астматично дишане

  • 1 178
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 388
Здравейте мами,
много пъти този сайт ми е помагал за какви ли не неща, свързани с бебето. Сега имам следното, много важно питане.
Синът ми направи една кратка криза, в която обаче имаше затруднено и много характерно за астамата хриптящо дишане. Лекарката ни обясни, че това е начало на астма, но имало голяма вероятност, щом пристъпът е толкова рано това да е единичен случай, който няма да се повтори.
Честно казано - косата ми се изправи, защото аз имах подобен проблем по време на бременността, но никаго преди или след това!
Моля ви, ако някой има опит с подобни проблеми да ми пише. Ще съм благодарна за всяко мнение.
Бебето ми беше тогава на 2 месеца, а сега е на 3.
Целувам ви
Мама Таня

# 1
Незнам дали ще мога да ти помогна с нещо.Синът ми беше астматик,първия асматичен пристъп получи на 8 месеца,моментално ни взеха в болница.Пристъпа е затруднено дишане и свиркане на гърдите.Израсна го на 7 год.Но при вас може би няма нищо такова,дано всичко си е наред с детенце.Пожелавам ви много ,много здраве.

# 2
  • Мнения: 8 585
"в която обаче имаше затруднено и много характерно за астамата хриптящо дишане."- което най-често се нарича "бронхиолит" и е често срещано обикновено вирусно бебешко страдание. Освен ако не се касае за хрема със стичащи се секрети и леко шумно дишане.
Честно казано, учудваща е лекотата, с която се произнасят сериозни диагнози без достатъчна обосновка...

"Лекарката ни обясни, че това е начало на астма"-несериозно...изобщо.

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 20:53 от Birdie

# 3
  • Мнения: 1 942
Виж астматичния пристъп не е точно хриптящо дишане  newsm78 Опасявам се, че едно ДжиПи не е добре подготвено да го чуе и разпознае. При следващ такъв проблем искай направление за пулмолог /белодробен лекар/ и алерголог и паралелно с лечението на стандартната медицина започни и хомеопатично лечение ако се окаже наистина астма.
При нас всичко започна на горе-долу на тази възраст и дълго време го водеха бронхит.
И дори да е астма, не е толкова страшно, хваща и се цаката и на тази гадост! Ще се преборите  Peace Пази бебчето от вируси и настинки, при нас те стартират всеки пристъп.

# 4
  • София
  • Мнения: 418
Silveto, какво хомеопатично лечение да започне? Нали класическата хомеопатия отрича стандартните медикаменти.
Изобщо не може да се каже, че това е начало на астма. Може наистина да не се повтори никога повече. Не бързаи да се плашиш.
Желая ви здраве!

# 5
  • Мнения: 1 942
А бе те нека си се отричат!!! Да, има лекарства, дето докато ги даваш няма смисъл да даваш хомеопатични /блокират действието им/, но пък то да не е посточнно да е на инхалации и кортикостероити. Има доста големи интервали между пристпите. Не ми пука кое помага - хомеопатията или нормалната медицина, важното е че детето има подобрение!

# 6
  • София
  • Мнения: 418
Не, че имам нещо против.Само питах,щото аз пробвах само с хомеопатия и си докарах малка беля и се отказах от хомеопатията. Та затова питам дане би да си открила нещо съвместимо.

Общи условия

Активация на акаунт