Не ми върви захранването

  • 398
  • 9
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 224
 SadНе зная защо така....Не ми върви захранването и тава е...Започнах преди 4 дни с оризова каша-близна,близна и започна да й се гади noНа следващият ден пак предложих оризова каша-същата работа noПравя я по всички правила-с малко кърма,леко топла като кърмата..Не и не !На следващият ден дадох плодово пюре-ябълка и тиква-ближе ,ближе....пак й се гади.. noПреди малко пак я пробвах -близна две лъжички ,после разредих пюре с доста кърма и го предложих със шише-чеса си венците със шишето и случайно глътна 10гр Misc Baby BottleТя е само на кърмене и въобще не обича шише-дори когато ме няма и й оставя кърма в шише не го пие Twisted EvilСега остана да пробвам зеленчуково пюре...Моля ,дайте ми съвет!!!!Как да я накарам да хапва нещо различно от цица???

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Може би не е готова? Проявява ли повечето признаци за готовност за захранване?
Прескочи няколко дена (или седмица-две, ако не бързаш) и пак пробвай. Някои деца са готови по-рано, други по-късно.

# 2
  • Мнения: 6 472
Пробвай да не и даваш нищо няколко дни и после опитай пак. По ред причини аз заочнах да захранвам Марти на 4,5 месеца. Опитах с различни неща, но реакцията беше точно като при вас. Понеже имам едно супер злоядо дете, реших че най- голямата ми грешка ще бъде и сега да продължа да настоявам. Спрях и след 2 седмици като стана на 5 м опитах пак. В началото пак отказа, но после се оказа, че просто не и хареса ябълката. Като и дадох тиква  я опука за секунди.

# 3
  • Мнения: 1 383
Изчаквай поняколко дни и предлагай отново. Още сте малки. И при нас беше така в началото, реално почна да яде на 7 месеца. И все още, на 8, яде малки количества. Няма значение, важното е да е с желание. Не се притеснявай за здрането на бебето си, щом суче достатъчно. Опитвай различни храни, пробвай да даваш с пръст, и най-важното, не се изнервяйте взаимно.

# 4
  • Мнения: 694
Аз незнам дали е правилно,но можеш да пробваш нещо любимо на децата-например банан.И ние имахме проблем с тиквата-само да му я сложа до устата и прави едни физиономии-леле.Давах три дни-резултата общо 4 супени лъжици.Сега му дава морковено на Хип-явно му харесва-отваря си устичката като му го давам.Изяде цяло малко бурканче за 3 дни.Днес ще пробвам с морков-Хипски и тиква домашна-мешено-ще видим кво ще стане....

# 5
  • Мнения: 649
да ви дам един малък съвет  Grinning нашето любимо ядене е морковеното пюре на Хипп и яде всички други зеленчуци само ако са смесени с морков  Mr. Green обаче ги яде с ухота! вече започна да става малко жълт, ама като му е вкусно така Laughing
 изпробвай с различни храни и ако ги отказва по-добре направете малка пауза

# 6
  • Мнения: 175
Перуника, не се притеснявай. Малко по малко ще прояде. Мисля обаче, че е грешка да му даваш храната с биберон. Давай си й с лъжичка. Няма за къде да бързате. Можеш да я поизчакаш няколко дена и нищо да не й предлагаш, но можеш да й даваш различни неща само да опитва(но поне няколко дни едно нещо, за да свикне с вкуса му). В началото докато разбере, че може да с нахрани и от друго, й предлагай хапването след кърмене, че иначе например моята се изнервяше ако правех обратното.
И моята госпожица така почна малко по малко да хапва ... но ние не бързахме за никъде. Започнахме със зеленчукови пюрета. Важното е, че отваря уста и има желание да опитва. Аз след много проби установих, че не й харесва чист морков, а повечето неща с грах с удоволствие хапва.
Така че всяко бебче си има свой вкус Simple Smile

# 7
  • България
  • Мнения: 224
Благодаря за отговорите HugЗнаех си ,че мога да разчитам на вас!!!Пониже й излезнаха от 4 мес .зъби и сега е на 5 мес. и 4 дни ,има 4 зъба,тежи 9кг,опитва се да става,слагам я седнала за малко,дори я слагам в "паяк"за разнообразие-реших,че вече е готова за захранване,но явно не е .ще изчакам 2-3 дни и ще дам зеленчуково пюре.Все пак всичко е въпрос на вкус WinkОще веднъж ви благодаря!!!Спестявате ми много тревоги и ми показвате правилният път! Hug

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
И ние бяхме така направихме 6 месеца и реших,че вече е време и започнах с оризовата кашичка.Но малкият ми син упорито отказваше.Тогава реших,че няма смисъл взаимно да се мъчим и изчакаш може би повече от две седмици когато вече с готовност си я хапваше.ЮСигурно и при вас е така.

# 9
  • Мнения: 1 878
ние започнахме захранването почти на 6 месеца с каша. Първите ми опити бляха направо печални - бебо с втрисаше от погнуса след лъжицата и ме гледаше учудено какво ли се опитвам да го правя  Mr. Green Аз не настоявах през ден два та и повече така предложа той се втресе и аз спра, след около три седмици някак от самосебе си беб започна да си отваря устицата и ние стартирахме захранването. Е първата кутия каша си я изхвърлих почти пълна, ама такае като ме мързеше да му я приготвям домашна  Mr. Green

Успех и важното е да не го насилваш, че може да се превърне  задълго после в едно злоядо дете.

Общи условия

Активация на акаунт