тест за малформации

  • 1 492
  • 20
  •   1
Отговори
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
имам въпросче. интересува ме колко от вас са си правили тес за малформации без да са имали повод за това. това е първата ми бременност и съм на 29 години, т.е не е задължително да правя такъв тест, но много се чудя дали да не го направя за собствено успокоение. моля, ако има майки, които са го правили да споделят мнението си за или против. благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 5 718
за какви точно малформации? Даун ли имаш предвид или нещо друго?

# 2
  • Мнения: 3 447
Ако имаш предвид биохимичен скрининг - аз съм си го правила, но бях на 32. Все още не съм в рисковата група, но го направих за собствено успокоение. Феталната морфология също.

# 3
  • Мнения: 554
Аз също съм на 29 години и си направих биохимичен скрийнинг без да съм имала каквито и да било подозрения за нещо нередно. Просто реших ,че щом го има като възможност е добре да се направи. Резултата беше добър и ти става по- спокойно. Има болници където ако ти водят консултацията ти правят въпросното изследване задължително, което е много добре според мен. Шейново е една от тях.

# 4
  • Мнения: 76
Аз родих второто си бебе на 36 г. и гинеколожката ме посъветва да си направя амниоцентеза - в рода ни няма малформации, не съм правила аборти и изобщо всичко си беше наред, но след 35-36 г. това изследване се прави в БГ - в света от доста отдавна. И аз първо си направих скрининга, резлтата беше О.К., но все пак се реших и на амниоцентезата. Притеснявах се, защото то си е сериозна интервенция - боднето с иглата, за да се вземе околоплодна течност, психическото напрежение и пр... Не мога да кажа, че е много болезнено, но си е неприятна процедура. Правиха ми я в Майчин дом, струваше около 300 лв. Слава богу, всичко ни е наред  Laughing и сега си имам заедно с момиченце на 8 г. и 7 - месечно момченце...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз съм на 36 години и си направих БХС, той показа много малък риск и с доц. Кременски решихме, че не е необходима амниоцентеза .

# 6
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ако имаш предвид биохимичния скрийнинг той е задължителен за след 35 години и пожелателен преди това но тъй като това не е диагноза а по-скоро вероятност аз лично реших да не го правя но ако мислиш че това ще те успокои си го направи ,кръв се взима ако не се лъжа да 20 г.с.
успех и леко бременеене   bouquet

# 7
  • Мнения: 307
"Амниоцентезата не е метод за изключване на всички генетични заболявания и вродени аномалии и не дава абсолютни гаранции за раждане на здраво дете.
Амниоцентезата дава информация само за заболяванията, за които е изследвана амниотичната течност. Не съществува такова медицинско изследване, което абсолютно да гарантира раждането на здраво бебе."  / сп. "Мама" от януари 2006 /
Не звучи много успокояващо, но не се отдавай на мрачни мисли. Ти едва ли имаш основание за тревога. Успех.

# 8
  • Мнения: 2 849
Аз съм от тези ,които не са имали основание за изследване .Правих биохимичен скрининг ,защото ми влиза в пакета от изследвания към консултацията в Шейново .
После правих и една морфология 20 седмица ,за мое спокойствие .

# 9
  • Мнения: 1 031
Аз също съм на 29 години и си направих биохимичен скрийнинг без да съм имала каквито и да било подозрения за нещо нередно. Просто реших ,че щом го има като възможност е добре да се направи. Резултата беше добър и ти става по- спокойно.

Напълно съм съгласна, и моята история е такава, само дето аз бях на 25 г.

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Благодаря на всички за отзивчивостта. Направих вече скрининга, сега чакам резултатите, дано всичко да е наред. Не съжалявам, че го направих какъвто и да е резултата. Сега може би ще ми се смеете, но може ли някой да ми обясни какво е феталната морфология.  Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 1 877
Благодаря на всички за отзивчивостта. Направих вече скрининга, сега чакам резултатите, дано всичко да е наред. Не съжалявам, че го направих какъвто и да е резултата. Сега може би ще ми се смеете, но може ли някой да ми обясни какво е феталната морфология.  Embarassed

struva okolo 50 leva i predstavliava podrobno preglejdane organite na bebeto: sarce (s kameri), mozak (vsichki chasti, koito dori ne moga da izbroia), babrcei, daljina na krainici i prochie. gleda se ot opiten ehografist, preporachvam ti doc. Tomova, preglejda podrobno i vsihcko obiasniava.

# 12
  • Мнения: 3 116
Аз родих на 28 години и реших да нe правя биохимичен скрининг защото се базира на статистически резултати и резултатите могат да ти изкарат ангелите без каквато и да  е причина  Thinking

Правих два пъти обаче фетална морфология, в 20 и 28 седмица. Вторият път се наложи защото първият път не се видя добре сърчицето  Hug

Правих го в МЦ Фемина, при д-р Марков. Много съм доволна от прегледа  Sunglasses Прегледа беше около 45 минути, на ехограф. Много добре го е описала vaniliaice  Flutter На този преглед може да се установят проблеми от рода синдром на даун, заешка уста, птичи гърди, броят се пръстчета, гледа се за малоформации на всички органи включително мозък и сърце. Преди година струваше 50 лева и ако искаш запис на видеокасета още 10  Whistling

Успех Simple Smile

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 12:06 от ritka

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Благодаря за информацията на всички. Мога да се похваля, че днес си получих резултата от серумния скрининг и той е 1:10000, което ме радва иззключително много. Днес също бях и на така наречената фетална морфология, от която резултатът също беше много добър, бебо  preggoсе развива много добре и е в абсолютни норми. Много се радвам! Не се сдържах да не се похваля newsm53
Испех на всички майчица желая!

# 14
  • Мнения: 247
Извинете, но май не срещнах из постингите в коя г. седмица е добре да се направи феталната морфология, ако имаме желание за това, разбира се!

Ясно е, че ще е след като са се развили органите на бебчето, но сигурно има най-добър период за това?!

Общи условия

Активация на акаунт