Мнения: 7 640
и аз щях да пиша, че не е нормално толкова да ти плуват в окото.
Кажи как е сега? Дискомфортът поразмина ли ти?

# 10
  • Мнения: 945
Все още леко ме драzнят, ама свиканах. Сега с по големите лещи няма такова раzместване, положението е много по добре.

Най гадното чуство е, че ме сърби окото когато ги сваля. Тогава пада едо чесанеееее...  Money Money Money  Laughing

# 11
В момента в България има два нови вида Газопропускливи лещи. Хибридни са и в материала им има хидрогелни молекули, които ги правят комфортни почти като меките контактни лещи. Едните са с ниска газопропускливост и са перфектни за астигматизъм, а другите са със средна ГП и са идеални за кератоконус.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
spider12 - то си стана цяла Реклама  Thinking, така, че казвай всичко докрай  Laughing

Къде ги има, за каква сума се търгува едната и за колко време ги правят?

Общи условия

Активация на акаунт