Три проблема!

  • 944
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Привет, мами!
Имам три проблема, за които ще Ви споделя и Ви моля ако имате мнение по въпроса да го споделите.
 1. Детето ми почти не се отървава от едни странни пъпки по кожата - има ги на бузките и някои - по-слабо изразени - над дупето по гръбчето и 2-3 долу под пъпчето. Първоначално лекарката каза, че е алергия към прясното мляко, което аз консумирах - спрях млечните продукти (то и нямам кой знае колко кърма де, дохранваме се). Позаличиха се, след като спрях да се храня с млечни продукти, но сега пак излизат Sad Особено тези на бузките сладки са с връхче - като пубертетски пъпки Simple Smile
2. Кожата на бебето е мраморна   #Crazy  Някой има ли идея какво може да е това - пие вода, не е обезводнен!!! Става дума за кожата по ръцете - само там е такава.
3. Когато е настрани детето хрипти   Sad  Дишането му е ОК - преглеждан е досега четири пъти. Лекарката каза, че е стафилококова инфекция в носа - лекувахме я с "Бактробан", но явно не се е повлияло???.....
Е, не е малко, но моля, ако някой може да ми помогне в разсъжденията, моля да ми пише Simple Smile
Благодаря предварително!!
 

# 1
  • Мнения: 2 754
А с какво се дохранвате? Ако е алергия към белтъка на кравето мляко, дано не е, само спирането на консумацията на млечни продукти от теб няма да ви помогне. Защо не се консултирате с алерголог?

# 2
  • Мнения: 2 821
Здравей fanita ,
Това с пъпчиците, имайки предвид възрастта на бебчето ми прилича на бебешко акне.И при нас имаше такова главно около ушите, но се появяваха и по тялото.Било хормонална реакция ..някои казват , че било от кърмата. Изчезнаха през втория месец, така че не се тревожи!
За мраморната кожа....незнам точно какво значи, но понеже дъщеря ми има много бяла кожа, съм забелязала като и са студени ръчичките едни жилки се наблюдават newsm78
За нослето ...пробвай Стеримар..впръскваш и после изтегляш с аспиратора...ако има секрети излизат
Успех!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 362
Дохранваме се с HIPP HA1 - хипоалергенно е!
Започнахме преди 2 седмици само с него - кърмата в мивката - и се поизчистиха пъпките. Видя го педиатъра и каза, че е било реакция просто от прясното мляко, с което аз се наливах, защото ми бяха казали, че така ще имам повече кърма. Аз бях убедена, че искам да кърмя!!! Но явно, че не ми се получи - детето после не пожела гърдата - изцеждам колкото имам и давам от шише, а и за да е още по-хубаво оказа се, че нямам кърма - имам по 30мл на изцеждане, което бе крайно недостатъчно и на бебето, но кой да ми каже...
Та така! Предимно сме на това АМ, което означава, че не е алергия.
А може би mama_Blue е права, че се касае за бебешкото акне?!?

# 4
  • Мнения: 574
Алергията към млякото е със силна диария. И ние си имаме пъпчици. Вече започнаха да се изчистват помалко.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
От това което си писала според мен няма проблем.
Бебешкото акне  може да се проявява от раждането до към 3 месец.

Освен това КАК ЛЕКАРКАТА РЕШИ, ЧЕ ИМАТЕ СТФИЛОКОК? Взеха ли секрети на детето? Лечението с Бактробан по-скоро временно намалява проблема, но не го решава.
И как реши, че ти е малко кърмата, та да дохранваш? Дохранването на тази възраст води до намаляване на кърмата (тя се регулира до 3-4 месец) и много ранно отбиване а детето. А и адаптираното мляко също може допълнително да подхранва появата на бебешкото акне (особено ако е съпроводено със запек).
Кърми повече (по често) -  а за увеличаване на кърмата  можеш да си вземеш Ricinus communis 5 CH

# 6
  • София
  • Мнения: 414
струва ми се меко казано глупаво, детето ти да е АЛЕРГИЧНО към твоето мляко.
Що за педиатър ще те посъветва да изхвърляш кърмата си в мивката, а да даваш на бебето си АМ???? Sick Ами че нали точно кърмата си ще му помогнеш да преодолее по-лесно проблема, какъвто и да е той? И бебешкият "пубертет" си е съвсем нормален - както твоят, така и неговият организъм преживяват бурни хормонални промени след раждането и акнето или подутите гърди или дори вагинално кръвотечение при момиченцата са често срещана реакция....

Общи условия

Активация на акаунт