Личен лекар - гр. Варна

  • 1 259
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
Интересува ме мога ли сега да си сменя личната лекарка или трябва да изчакам някакви срокове?
Препоръчайте ми вашата моля
Моята нещо взе да ми лази по нервите и твърдо съм решила да я сменя.
Мога ли да го  направя веднага?

# 1
  • Мнения: 218
Трябва да изчакаш юни месец, тогава най-рано можеш да си смениш личния лекар. Четох някъде из форума, че е възможно по-рано, но трябва да се подаде жалба до Здравната каса... абе голяма занимавка е и едва ли ще ти възможно като ти гледам лентичката. Laughing
Моята лична е д-р Мишева и съм доволна от нея. Сега работи към МЦ"Манус-Вита". Намира се в сградата на Стоматологията. Никога не съм имала проблем с издаване на направления, изследвания... тя ми е водила и консултациите. Успех!  bouquet

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 13:57 от ellynor

# 2
  • Мнения: 5 500
И аз така знам, могат да се сменят на 6 мес., два пъти годишно юни и декември.
Моята е на две места и във ВБ и в новия мед. к-с Младост, на мен в Младост ми е по-удобно и за това там я посещавам. То не, че кой знае колко я посещавам ама... и на Цецо е тя и на мъжа ми.
Мога да ти дам координати, но кажи какви са ти изискванията за личен лекар изобщо?

# 3
  • Мнения: 1 045
Ами аз съм доволна от моя лекар - Д-р Константинов в Градска болница  Peace Можеш да го намериш 24 в денонщието за съвет и освентова е много точен и готин  Peace

# 4
  • Мнения: 17 407
Д-р Константинов newsm10 Препоръчвам още д-р Димов - МЦ Еквита. д-р Александрова - кабинетът и е в терапията.

# 5
  • Мнения: 1 290
Благодаря на всички за отговорите. За жалост очаквах точно такива мнения относно смяната.
Афро, мисля, че сме говорили за твоята Лична Wink Това което си ми разказвала ми допада.

С моята проблема е следния.
До сега не съм имала никакви проблеми с нея.
Понеже имам близък роднина лекар и от нея съм взимала само направления без да се обяснявам и винаги ми е давала.
Онзи ден обаче майак ми ходила при нея и тя се държала много раздразбително.
Изречения от рода на : "ах горко на пациентите с роднини лекари"
" .. И какво искате сега от мен"" .. Е такова изследване не пускахме ли миналата година"...

Неприятно ми стана...
Никога не сме искали болнични от нея, а отвреме на време направление за изследвания.
Не искаме кой знае какво от нея и ходим рядко, а така или иначе тя си прибира паричките от нас.
Искам Личен лекар на който мога да разчитам и който ще се интересува от здравето ми. Лекар който поне ще ме прояви желание да ме прегледа...
Така или иначе искам да я сменя - това си е мое право Wink
Но чак до юни... Sad

# 6
  • Мнения: 1 045
Ами спри да ходиш при нея ! Егати нахалната пък  #2gunfire Ходи при някой друг и юни си оправи документите  Peace

ПП И да не се ядосваш че не е хубаво за теб    bouquet

# 7
  • Мнения: 8 769
Моетомнение го знаеш, мила ми Гвен, така че действай по плана! Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 419
Хм, аз съм сменила личната лекарка чрез жалба в здравната каса. Не си загубих повече от час. Обаче, при положение, че аз, кято съм колежка, моето семейство и близките ми не сме взимали повече от 1-2 направления на година и си заплащаме всички изследвания точно защото направленията ги хабят познати на познати на личните лекари за щяло и нещяло, мисля че си меко казано нагла. Имаш ли идея какъв е дефицитът за направления? И толкова ли ти е трудно да си представиш, че има хора в по-тежко състояние от твоето, и с джоб по-малък от твоя и не могат да си направят необходимите изследвания защото нямат познат лекар и направленията вече са свършили. За един бъзсъвестен лекар няма нищо по-лесно от това да привилигерова познат на колега и да обърне гръб на случайния човек. Да не мислиш, че като не ти дава направления си ги стиска за себе си? Ей за това бих отишла да поздравя твоята лекарка, че се е усетила, че направления се дават повече при нужда, от колкото от колегиалност.

# 9
  • Мнения: 39
А тези джи пита, които препоръчвате и педиатри ли са? Няма ли официален списък на личните лекари някъде из нета или трябва по този начин да ги търсим?

# 10
  • Мнения: 17 407
Д-р Ваня Александрова е педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт