рецидив на гуша

  • 8 750
  • 16
  •   1
Отговори
здравейте,след 2годишно лечение на дифузна струма с пропицил бях добреСлед което ми назначиха 6 месеца ремисия/т.е. без лекарства.Приз тези 6 месеца имах урологични проблеми след което ми предписаха доста антибиотици и точно тогава разбрах чеп съм бременна Заради лекарствата които бях пила гинеколозите ми препоръчаха аборт-ужасен спомен,след което състоянието ми рязко се влоши Хормоните ми отново са извън норма отново съм на пропицил.,нямам възли,но просто това състояние на сърцебиене и мускулна слабост ми и идва в повече.Добре ,че поне имам едно дете, защото ако трябваше да изчакам всякакво лечение кога ли щеше да ме споходи това хубаво чувство.Няма ли билскови рецепти ,които да помагат при това състояние.Постоянно се  ровя в интернет и чета какви ли не статии-но без особена значимост.Единствено кето ми помага е упражненията на Норбеков които правя по книгата му.ако някои знае друг начин нека пише.Пробвал ли е с жен-шен за които има реклами  илишлебник байкалски.Балагодаря предварителноІ

# 1
  • Мнения: 804
 Здравей, малко късно отговарям, но...сега виждам темата ти.
Аз се лекувам от гуша от 8 години. Спасение няма, помага спокойствието, нещо с което да намериш да се занимаваш и да те успокоява.
  След дълга борба и множество ртецидиви, се наложи операция, не е сложна и минава леко.  За съжаление, макар и операцията да бе успешна, гушата ми пак започна да расте, но все пак е малка и лесно се контролира. Сега съм на поддържаща доза -половин тирозол(от пропицила получих алергия след дълго ползване, както и от лекарствата преди това, но това е подобно). Вече съм бременна, предварително знаех, че за да е в безопастност плода, трябва да съм в добро състояние и да приемам лекарства в малка доза. Сега дори лекаря се чуди как хормоните ми са идеални, пак казвам спокойствие Peace
  Много неща съм пробвала, билкови лекарства също, но успях да намеря нещо, с което ми е приятно да се занимавам и като че ли това ми помогна. Успех. Пиши как си!

# 2
към smily_5q
 
Благодаря за отговора.Малко ми поолекна .Понякога изпадам в ужасни депресии.Радвам се че чакаш бебе.Дано всичко мине леко.Искам да те попитам имала ли си проблем с косата ,защото аз преди 2г.имах косопад които спря от себе си ,но дори и сега бретона ми е силно оредял,въпреки използуваните маски и дори това е една от причините за моята тревожност.Не знам кавво да правя и какви изследвания да направя.Ходих на кожен лекар но тя каза,вероятно е от гушата и това бе всичко.Ако знаеш нещо пиши?

 pepina25

# 3
  • Мнения: 419
Косопада е от самото заболяване. При правилно лечение не би трябвало да имаш тези симптоми, които изброи. Споделила ли си със своя ендокринолог? След като ги усещаш, значи или трябва да се прибави друг медикамент, или да се промени дозата. Когато ти се назначи адекватно лечение, ще се оправи и косопада.

# 4
  • Мнения: 883
На мен миналата седмица ми поставиха диагноза "тиреотоксикоза с дифузна гуша", сега пия лекарства, но са различни от тези които сте споменали момичета, защо ли? Важното е, че вече не залитам по улиците, но как ми се спиии...както си говоря с някой очите ми се затварят и нямат отваряне- заспивам за секунди Embarassed.

# 5
zdraveite mnogo sum pritesnena
mislia 4e imam gu6a no me e strah da se isledvam da ne mi se prismeiat 4e si vnu6avam
nqkoi moje li da mi obiasni kakvi to4no sa simptomite na gu6ata i kakvo vi e nakaralo da otidete na lekar
4etoh mnogo i do momenta pove4eto koeto sum 4ela me pla6i o6te pove4e

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Аз имам такива проблеми с щитовидната жлеза. Първите ми оплаквания бяха преди 10 години. Тогава ми казаха вариантите - лекарства/които дефакто не лекуват а контролират/ или операция. Аз лекарства не мога да пия, такъв човек съм - депресирам се само при мисълта да съм на каквито и да е хапчета и затова избрах операцията - 1997г. Всичко беше наред до миналата година - получих сърцебиене и беж при доктора. Има рецидив, едно малко възелче което за сега не расте, хормоните ми бяха добри и не ми назначиха лекарства. Ако нещата се влошат не знам какво ще правя...най-вероятно пак операция ако е възможно или йод.
Сестра ми е същата... години беше на лекарства, положението се влоши обаче зверски, неми се разправя, сърцето и излезе от ритъм и вече години е така. Операция и се отказва заради него и в крайна сметка пи радиоактивен йод. Няма 100% гаранции за успех но при нея това спаси положението и да чукам на дърво, сега е много добре.
Никакви други алтернатини лечения не сме прилагали.
Желая ти оздравяване!

# 7
  • sofia
  • Мнения: 769
Пиенето на Алое вера гел по схема намалява и дори изчиства подобни състояния, независимо от рецидива или карцинома.
Алтернатива винаги има, само че в повечето случаи лекарите не знаят за нея, а и предпочитат да не се интересуват.

# 8
Flash само сурцебиене ли си имала или и други симптоми
например нарастване на теглото или силно потене,трудно дишане и тежест в гърдите
другата седмица ще ми пускат иследванията и ще ми се пукне съцето от притеснение

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Flash само сурцебиене ли си имала или и други симптоми
например нарастване на теглото или силно потене,трудно дишане и тежест в гърдите
другата седмица ще ми пускат иследванията и ще ми се пукне съцето от притеснение

Първия път, т.е преди 10тина години освен сърцебиене, имах и тремор на ръцете и наистина бях качила няколко килограма. Сега нямам проблеми с килограмите, с потенето никога не съм имала, ръцете си ми треперят, не ставам за секретарка:-) ама толкова.
Не се притеснявай много, опитай се да си спокойна, стреса провокира и задълбочава точно този проблем с тази жлеза. Sad
Ще се оправиш!

# 10
много ти благодаря за подкрепата Laughing
наистина се тревожа 
чувала сум наистина кофти неща за тази болест Cry
но до колкото разбрах май се лекува  Rolling Eyes
всичко ще стане ясно другата седмица
стискайте ми палци Peace
а това алое вера от аптеките ли се купува  и на билкова основа ли е???
ще взема да го пробвам дано помогне

# 11
  • Мнения: 544
След като се лекувах 10год от базедова болест/ту имах рецедиви ту мед.ремисии в които забременях и слава богу родих здрави бебета/и бях обиколила почти всички варненски специалисти реших да потърся и мнението на някой софийски специалист.Та след проучване стигнах до проф.Б.Лозанов та неговия отговор бе,че гуша се лекува успешно до 2год ако до тогава не изчезнала напълно се препоръчва операция и че пиенето дълго време на хормони/както бе при мен/съвсем не е безобидно.Така стигнах до решението за операция която до момента ме бяха съветвали да не правя.Оперирах се преди 2год,чуствам се добре макар че сега имам противоположната диагноза/понижена функция/но л-тирокса който пия сега е от животински произход и няма нищо общо с Метизола и Пропицила които пиех.
Моите оплаквания бяха сърцебиене,треперене на ръцете и изпотяване,а понякога и душене.Имала съм за кратко и косопади.
И моят съвет е да бъдеш колкото се може по-спокойна,стресът и напрежението се отразяват особено негативно при заболяванията на щитовидната жлеза  bouquet

# 12
опитвам се да съм спокойна до колкото може с две деца и свекървище на главата
но се радвам че се лекува и с медикаменти
и не е задълйително да се оперира
но дано да не е това за което се съмнявам

# 13
  • Мнения: 215
Oх, и аз съм на Пропицил, след като преди три месеца ми откриха гуша. Симптомите ми бяха сърцебиене, потене и лесна умора. Сега се чувствам по-добре. Утре съм на изследвания и се моля хормоните ми да са в норма, въпреки че моятя ендокриноложка казва, че базедова болест се лекува за около година и половина.
ledena kralica , не се притеснявай,  болестта се лекува!  bouquet

# 14
mili4ka stiskam ti palci dano vsi4ko e ok

Общи условия

Активация на акаунт