За ваксината Priorix

  • 2 133
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Утре ни предстои поставяне на ваксината против рубеола,морбили и паротит.Синът ми е на 1г.1м. и е с АБКМ.Много съм притеснена  след всички писания свързани с реакциите на дечицата след поставянето на тази ваксина-залитане,неадекватно поведение.
Въпросът ми е наистина може ли тези реакции да са свързани с ваксината.Изчетох внимателно листовката но Priorix-а и никъде не срещнах подобни неща.Изобщо какви реакции може да има освен описаните.
Също така искам да попитам не е ли по-удачно да изчакаме този грипен период и след това да я поставим.Последното ме интересува,тъй като имаме по-голяма кака,която ходи на у-ще,и там непрекъснато има кашлящи и болни деца.
Виждам,че Birdie e online и ако е възможно да ми даде отговор.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 8 585
Непречистената и общо взето некачествена ММР може да предизвика редица проблеми. Но Priorix и MMR II са много добри ваксини. Аз лично работя с Приорикс и за 10 години не съм виждал нито едно оплакване от дете. Случвало ми се е да ползвам и ММР II, от която също имам отлични впечатления.
Както сте и прочели, никъде в спектъра на противопоказание за поставяне на ММР не се посочва АБКМ.

Последна редакция: пт, 24 фев 2006, 01:39 от Birdie

# 2
  • Мнения: 112
А ОТНОСНО  ОТЛАГАНЕТО поради грипната обстановка?

# 3
  • Мнения: 8 585
Няма никаква връзка между грипната епидемия и ваксинацията. Трябва към момента на ваксинацията детето да не е болно.
Но и да се случи да се разболее дни след ваксинацията, това не компрометира резултата от нея. Няма как да се предвиди кой и кога ще се разболее от грип...Може и да отложите с месец, разбира се. Не е проблем. Но не е и задължително в дадената обстановка.

# 4
  • Мнения: 112
Благодаря на Birdie за отговорите.Ако за още нещо се сетите по темата ще следя с интерес.

Общи условия

Активация на акаунт