За фините коси

  • 4 860
  • 61
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Момичета, със сигурност не съм единствената със тънка и фина коса. Толкова е мека, че не държи прическа повече от час,  въпреки силно фиксиращия лак  Sad  . Бързо провисва, особено ако сложа маска, балсам, лосион, пяна - от всичко се натоварва и стои като мръсна. Затова от 3 г. нищо не й правя, не я боядисвам, не я подхранвам, само мия с шампоан, и в редки случаи закрепвам с лак. След раждането почна да се сгъстява, но напоследък взе да се скубе, май е сезонното или вече си трябва сериозна грижа Rolling Eyes

Споделете вие как се справяте!

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
подстригах я:(

# 2
  • Мнения: 1 975
Подхранвай я с яйце  Wink

# 3
  • Мнения: 5 539
Малко офф - косата ти изглежда страхотно на снимката Sunglasses

# 4
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Reza
подстригах я:(


И аз така.

# 5
  • Мнения: 5 228
Има една страхотна пяна за коса на Керастаз за обем - скъпа е, но аз я ползвам по повече от половин година и има страхотен ефект. Виж във фризьорските салони, където продават професионалната серия на Лореал.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Цитат на: lilita
Малко офф - косата ти изглежда страхотно на снимката Sunglasses


 Simple Smile Благодаря, аз затова тази съм сложила!
Ако можеше да изглежда така всеки ден...

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Sim, ще потърся тази пяна, имам една на Нивеа, ефектът е 0!
Само във фризьорските салони ли се намира Лореал проф.?

# 8
  • Мнения: 5 228
Да, само във фризьорските салони. Аз знам два, в които се продава - единият е срещу зала Универсиада, казва се Преферанс, и другият беше някъде на Дондуков, само съм го виждала от колата - мисля, че беше някъде около пресечката със Стара Планина.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Моята е фина, но сравнително гъста, та горе-долу се оправям. Ползвам шампоани за фина коса, балсами съответно също. Мажа с маски и подобни, макар че действително, ако не са за този тип коса, скоро изглежда като мръсна.
И на мен ми е интересно какво още мога да напрвя.
Може да се скубеш 1/ поради сезона и 2/поради края на бременността. И двете не са фатални и минават. Също така фризьорката ми ми е казала, че някои жени се скубят още веднъж след края на кърменето, но то не е задължително, а и за теб този момент все още е далеч, надявам се.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 291
Керастаз продават и срещу Японския хотел  в един фризьoрски салон до Дънкин донатс. Козметиката е изложена на витрината, няма как да го подминеш!
И мойта коса е финна и от 1месец пада на кичури.... Ползвам шампоана и ампулите против косопад на Rene Furterer. но явно е от раждането, защото  ефект няма  Cry Само дето се набутах с над 70лв. за двете. А иначе продуктите за коса на тази фирма са страхотни.
Пробвай с подхранващата пяна на Rene Furterer, тя я единственната с която косата ми след няколко часа не стои като мръсна!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
моята коса се чудя как не е окапала. Боядисвам я, навивам я са маша, третирам я с лак и пяна миналата седмици и кичури си направих. Наистина не знам досега как не е паднала...Това, което правя за нея се нарича - нищо. Само слагам балсам

# 12
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ами и аз така се чудех, DEianaZ, обаче след като преди две седмици си поднових кичурите и нещо взе да се свлича доста по четката за коса и затуй освен че си купих да пия Revalid,  се сдобих и с шампоан и балсам от въпросните L'oreal proffesionel и съм адски доволна за момента.

# 13
Цитат на: Karen
Момичета, със сигурност не съм единствената със тънка и фина коса. Толкова е мека, че не държи прическа повече от час,  въпреки силно фиксиращия лак  Sad  . Бързо провисва, особено ако сложа маска, балсам, лосион, пяна - от всичко се натоварва и стои като мръсна. Затова от 3 г. нищо не й правя, не я боядисвам, не я подхранвам, само мия с шампоан, и в редки случаи закрепвам с лак. След раждането почна да се сгъстява, но напоследък взе да се скубе, май е сезонното или вече си трябва сериозна грижа Rolling Eyes

Споделете вие как се справяте!


ох, и аз имам същия проблем с перушината, освен 4е се омазнява бързо, цъфти и в последно време, като че ли пада повечко от нормалното. По време на бременноста беше станала направо страхотна( като имам в предвид каква беше ..), след раждането започна да си пада и за да спре тая история взех да си слагам едни ампули против тежък косопад с екстракт от коприва, мисля 4е се казват "ЕРБЕКТИН"или "
"ЕРБЕКТРИН", 12 милилитра е ампулката , като за мойта коса стига за два пъти мазане. Продават ги на много места, струват по 1.30 ампулата, маже се поне месец след всяко измиване.

# 14
  • Мнения: 4 068
Аз нямам този проблем.Въпреки че аз пък се ядосвам от факта,че коса бол и къдрава на всичкото от горе.Изправям я всяка седмица.

Мисълта ми обаче е,че Керастаз наистина е добър лак за коса.
Можеш да го пробваш.Ако ще пиеш някакви хапове между Мерц и Ревалид аз то препоръчвам Ревалид.Доста хора се оплакват от Мерца.
А иначе можеш да пробваш и течните кристали на Биофарма.Те не правят обем,но ако ти се къса косъма ще ти помогнат.Правят защитен филм върху него и косата става много лъскава и жива и е добре защитена от атмосферни влияния.
Кристалите не са скъпи,но ги има само в специализирани магазини.Цената им е за 30 мл. 4,50 лв. за 60 мл. 6,80 лв. и за 100 мл. 9,00 лв.Така е поне в Пловдив.

Общи условия

Активация на акаунт